212 Shares 9509 views

Okulary w samochodzie, co mam zrobić? Dlaczego okulary spocone w samochodzie?

Problem ten napotyka wielu kierowców, którzy wychodzą z drogi. Jeśli latem jego wystąpienie jest mało prawdopodobne, to w innych sezonach wygląd nie jest rzadki, a poza tym jest bardzo intensywny. Chodzi o to, że okulary są pocenie się w samochodzie. Co robić w tym przypadku, podstawowa wiedza z fizyki powie.

Jeśli nie ma, musisz się dowiedzieć o takim zjawisku jak kondensacji i jej przyczynach. Z tego punktu widzenia zrozumiemy, dlaczego okulary w samochodzie są pocenie się, co ma wspólnego z mgłą, co nie tylko podrażnia, ale również zmniejsza poziom badań otaczającego świata.

Fizyka zjawiska

Para wodna zawarta w powietrzu maszyny styka się ze szkłem. Jeśli ulica jest chłodniejsza niż w samochodzie (mówimy o jesiennych i wiosennych porach roku, a także o zimie), wilgoć, stykająca się z zimną powierzchnią szkła, ostygnie ostygnie, przechodząc od stanu gazowego do cieczy, aw konsekwencji, W postaci małych kroplów kondensatu. Mgła w oknach w samochodzie będzie się zwiększać, jeśli ma dużą liczbę osób, z jednym kierowcą w samochodzie, proces ten będzie wolniejszy. Oznacza to, że oprócz wilgoci, która mogłaby wejść do salonu samochodowego, gdy znajduje się w garażu lub po prostu stoi przy otwartych oknach na ulicy podczas deszczu, wilgoć gromadzi się w kabinie, co odchodzi od oddychania przez człowieka. Oczywiście, jeśli temperatura w kabinie jest podobna do tej, która jest na ulicy, nie będzie żadnej różnicy, a nie będzie osadzania się wilgoci. Ale tak się stało. Co zrobić, aby nie spocić szklanki w samochodzie, a gdy nadal jesteś ciepły?

Zapobiegać przedostawaniu się wilgoci do kabiny

Musisz zrozumieć, skąd pochodzi woda, aby uniknąć dalszego nasycenia wnętrza samochodu. Ma to zasadnicze znaczenie dla procesu poceniu szkła w samochodzie. Co zrobić i co należy unikać, aby wilgoć w kabinie nie będzie w dużych ilościach?

Okresy zimowe charakteryzują się obecnością śniegu i deszczu. Te osady, które spadają z butów i mokrych ubrań wewnątrz samochodu, mają również niekorzystny wpływ na poziom wilgotności. Oczywiście, nieustannie nie można się rozbierać i zmieniać ubrania, siedząc w samochodzie. Walka z mokrymi ubraniami jest nierealistyczna, ale nawet co najmniej łagodzi wilgoć maty podłogowej, po prostu umieszczając pod spodem gazetę, która absorbuje nadmiar wilgoci z butów.

Podczas wycierania szklanki szmatką przed wyjazdem, pamiętaj, że ma też wodę pozostałą na niej i odparuje z tkaniny, gdy powietrze rozgrzeje się w kabinie i ponownie wraca do okna. Aby temu zapobiec, trzymaj szmatę gdzieś w bagażniku.

Niewłaściwa jakość gumowych uszczelek drzwi powoduje również, że okna są spocone w samochodzie. Co robić w tym przypadku jest chyba jasne dla wszystkich. Wszystko, co jest konieczne do wykonania tej czynności w celu zminimalizowania ilości wilgoci w kabinie, polega jedynie na zastąpieniu uszczelnienia nowym, wysokiej jakości, który pełni jego funkcje.

Ciekawy sposób, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci w kabinie

To zajmie prosty pakiet soli. Jeśli zostanie odkryte, łatwo będzie wchłonąć nadmiar wilgoci. Użyj tej metody lub nie, sam decyduj się, na przykład na przykład, ile w Twoim regionie lub w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się, nawet na drogach. W przeciwnym razie, próbując poradzić sobie z jednym problemem za pomocą tej metody, osiągniesz, że narzędzie, które pomoże Ci radzić sobie z wilgocią, rozprzestrzeni się w całej maszynie, powodując nowe problemy z czystością.

Były to proste metody usuwania nadmiernej wilgoci, szczególnie nie wymagające zbędnych kosztów. Podstawowa minimalizacja wilgoci i trochę finansowania. Istnieją również środki, które wymagają dużo pieniędzy, ale pomogą rozwiązać problem, dlaczego okulary są pocenie się w samochodzie. A jeśli gazeta, sól i inne sposoby obniżania wilgotności nie pomogą?

Zainstaluj wysokiej jakości wentylację i klimatyzację

Filtry, które są dostępne w klimatyzatoru, mogą niewątpliwie wysuszyć powietrze. Ale w tym przypadku konieczne jest monitorowanie ich czystości i stopnia pogorszenia jakości. Nowy klimatyzator zrobi wszystko, co możliwe; Jak tylko zauważysz, że nie radzi sobie z jego pracą, jak poprzednio, jest to pierwszy znak, który trzeba wyczyścić lub wymienić.

Przy wentylacji postępuj w następujący sposób. Jeśli możesz przełączyć urządzenie na tryb wydmuchiwania okien, a jednocześnie zwiększyć szybkość samej samej ścierniwa, jak również temperaturę powietrza, która opuści element grzewczy, możesz wysuszyć okna i wyciągnąć wilgotne powietrze przez kanały powietrzne. Jeśli to nie pomoże, należy na przykład sprawdzić, jak czyste są te kanały powietrzne.

Istnieją inne narzędzia, które pomogą radzić sobie z wilgotnością w oknach. Co zrobić, jeśli szklanki w samochodzie się pocisz mimo wszystkich podjętych działań? Jest to oczywiście mało prawdopodobne, jeśli spełniłeś wszystkie poprzednie rekomendacje jakościowo.

Przetwarzanie szkła

Co mogę zrobić, aby trzymać szklankę w samochodzie? W tym celu stosuje się różne anty-dusters, które są sprzedawane w postaci sprayów, serwetek lub płynów. Efektem tych środków jest to, że tworzą one na powierzchni szkła taki naprężenie powierzchniowe, że wilgoć po prostu przepływa w dół lub gromadzi się jako pojedynczy obiekt. Jeśli dla Ciebie finanse pozwalają na zakup takiej mieszanki, nie przejmuj się; Jeśli chcesz zrobić takie narzędzie, nie polegając na "żadnej chemii", możesz mieszać jedną część gliceryny, którą można kupić w dowolnej aptece, z 10 częściami alkoholu, które można też kupić w dowolnej aptece. Zapach mieszaniny jest specyficzny, ale nie mniej niż przy użyciu innej popularnej metody – tarcie szklaną tytoniem. Również metody ludowe sugerują, że można pracić szkło gazetą lub po prostu dokładnie umyć i osuszyć powierzchnię szkła od wewnątrz.

Nieprzezroczysta folia i szkło grzewcze

Jeśli pocierasz szklankę gazetą lub mieszaniną gliceryny i alkoholu będziesz miał mniej lub bardziej regularnie, to film można kupić raz, a to potrwa dłużej.

Najdroższym i najbardziej efektywnym sposobem jest instalacja spiralnych elektrycznych nagrzewnic szkła, które wcześniej były najczęściej używane w tylnych oknach, a teraz istnieje tendencja do zamontowania ich nawet na przedniej szybie.