623 Shares 4829 views

Najcichszy kompresor do akwarium. Cichy kompresor do akwarium własnymi rękami

Hodowla ryb akwariowych tylko na pierwszy rzut oka wydaje się to proste zadanie. W rzeczywistości, to wydarzenie jest dość kłopotliwe, ponieważ wymaga szczególnej opieki dla zwierząt cichych i tworzenie specjalnych warunkach zbliżonych do naturalnych. Przed wypuszczeniem ryby w akwarium, trzeba kupić niezbędny sprzęt: filtracja wody oraz oświetlenie, urządzenie do regulacji cieplnej i, oczywiście, sprężarki do napowietrzania i mieszania wody. To o to będzie omówione dalej.

Cichy kompresor do akwarium

sprężarka powietrza – urządzenie przeznaczone do zapewnienia napowietrzania wzbogacania wody z rozpuszczonym tlenem. Urządzenie do domowego akwarium jest niezbędne, ponieważ organizm szklanka wody – zamknięta przestrzeń, w której ryby mogą nie mieć wystarczającej ilości tlenu.

Zasada działania sprężarki do akwarium

Operacja przeprowadzana jest w następujący sposób:

 • Zanurzona rurka sprężarki intensywnie uwolnienia pęcherzyków powietrza, które wzbogacają wodę z cząsteczkami tlenu. Ciśnienie powietrza jest regulowane za pomocą specjalnych zaworów i zacisków.
 • W czasie pracy urządzenia pojawia się pofałdowań powierzchni, co zwiększa obszar oddziaływania wody i powietrza, a tym samym dodatkowo nasycenia wody w tlen.

Sprężarka miesza w warstwach wody akwariowej, zapobiegając jego degradacji i kwitnienia. Działanie tego urządzenia jest nazywany napowietrzanie. Jego głównym celem – aby zapewnić najkorzystniejszą siedlisko ryb oraz zachowanie ich zdrowia.

Do zbiornika napowietrzania są przymocowane do dozowników przewodu powietrznego, często z białego osełki lub ściernego. Położony na dnie akwarium, które produkują dużo pęcherzyków powietrza, tworząc bardzo piękny efekt dekoracyjny.

Im mniejszy rozmiar tych pęcherzyków, tym większa powierzchnia całkowita, która jest bardziej korzystna dla napowietrzania stawu.

Sprężarka nie powinny być stosowane w sposób ciągły. Wystarczy umieścić go dwa razy dziennie na 20 minut w lecie, gdy temperatura powietrza wzrasta, woda jest podgrzewana, a także znacznie szybciej tracić tlen, dzięki czemu instrument powinien obejmować coraz częściej i przez dłuższy czas.

odmian sprężarek

sprężarki akwarium są z kilku rodzajów. Najczęstszym i długo znane są:

 • tłok;
 • membrana.

W ostatnim czasie pojawiły się na rynku w najcichszych kompresorów do akwarium aPUMP. Ponadto, w celu nasycenia wodą z tlenem mogą być znanymi pompami akwarium transportu powietrznego lub filtrów.

Pomimo różnorodności ich główną wadą modeli urządzeń – hałasu emitowanego przez nich. Jeżeli akwarium znajduje się w sypialni, cichej pracy urządzenia – jedno z jego najważniejszych cech. Niestety, całkowicie milczy zbiornik sprężarki nie istnieje, ponieważ zasada wszelkiego rodzaju urządzenia opiera się na wibracji.

kompresor membranowy

Dopływ powietrza w takim urządzeniu następuje wskutek ruchu specjalnych membran, które działają tylko w jednym kierunku. Urządzenie zużywa mało energii. Ponadto, jest to stosunkowo cichy kompresor do akwarium.

Jej główną wadą jest niska moc. Aerator ten nie nadaje się do dużych zbiorników. Jednak w domowym akwarium do 150 litrów małej jednostki membranowej możliwe jest postawić.

sprężarki tłokowe

Jest także cichy kompresor do akwarium. Powietrze w tym modelu nanosi się tłok. Takie urządzenia mają długą żywotność i wystarczająco wysoką wydajność. Ze względu na dużą moc mogą być używane w dużych akwariach.

Oba rodzaje aeratorów są domem dla domowego źródła zasilania lub baterii. Zakres każdego urządzenia zawiera giętką rurę do uwalniania powietrza tłoczonego.

W ostatnich latach konkurencja urządzenie tłok wykonane urządzenie piezo. Jest to najcichszy kompresor do akwarium. Jednakże, ma on tę wadę – to jest o niskiej mocy lub umieszczone w pojemnikach o więcej niż 200 litrów.

pompa akwarium

Do nasycenia wodą z tlenem jest często stosowane pompy akwarium. Ten niewielki Urządzenie posiada dwie funkcje: – nasycenia wody z tlenu i jego oczyszczenia. zysk pompa do dużych akwariów. Urządzenie to nie powoduje nadmiernego hałasu, jako zanurzony w wodzie. Jedyną rzeczą – światło osobliwe gwizdek produkuje rury do zasysania powietrza z powierzchni. Ale ten problem można rozwiązać. W nowoczesnych modelach pomp są wyposażone w rurki grzyba. Jeśli zmieni swojego stanowiska, nachalny hałas może być znacznie zmniejszone, a nawet pozbyć się go.

Jak wybrać sprężarkę

Najważniejszymi wskaźnikami sprężarki akwarium:

 • moc;
 • cichy;
 • trwałość
 • cena jednostkowa.

Akwarium znajduje się w sypialni, wybrany sprężarkę powietrza do akwarium bezgłośne. W przypadku większych zbiorników będą musiały jednostki o dużej mocy.

Dla średnich akwariach można użyć dowolnego modelu. Najbardziej popularne i powszechne – marki JBL, Aguael, Hagen, TETRA.

Najmniejsza i najcichsza sprężarka do akwarium – aPUMP, produkowany przez kołnierz i przeznaczone do dostarczania wody najbardziej istotną i istotny element – tlenu. Jest on stosowany do pojemników od 10 do 100 litrów, a kolumna wody do 80 cm.

Ten cichy kompresor do akwarium odpowiedzi otrzymał tylko najbardziej dobre. Wielu powie, że jest to jedno z najlepszych urządzeń, nie słyszał i nie widział.

Jak obniżyć poziom hałasu sprężarki

Rozważyć sposoby, jak zrobić kompresor do akwarium bezgłośne.

Potrzebujemy:

 • piana;
 • gąbka do naczyń;
 • piana;
 • narzędzi.

Otwórz obudowę sprężarki badać jego strukturę i rozmieszczenie części. Powodem dorsza może być błoną, która jest w kontakcie z niektórymi z wypukłej części. Ostrożnie złożyć podpis wystające części ciała lub wycięcia, co sprawia, że trudno się poruszać swobodnie membrany.

Dolna działanie hałasu urządzenia może, jeśli umieścić pod nim posudnuyu gąbkę, która będzie absorbować dźwięk.

Także sprężarka może być zainstalowany w dźwiękoszczelnym pudełku lub owinąć ją pianką i zabezpieczyć gumki.

Przyczyną hałasu urządzenia może być zatkane lub osłabienia jego wewnętrznej części. Zaradzenia tej sytuacji pomoże jej czyszczenie i mocowanie przyszedł luźnych części.

Zrób cichą sprężarkę do akwarium własnymi rękami

Jeśli znasz podstawową zasadę działania urządzenia, możliwe jest, aby zbierać samemu. Po pierwsze, sprężarka zasysa powietrze, a następnie dostarcza ją stopniowo do akwarium.

Do montażu takiego urządzenia, należy przygotować:

 • pęcherza kauczuku;
 • ręcznego lub nożnego pompa;
 • trójnik (zawór trójdrożny);
 • Rura z tworzywa sztucznego z medycznego zakraplacza, zawsze z zacisku.

Do wytwarzania sprężarkę tee przydzieleniu trzech probówek: po pierwsze – do ręcznego (lub stopy) pompy, drugi – do komory gumy, III, wytworzony z zacisku rurowego używamy jako wąż, z którego powietrze będzie przepływać do zbiornika. Koniec tej rury jest mocno korek, a przed nią w samym rurki z igłą przebić kilka małych otworów. To od nich będzie zostawić powietrze. Ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie połączenia są szczelne i bezpieczne.

Zasada działania takiego siebie wykonane sprężarki w następujący sposób: na pierwszej probówki powietrze będzie, prowadzący z pompy do komory. Następnie, gdy komora powietrzna jest montowane i napełniane do pojemności rura ta przestaje działać i rozpoczyna się inną funkcję, co prowadzi z komory do przewodu wylotowego. Za pomocą specjalnego uchwytu może regulować prędkość powietrza, które zostaną wyparte. Najlepiej jest, aby przepływ powietrza jak najwolniej.

W zasadzie, sprężarka jest wykonany własnymi rękami. Wadą tego urządzenia jest fakt, że komora przechowywania musi być okresowo pompowana. W normalnych objętości zbiornika napowietrzania 100 litrów Stronicowania wytwarzają dwa razy dziennie. Dlatego, self-made sprężarka nie można zostawić bez opieki przez dłuższy czas.