449 Shares 6589 views

Jak spakować książki? Warsztaty: jak zapakować książkę jako prezent

Książka jest jednym z najbardziej atrakcyjnych, oryginalnych i przydatnych prezentów. Szczególnie miło dostać serię prac przez ukochanego pisarza. Ale jak zapakować książkę jako prezent, gdy ręka nie jest specjalny pakiet wakacje? W takim przypadku możliwe jest ograniczenie stosowania materiałów, które występują w każdym domu.

Stworzenie ekskluzywnych opakowań dla książki z ich własnymi rękami – prosty proces, co najważniejsze, aby podejść do sprawy kreatywnie. Zatem oryginalny opakowanie może składać się z kilku elementów: owijki zewnętrznej dekoracji wnętrz i wypełniacza.

świąteczne opakowanie

Obecnie istnieje szereg oryginalnych nieograniczone możliwości tworzenia unikalnych opakowanie. Przy odrobinie wyobraźni, można uniknąć wręczając książkę w zwykły papier pakowy z łuku, co wielu z nas od dawna nudzić. Aby dowiedzieć się, jak zapakować piękny książki, powiedz następujące zalecenia.

Pakowanie tapety

Jeżeli po niedawny remont w mieszkaniu pozostawiono przycinanie piękne tapety, nadszedł czas, aby umieścić je na konstrukcji swojego show. Szczególnie atrakcyjny jako pakiet wygląda drogie tapety z podniesionym wzór i tekstury.

Zastanów się, jak szybko i sprawnie pakować książki. Tapeta może owinąć się bezpośrednio drukować wydanie lub wklej nad konwencjonalną karton, który jest wybrany jako kontener dla przyszłej wystawie. Jeśli to konieczne, pakiet można kupić za niedrogi resztek metr obiciowych, które można znaleźć w specjalistycznych sklepach.

owijarki opakowań

Fani niespodzianek nie trzeba zwracać uwagę na możliwość wysłania książki w formie druków. Taki prezent jest zobowiązany do spowodowania najbardziej przyjemne doznania odbiorcy.

Aby stworzyć arcydzieło pasuje zwykły brązowy papier pakowy, który jest używany przez usługi pocztowe do wysyłania paczek. Opakowanie okład z książką może być skręcony przewód lub silny ciąg wykonane z naturalnych materiałów. Jeśli chodzi o inne elementy dekoracyjne, wszystko zależy od szerokości geograficznej wyobraźni.

Opakowanie tkanka książek

Dobry pomysł, aby zapakować prezent w postaci książki mogą stać się nie tylko korzystanie z papieru, ale również korzystać z wszystkich rodzajów tkanin. Jest to materiał często otaczającej uruchomiliśmy w kulturze wschodniej. Nawet w czasach starożytnych wschodnich mistrzów wykonane w ten sposób cenne przedmioty ułatwiające ich transport na długich dystansach.

Jak spakować szmatki książka? Zrobić atrakcyjne opakowanie może być przy użyciu starego techniki japońskiej Furoshiki. Aby to zrobić, należy użyć kawałek tkaniny lub starego materiału odzieżowego.

Zgodnie z techniką, książka musi zawijać kwadratowy kawałek materiału, wiążąc węzeł w wolnych krawędziach górnej części opakowania. Najbardziej oryginalny wygląd obecny w tym przypadku może zdarzyć się z powodu bawełny. Alternatywnie, można użyć rękawa starej swetry z wełny, wydany jako prowizoryczne pokrycie książki.

Jak spakować do tkaniny kilku książek?

Jeśli chcesz zaprezentować dwie książki, a następnie jako opakowanie lepiej jest użyć piękny szal. Pożądane jest, aby był to materiał, który nie zgniotu. Takie opakowanie książki będzie wymagać:

  • dwa tomy publikacji drukowanych o identycznych parametrach;
  • jeden gęste płótno chusteczka kwadratowy kształt.

Dla właściwego opakowania umieszczony chusteczkę na płaskiej powierzchni, jest jednym z prostopadle do siebie. Książki są umieszczone w przeciwległych narożach chusteczką następnie otaczającą tkankę do środka materiału. W rezultacie, elementy dar powinny być szczelnie dociskane do siebie w środku chusteczką.

Rozważmy inny sposób. Bezpłatne kąty tkanka możliwie jest zwolniony, jak najdalej. Ponadto, jedna książka jest umieszczona na drugiej, a luźne końce są przywiązane na wierzchu materiału w supeł. W ten sposób można łatwo zrobić atrakcyjny pakiet dla wielu książek w postaci małych, przyjaznych dla użytkownika worków.

Co więcej można zrobić?

Jak pięknie zapakować książkę, prezent do zapamiętania odbiorcę swojego życia? Jeśli prezent jest dla rodzica owinąć książkę całkiem zwykły papier i pozwól opakowanie farby dziecko. Ten wystrój na pewno przypadnie do gustu kochającej matki.

Alternatywnie, opakowania dla książki mogą być wykonane na podstawie starych fotografii, połączone w kolażu. Najważniejsze jest to, że obrazy przypomnienia z najbardziej radosnych i ważnych momentach.

Jeśli dar służy książkę dla dzieci, może być wklejony na zdjęciach opakowania ulubionych postaci z kreskówek.

Pakiet dekoracji Przyjęcia

Jak zapakować książkę spojrzeć prezent naprawdę wyjątkowy? To wystarczy, aby skorzystać z kilku prostych technik. Jako ozdoba na prezent w postaci książek używanych są różnorodne materiały dzisiaj. Jednakże, istnieje wiele opcji może tylko mylić wybór spektakularnych dekoracji. Dlatego w projektowaniu opakowań prezent najlepiej jest wykonać konkretne zalecenia.

Jeśli książka jest zaplanowane przedstawienie na wakacje, można zrobić case dekoracji. Może to być tradycyjne elementy nowego roku, święto 8 marca lub Walentynki.

Papier pakowy mogą być ozdobione choinki i płatki śniegu wyciętych z kolorowych pocztówek deszczu, wypoczynkowego, serca, a nawet świeże kwiaty. Przygotowując tę książkę jako prezent urodzinowy, opakowanie może być wykonane z nazwami, używane jako ozdoba napisami i życzenia skierowane do urodzin.

W ogóle, najważniejsze jest to, że wystrój wydawało się to właściwe i dokładne. Pamiętaj, że oryginalne opakowanie w tym przypadku powinny być w pełni odzwierciedla charakter wypoczynku i wszerz własnej wyobraźni.

Dekor z materiałów naturalnych

W poszukiwaniu najlepszego wariantu, który powie, jak się pakować książce najbardziej oryginalny sposób, aby zwrócić uwagę, jest możliwość nakładania dekoracji naturalnych materiałów. Prawdopodobnie każdy z nas chętnie by otrzymać książkę, pakowane w opakowania, które jest wykonane z darów natury.

Doskonałe elementy dekoracyjne do dekoracji pakowania prezentów w takim przypadku może być:

  • kamyki morskie, powłoki, koralowców suszony wodorostów;
  • Ziarna kawy;
  • kolorowe nici, koronki, koronki;
  • naklejki;
  • nietypowe guziki, suwaki, klamry.

wypełniacze

Uczynić opakowania do oryginalnej książki mogą być zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Wystarczy użyć niestandardowych pojazdów, które zostaną umieszczone w opakowaniu, wraz z książką. Wystarczy tylko wyobrazić sobie, jak zaskoczony odbiorcę obecny podczas otwarcia prezent, znajdzie pachnące płatki róż, zrębki, suszone owoce, słodycze i wiele innych nieoczekiwanych rzeczy.

W niektórych przypadkach, wypełniacz może być tak samo jak element dekoracyjny naprawdę praktyczne. Na przykład, miękki materiał będzie zapisać książkę w kruchej osłony przed uszkodzeniem podczas dostarczania poczty na duże odległości. W tym przypadku, doskonały wypełniacz może działać ścinki papieru, opakowania cukierków, pachnące zioła.