704 Shares 7811 views

Motocykl Honda VTR 1000: opis, dane techniczne, opinie. Motocykle „Honda”

W połowie lat 1990, ludzie zaczęli robić dziwne rzeczy. Znowu zaczęła lubić bardziej nadwagą i motocykli z silnikiem V-Twin. Wcześniej wszystkie rowery sportowe, oprócz Ducati, były 4-cylindrowy, ale tylko w modelach z silnikiem V-kształtnej był krążowniki. Ale potem, dzięki sukcesu Ducati 916 był wybuchowy wzrost popytu na tego dziwnego zjawiska. Ale potem zniknął niemal równie nagle, jak się pojawił.

Do 1997 r japońskich producentów wreszcie widać sukcesu Ducati 916 w salonach na całym świecie i zdecydował, że powinni wziąć w nim udział. W tym samym roku, Suzuki wydała samowolny i potężne TL1000S i „Honda” mógł wyjść na Firestorm.

Honda VTR 1000: przegląd modelu

Mimo podobieństwa nazwy z czterech Fireblade, symbol F oczywiście najmniejszego punktu do imponującej wielkości 900 cm 3 Sportster i więcej – na uniwersalnym cbr600. Niemniej miał wystarczającą moc do 100 KM. . s, generowany przez silnik w kształcie litery V z ciekłym wydajności chłodniczej 996 cm3. W zastosowanego silnika grzejników bocznych są potrzebne, aby zachować małe wymiary przedniego zarysu tak małe, jak to możliwe. Podwozie jest dość standardowe i jest aluminiowa rama z odrobiną estetyczny wygląd w stylu włoskim stalowej kraty maszyny. Jedyną rzeczą, która była nowa – połączenie wahadła, silnika i ramy, dzięki którym silnik stał załadowany element projektu. Zawiesinę „normalne”. Jeśli Suzuki TL1000S stosowanie odrębnego sprężyny i amortyzatora obrotowego, w „Honda” Udowodniono, amortyzatory zawieszenia ze wzrostem oporu Showa widelca i tylnej Showa przodu.

Podczas pierwszych testów okazało się, że specyfikacje Honda VTR 1000 jako Suzuki TL1000S, Ducati nie będzie w stanie pokonać. Modele te są ledwo do zaakceptowania kompromisu w bardzo przyzwoitą kwotę. Cena motocykl „Honda VTR1000» do roku 2000 wynosił 8 tysięcy funtów, a po -. 7100.

niedoceniane modelu

Moda na 2-cylindrowych silników w kształcie litery V przeszedł wkrótce. To nie może nawet uniemożliwić PR-koszmar TL1000S przeniesiono w 1997 roku do zastąpienia motocykl recenzji kierownicy efekt utrudniło zaufania konsumentów Suzuki, aw pierwszym roku „Honda” sprzedał dwa razy tyle samochodów. Potem, kiedy moda na dużą czterech opowiadań coraz bardziej (i momentu obrotowego), japoński dvuhtsilindoroviki wydawał się pozostawać daleko w tyle. Niemniej jednak, jakość pozostaje, pomimo faktu, że modele Suzuki z wtryskiem paliwa i mocniejsza maszyna TL1000S i R zniknął z horyzontu, teraz bardziej skromne motocykle VTR jeszcze znaleźć poparcie wśród armii fanów. W rzeczywistości, Honda VTR 1000 – maszyna, która była niedoceniana przez zbyt długi czas.

Zachowanie na drodze

Stajnia, ale nie tak ostre jak na Ducati 996, lub R1. Nieznaczne wielkości motocykla może zakłócić jeźdźców powyżej 1 m 75 cm ponad poprzez reorganizację, która może być uzyskana z zawiesiny. Dla kierowcy odpowiedniego rozmiaru i kształtu Firestorm oferuje komfort powyżej średniej w swojej klasie. W VTR1000 koło jest większe niż w przypadku konkurentów, takich jak Aprilia Mille, Duke czy Suzy TL1000, tak że rower jest najlepszym wyborem do jazdy po autostradach. Model jest bardzo blisko do obiektów sportowych i obszarów turystycznych, z wyjątkiem faktu, że Honda VFR 800 lub Ducati ST4 jest już zajęte tę niszę.

Podobnie jak wiele „Honda», Firestorm – uniwersalny motocykl. Jazda na torze udowadnia, że samochód z takim małym rezerwy może dać szanse na jakimkolwiek innym przeciwnikiem. Jego stabilne dostarczanie mocy energii pozwala czasami, aby wolność i uniknąć konsekwencji. Tylko przednie widelce Firestorm zbyt dużo nurkowanie pod gwałtownego hamowania, ale ten problem jest łatwy do rozwiązania za 200 funtów.

Nie wszystko jest tak różowo

Podczas montażu roweru jest dobra i silny, często nie napinacz łańcucha jak pompy wodne i rdzewienie rury podstawowej.

Regulator lub prostownik Honda VTR 1000 opinii z właścicieli, może również złamać. Kiedy tak się dzieje, czasami wpływa na inne części składowe, które mogą prowadzić do bardzo kosztownych napraw. Na przykład to, że bateria w większości przypadków staje się bezużyteczny. Używane prostowniki (ten sam problem z VFR800), które jest uważane za bardziej wiarygodne niż „Honda”. Użytkownicy powinni być zachęcani do przejść w ten sposób.

tablica rozdzielcza

Właściciele kochają jej wersja który był produkowany do 2001 roku, a później – nienawidzić. I vice versa. Wczesne użytkowników Firestorm wyobrażenie o poziomie paliwa wyświetlacza LCD i upodobań zegara, a właściciele zmodyfikowanych rowery twierdzą, że ich przyśpieszenia są bezwartościowe. Są one dostosowane wyłącznie do 2/3 pełnego okrągły prędkościomierz, więc nie cyfra jest wart, gdzie można spodziewać się od nałogu. Tablica rozdzielcza jako całość stała się bardziej zaśmiecone.

usługa

Kontrola, czyszczenie, wymiana lub regulacja zaworów Honda VTR 1000 powinny być przeprowadzane co 24 tys. Km. Olej, filtr oleju należy wymieniać co 12 tysięcy. Km. płyn hamulcowy, płyn sprzęgła i filtr powietrza – co 18 tys km .. Wymiana przeciw zamarzaniu Honda VTR 1000 powinny być wykonywane co 2 lata lub co 36 tysięcy. Km, w zależności od zdarzenia szybciej.

elektrownia

W porównaniu do silnika 4-cylindrowego silnika z ułożonym na pełnych obrotach przed zredukowanym momentem obrotowym przy 5000 obr / min. Potem wykonuje się ponownie do maksimum przy 7000 obrotach na minutę i wybiera się maksymalną moc w obszarze 9000. prędkość 110 km / h godzina uzyskuje się tylko przy 3750 obr / min, 190 km / h, – przy 6.250 obr / min, a granica wynosi 9500 obr / min , Ogólnie rzecz biorąc, silnik Honda VTR 1000 jest dość silny.

Rura wydechowa Standard (zbyt cichy i bardzo ciężki, ale pożądane do wglądu) często usuwane. Szeroko stosowane zestawy Dynojet i filtrów, a niektórzy właściciele są wiercone przepustnicę do jego szybsze i bardziej precyzyjne odpowiedzi. Należy spodziewać się około 110 litrów. a. na tylnym kole w wersji SP-1.

widelec

Jest zbyt miękki i nie ma suwu sprężania. W tym przypadku pomoc zainstalowaniu innego widelec sprężyny (WP Hyperpro et al.), A zastosowanie cięższy olej jako regulacji szczeliny powietrznej. Ta operacja może być powierzone specjalistom, lub udać się do gotowej ręki Fireblade. Widelce latach 1996-97. produkcja, czy nawet 1998, jest dobrze połączony z innymi częściami motocykla.

rozrusznik

Śruby na rozrusznik może rdzewieją i pękają, jeśli nie są one sprawdzane. Pomimo faktu, że niektórzy dealerzy mówią, nie ma potrzeby, aby kupić starter, który będzie kosztować nawet 450-480 funtów. Wystarczy wymienić śruby i przykryć je wazeliną.

Tylne amortyzatory

Z nich, sytuacja jest taka sama jak z talerza. Pozyskiwanie nowych amortyzatorów powinno być kolejnym rozwiązaniem po wymianie opon. Łatwa wymiana będzie kosztować £ 300, a wersja wyścigowa będzie kosztować 2 razy droższe. Wielu użytkowników do wymiany amortyzatorów Hagon modelu lub Maxton. Cięższe zawodnicy mogą po prostu zmienić sprężynę. A czasem wystarczy załączyć kilka podkładek (3-5 mm).

autobus

Z nich należy zawsze rozpocząć podnoszenie „produktywność” motocykla. Z wszechobecnym kombinacji 180 / 55-17 i 120 / 70-17 na użytkownikiem szeroki wybór. Nie należy przebywać na pierwszym dostępnym sportem lub najtańszą opcją. Trzeba być uczciwym wobec siebie o ich stylu i napędowym czasu i wybrać oponę, która jest w stanie zaspokoić wszystkie z nich. Nowoczesne sport i turystyka opony są znacznie lepsze niż te wytwarzane podczas VTR.

Niektórzy właściciele motocykli stosować się do zasady „więcej – tym lepiej” sekcji i ustawić z powrotem 190-tej, ale jest to opcjonalne. Stare Bridgestone BT56s byli faworyci, a nowe BT010s są nadal dobre (oczekiwany run – 4800-6400 km). Dunlop Sportmaxes oferuje jeszcze większą trwałość, choć mniej sztywne. Nabywcy uważają, że opony Avon Azaros zapewniają doskonałą przyczepność na suchej nawierzchni i nie mogą być usunięte na zawsze, choć ich zaufanie na mokrej nawierzchni nie jest tak wysoki jak w Bridgestone.

hamulce

Hamulce są podwójne krążki 296-mm za pomocą suwmiarki czterech tłoków Nissin przodu i 220mm płyty hydrauliczny z jednego tylnego zacisku. Układ hamulcowy motocykla nie jest najlepszą częścią, a właściciele przeglądu często wymyka słowo „odpowiednie”. W sportbajki świata, zastępuje słowo „kiepski”. Wydaje się, że po pewnym czasie ich skuteczność jest ograniczona. Popularnym rozwiązaniem jest montaż sześciu-tłokowym kalibrem na GSX-R1000 w 2002 roku, o którym mówi się dobrze pasują (te rzeczy poświęcone wielu forach, ale informacje zgromadzone w nich, powinny być starannie ponownego zbadania). Zaleca się również, Carbone Lorraine SBK3s i Bendix SS. Niektórzy próbują przed główną tłok SP-1. Prostsze rozwiązanie, aby skorygować i częste czyszczenie, wybór rur plecione i użycie innych bloków.

siedzący

Umieszczenie siedzenia pasażera jest dobry, ale nie jest to standardowy długopis, który jest kolejnym rażące zaniedbanie. Nie jest jasne, dlaczego producenci motocykli, zmierzające do sportowej części kategoriach sportowych i turystycznych pomyślał, że jeden z paska wystarczy. Dobrą wiadomością jest to, że Internet może być kupiony drugiej ręki Renntec poręcze, które kosztują około 120 $.

dekoracja

Zachowanie farby zwykle zależy od użytkowania, ale widelce wydają się być pokryte plamami i trochę brudny. Może dlatego, że właściciele VTR zawsze jeździć w dużych grupach? Ponadto, użytkownicy są ostrzegani od zakupu motocykli z widłami srebra. Zazwyczaj takie kolor motocykla ukrycia wad. Odbywa się to, na przykład samochodów, używanych. Aby rower był bardziej czysty, potrzeba dolną osłonę oraz tylną obudowę koła i wysokich kierowców będą musiały wycieraczka „double bubble”.

Naklejki Honda VTR 1000 Firestorm są dostępne dla wszystkich modyfikacji modelu.

paliwo

To jest pięta achillesowa tego motocykla. Zużycie paliwa jest bardzo wysoka, zwłaszcza jeśli otworzyć klapkę cały ogromny 48-mm gaźnika. Jedna mała podróż może zamienić się w okrągłą sumę. SP-1 miał małe urządzenie 16 litrowy zbiornik i po aktualizacji objętość zwiększono do 19 litrów. Tak więc, przed użyciem rezerwy można osiągnąć od 130 do 180 km (80 a na tor). Odpowiada to zużyciu paliwa 11,3-7,4 litrów na 100 kilometrów. Przepis ten jest również niewystarczająca – tylko 2,5 litra, który w najlepszym wypadku potrwa do 26 km. Na wcześniejsze modele mogą być instalowane na zbiorniku z późniejszymi zmianami, lub kupić 24-litrowy z Harris za £ 600.

Jeśli wskaźnik rezerwy paliwa przestaje działać, to chyba wystarczy, aby wymienić czujnik. Nie jest konieczne do tego, aby kupić nowy zbiornik.

Historia modelu

Kiedy „Honda” Firestorm wydany w 1997 roku, firma nie mogła wyobrazić sobie globalną popularność motocykla. Projekt Honda VTR 1000 F, stworzony aby wykorzystać sukcesu wyścigi Ducati 916 w 1990 roku, pokazał odejście od sprawdzonego czterocylindrowym ofiary sportowych producenta. Prawdopodobnie było to posunięcie, że firma nie chce zrobić.

Motocykl dozwolone „Honda”, aby skorzystać z zasadami zawodów sportowych World Superbike, który zezwala na kwotę V Typ silnika 2-cylindrowego 1000 cm3. Później, w 2000 roku, został wydany Model RC51 (SP-1), pracujący na silniku VTR objętości 998 cm3 chłodzony cieczą, w której Colin Edwards z zespołu Castrol wygrał World Superbike Championship.

Suzuki próbował rozpocząć grę uruchamiając niefortunny TL1000S. Eksperyment zakończył się źle, a także o to wolą nie pamiętać.

Elektrownia Honda VTR 1000 F różnił się całkowicie nowy projekt, a przez cały czas zaproponowano kilka znaczących koncepcje skuteczności. Są to grzejniki aluminiowe ramy przekątnej peryferyjnych, sprawa silnika cast, korbowody za pomocą śrub i nakrętek zamiast orzechów, a także największych gaźników 48-milimetrowych „Honda”, kiedykolwiek montowane na motocyklu. Deska rozdzielcza przeszła również zmiany – nowe wskaźniki zostały ustalone mniejsze.

Pojemność zbiornika w 2001 roku została zwiększona z 16 do 19 litrów. Miało to naprawić największą wadę Honda VTR 1000 – ograniczony zasięg jazdy. Dlaczego rower został zaprojektowany ze zbiornikiem takim małym rozmiarze, pozostaje tajemnicą. Najwyraźniej nie ma dobrego powodu. Nawet wtedy, gdy „Honda” wycofany model dla VTR ma reputację żarłoczne maszyn z napędem krótkiego zasięgu, która nie była do końca prawda. Można się tylko zastanawiać, dlaczego rower o dużym potencjale otrzymał taki nieudany projekt.

Dalsze modyfikacje przeprowadzone w roku 2001, w tym ulepszeń widelec, zwiększa komfort jazdy ze względu na mniejszą wystających łącznika i wyświetlacz ciekłokrystaliczny do wskazywania poziomu paliwa, temperatury silnika, 2 są sprzeczne, licznik i zegar. Immobiliser stał się również standardem. Co ciekawe, motocykl w Stanach Zjednoczonych, był znany jako Superhawk, być może dlatego, że nazwa przypomniał Firestorm nazw operacji Pustynna Burza w Zatoce Perskiej, aw modyfikacji rower utrzymuje zbiornik 16-litrowy.

Maszyna dla osób starszych

Honda VTR 1000 jest najlepiej, że może zaoferować producent, zwłaszcza jeśli kupisz motocykl czas przetestowane. Jego trwałość udowodnione, ale największa nagroda użytkownik jest pod kontrolą. Jest trwały, z doskonałą jedwabisty soczyste Snarl silnika V-kształtny. Motocykl wystarczająco szybkie i ma moc 76 kW przy 9000 obr / min moment obrotowy 93 Nm przy 7000 obr / min. To zabawa iść do pracy szczęśliwie przekraczania miasto w „Honda” smakoszy stylu, a siedzący wysokość równą 810 mm, jest uzasadnione, nawet dla osób o niskim wzroście.

Jeśli dokonasz właściwego wyboru, na niskiej cenie motocykla „Honda” można znaleźć. W sprzedaży jest wiele dobrze zachowane maszyny. Ta Honda i części zamienne do VTR 1000 Firestorm nie będzie stwarzać problemy, ale koszt będzie reputacja niezawodności kierowcy. Oczywiście, nie można stać na taki motocykl. Ale jeśli to nie jest problem, Honda VTR 1000 jest bardzo przyjemny.