676 Shares 6096 views

Naprawa pilarek „Partner 350” własnymi rękami. Usterki i środki zaradcze

Piła „Partner 350” ma przyzwoitą moc i bardzo łatwy w użyciu. Jednak koło zamachowe w tym modelu do pracy ciągłej nie jest obliczana. Jeśli przegrzewa się silnik może być inny podział. W celu dokonania naprawy samemu, trzeba wiedzieć jednostkę piła „350 Partner”.

problemy rozrusznik

Starter często kończy się niepowodzeniem. W tym przypadku, gdy naprawa piły łańcuchowe „Partner 350” własnymi rękami musi zaczynać się co następuje: odkręcić zaślepkę, która znajduje się obok skrzyni biegów. Starter na piły jest blisko silnika. Aby zobaczyć ten element, przede wszystkim usunąć zawór powietrza.

Następnie trzeba odłączyć gaźnika. Rozrusznik w tym modelu jest podłączony do przepustnicy. Aby je rozdzielić, trzeba użyć śrubokręta. Jeżeli rozrusznik jest postrzegane Nagar, ten szczegół musiałby być całkowicie zastąpione. W tym przypadku ustala wspólną modyfikację, a znaleźć go w sklepie nie będzie trudne. Jednak najlepsze części zamienne do łańcuchową „Partner 350” nabyć w specjalistycznych sklepach. Po wymianie rozrusznika ponownie przymocować tylko przepustnicę i umieścić pokrywę gaźnika.

Koło zamachowe nie działa

Koła zamachowe w przerwie zobaczyłem dość rzadkie. Najczęściej tak się dzieje z powodu przegrzania silnika. W tym przypadku, piły łańcuchowe naprawy „Partner 350” z rąk zacząć z usunięciem pokrywy ochronnej. Po tym, przede wszystkim zbadać silnik. W niektórych przypadkach, opona może dmuchać. Jeśli nie ma zaciemnienie, więc można od razu skręcić koła zamachowego.

Aby łatwiej je zdobyć, należy najpierw odłączyć korbę. Znajduje się on bezpośrednio nad kierownicą. Aby to zrobić, trzeba będzie śrubokręt krzyżakowy. Po tym, koło zamachowe może być łatwo odkręcić od panelu. Szczególną ostrożność należy zbadać głową. Jeśli jest zniekształcony, a następnie koło zamachowe musi być wymieniona. W tym przypadku konieczne jest przechowywanie powiedzieć dokładną średnicę głowicy.

naprawa bęben

Uszkodzenie pamięci RAM piły towarzyszy hałas, gdy włączone. W tym przypadku, piły łańcuchowe naprawy „Partner 350” z rąk zacząć pierwszy z kontrolą układu paliwowego. Problem może leżeć w awarii gaźnika. W niektórych przypadkach, bęben zdejmuje ponieważ korby, który wydostaje się z rowków. Aby zbadać to, trzeba otworzyć pokrywę. Ponadto, przepustnica jest usuwany i sprawdzony układ paliwowy.

Wszystkie przewody powinny być podłączone. Następnie sprawdzać korby, która jest umieszczona powyżej gaźnika. Jeśli on odleciał rowki, możliwe jest wyprostować się. Jednak, jeśli jest poważnie zdeformowane, będzie musiał być wymieniony. Bęben w tym piły znajduje się dławik. Kiedy bije na rękawie, jego pierścień ochronny jest uszkodzony. Jeśli jest ona całkowicie wcierać, a następnie bęben będzie musiał całkowicie zmienić. W tym przypadku trzeba wiedzieć etykiecie produktu. Instalacja bębna jest dość prosta i może obsłużyć Instalacja siebie. W tym przypadku ważne jest tylko, aby nie uszkodzić układ paliwowy podczas naprawy.

Wymiana mechanizmu korbowego

Mechanizm korbowy jest dość skomplikowana łańcuchowa „Partner 350”. Awaria jest często towarzyszy głośna praca silnika. Należy również zauważyć, że w przypadku mechanizmu drążka pęknięcia często rozciąga się do gaźnika. W tym przypadku, piły łańcuchowe naprawy „Partner 350” z rękami lepiej zacząć wycieczkę modułu zapłonowego. Należy również w pełni przetestować sprzęgło. W szczególności należy zwrócić stan sprzęgła odśrodkowego.

Aby go zobaczyć, trzeba zdjąć górną pokrywę. Bezpośredniego połączenia w tym modelu Znajduje się w pobliżu gaźnika. Aby dostać się do sprzęgła odśrodkowego w Pile, usunięto koło zamachowe. Dalsze jednej głowicy gaźnika. W tym przypadku ważne jest, aby nie uszkodzić układ paliwowy. Sprzęgło odśrodkowe jest zamontowane na śrubach. Odłącz ten element może używać klucza. Jeśli pęknięcia są widoczne pod cylindrem, to sprzęgło będzie musiał zmienić. Jednak niektórzy eksperci doradzają, aby nie spieszyć tego. Jeżeli pęknięcia płytki, można spróbować trochę do mielenia z powierzchni z pliku.

zatkany odpowietrznik

Odpowietrznik w prezentowanym modelu zatykania podczas korzystania z niskiej jakości paliwa. W takiej sytuacji tłok łańcuchowa naprawa „Partner 350” musi zacząć wycieczkę gaźnika. Aby go zobaczyć, konieczne jest, aby zdjąć górną pokrywę. Dodatkowo skręcony moduł zapłonu. Po tym, ważne jest, aby natychmiast odłączyć korbę. W tym przypadku trzeba będzie użyć klawiszy. Następnym krokiem jest odłączenie bębna.

Tuż za nim jest gaźnik. Strzelać nie jest konieczne do kontroli. Najpierw sprawdza przepustnicę. W niektórych przypadkach, problem może leżeć w nim. Jeżeli przepustnica, aby zwrócić uwagę na autobus. Gdy jest uszkodzony, jego boki lekko zestrzelony. Również może wystąpić pęknięcie w centralnej części opony. Jeśli pozycja jest zdeformowany, będzie musiał być wymieniony. Części zamienne do łańcuchową „Partner 350”, aby uzyskać lepsze w wyspecjalizowanych warsztatach. Niezależnie umieścić opona na gaźniku jest trudne. W takiej sytuacji lepiej do specjalisty.

Czyszczenie gaźnika

„Partner 350” do paliwa jest bardzo wymagający łańcuchowa. naprawa gaźnika jest wykonana, gdy dysze są czyste. W tym przypadku wszystkie mechanizmy wewnętrzne powinny być zbadane. Gdy nie ma wycieku paliwa, powinny one pozostać ślad. Jeśli węże w porządku, trzeba zbadać bezpośrednio do gaźnika. Aby to zrobić, przede wszystkim cylinder jest usuwany. Dalej, ważne jest, aby usunąć korbą, która przylega do sprzęgła.

Będziesz w stanie spojrzeć na gaźniku. Składa się on z dolnym blokiem i górną część z układu zapłonowego. Aby odwrócić rolę, będzie musiał użyć klawiszy. Po odłączeniu gaźnik zbadać jego fundamenty. Jeśli to nie jest zdeformowany, problem jest w układzie zapłonowym. W szczególności kontakty mogą wypalić. Oddzielnie, ale niestety nie są zastępowane. W tym przypadku konieczne jest, aby kupić nowy gaźnik. Zainstalować to będzie bardzo łatwe.

Problemy z łańcucha

Specjalny syfon jest używany do kontroli łańcucha, który ma łańcuchową „Partner 350”. Zakłócenia tego typu są wynikiem nieprawidłowego działania urządzenia. W rezultacie, obwód po pewnym czasie może zwisać. W tej sytuacji, widział naprawy powinny rozpocząć wycieczkę gwiazd. Znajduje się w pobliżu rękojeści. Zastrzel go w tym przypadku nie jest konieczne. W przypadku zębów koła nie są zdeformowane, można tylko próbować smarować ich olejem silnikowym.

Następnie, ważne jest, aby sprawdzić pułapkę. Urządzenie jest bardzo proste i jest to zestaw rolek. Gdy łapacz nie są one wybite z łańcucha. Niezależnie wyprostować im niemożliwe. Jedynym rozwiązaniem jest ustawienie nowego pułapkę. Aby to zrobić, należy użyć śrubokręta. Mocowanie jest przeprowadzane na trzech nakrętek. Podczas instalowania łapacza należy zauważyć, że rolki są umieszczone u góry i muszą znajdować się w pobliżu łańcucha.

przepustnica naprawa

Jeżeli piła łańcuchowa „Partner 350” nie uruchamia się, że problem jest w gazie. W tym modelu, jest połączony bezpośrednio do łącznika. Kiedy jest duża obciążenie na silniku, nie wstać i wybuchnąć. W tej sytuacji, widział naprawy muszą zaczynać się od kontroli sprzęgła. Aby się do niego dostać, trzeba będzie odkręcić model tytułową. Następna będzie miała tylko zdjąć korbę.

Można wtedy zobaczyć sprzęgło i przepustnicy. W niektórych przypadkach, że wylatuje z klipu. W takiej sytuacji nie jest konieczne, aby kupić cokolwiek. Jednakże, jeśli nastąpiła przerwa, nowa przepustnica wymagane do naprawy piłę. Aby go zainstalować, ważne jest przede wszystkim poluzować zacisk. Nagrał tylko jedną śrubę.