463 Shares 3049 views

Alarm z autostartem – najlepszy sposób na ochronę samochodu!

Tu w końcu pozwoliłeś sobie kupić nowy, importowany samochód. Teraz twój piękny "swallow" stoi pod oknem i cieszy się z oka. Oczywiście wybrałeś samochód ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami i wyposażeniem: z samochodowym zestawem stereo, reflektorami do stóp z bocznymi lustrami, ogrzewanymi siedzeniami, parktronic. Zająłeś się wszystkim, co jest niezbędne do komfortu i komfortu pasażerów w samochodzie. Ale oczywiście nie chcesz dać nikomu takich udogodnień za darmo. Chcesz, aby Twój samochód służył Ci tak długo, jak to możliwe, z wiarą i prawdą. Dlatego musisz zadbać o swój spokój, a raczej kupuj alarm z automatycznym startem. Przyjrzyjmy się wszystkim niuansom zdobywania tego bezpieczeństwa w samochodzie.


Typy alarmów

  • Pierwszą i najprostszą i najtańszą opcją będzie standardowy, tzw. "Krzyczący" system alarmowy, który w niebezpieczeństwie emituje krzyczący krzyk. Ten typ umożliwia zdalne otwieranie i zamykanie centralnego zamka samochodowego za pomocą panelu sterowania. Zasięg wynosi zazwyczaj mniej niż 100 metrów.
  • Drugi typ jest nieco skomplikowany w porównaniu z pierwszym – jest sygnalizowany sprzężeniem zwrotnym. Jeśli krótko mówimy, funkcje tego typu są całkowicie identyczne z poprzednią instancją. Jedyny "ale": ten alarm ma większy zasięg (zazwyczaj 250 metrów) i breloczkujący z wyświetlaczem, na którym można zobaczyć obraz tej części maszyny, która została zaatakowana przez świat zewnętrzny. Może również powiedzieć, że zapomniałeś zamknąć drzwi lub kaptur.
  • Trzeci (najbardziej wyrafinowany) typ ma dumny nazwę systemu alarmowego z sprzężeniem zwrotnym i automatycznym startem samochodu. Myślę, że przez imię już zrozumiałeś, że funkcje są takie same jak poprzednie dwie kopie, ale jest dodatek, który polega na zdalnym uruchomieniu samochodu z dystansu (do 500 metrów). Ten system alarmowy jest w stanie nie tylko uruchomić silnik samochodu, ale także otworzyć drzwi, bagażnik lub kaptur pojazdu.

Ważne niuanse przy wyborze alarmu z autostartem

Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na typ silnika i skrzynię biegów. Musisz rozważyć, jaki typ silnika masz – benzyna lub olej napędowy, a także skrzynia biegów – automatyczna lub ręczna. To wszystko zależy od tego, że w zimie "silnik wysokoprężny" jest problematyczny, więc system alarmowy z automatycznym rozruchem jest wybierany dla Twojego samochodu osobno. System automatyczny nie obsługuje ręcznej regulacji, więc nieprawidłowy typ alarmu automatycznego uruchamiania może spowodować nieudaną próbę pracy w wyniku wysadzonej baterii.

Sygnalizacja przy zdalnym uruchomieniu ma również kilka typów uruchamiania silnika :

  • Tryb zdalny. Zaletą tego typu jest automatyczne włączanie i wyłączanie ogrzewania siedzeń w kabinie za pomocą pilota. To prawda, jego zasięg wynosi tylko 400 metrów.
  • Automatyczny sposób. Ta metoda umożliwia zaprogramowanie silnika do automatycznego włączenia we właściwym czasie.

Dzisiaj bardzo popularny alarm z automatycznym startem. Opinie na forach entuzjastów samochodów i w sklepach z artykułami samochodowymi potwierdzają tylko moje słowa.

Sygnalizacja z autostartiem ma kilka sposobów kodowania, w których szczególną zaletą jest moduł GSM. Wyróżnia się bardzo silnym kodowaniem sygnału, co jest trudniejsze do złamania auto-hijackers i oszustów.