538 Shares 4727 views

Przegląd motocykla Yamaha FZR 250

Świat widział malokubaturny rower sportowy Yamaha FZR 250 z powrotem w 1987 roku, ale dziś, model nie stracił na popularności. Nietrudno się domyślić, że ten rower jest najmłodszym członkiem legendarnej linii „Phaser”, a szczególnie przyciąga tych, którzy są w motoputi samego początku. Dla wielu, model jest w okresie przejściowym: to staje się przez pewien czas po wewnętrznym motocykla, skutera lub roweru niesportowe klasie. Przyzwyczajeni do mobilności, możliwe jest, aby przenieść się do bardziej poważnych techniką, dobrze, na tym etapie szkolenia rozbrykany „Iron Horse” może być doskonałym wyborem.


Dynamiczna konstrukcja jest dość typowe dla klasy, do której Yamaha FZR 250. Dane techniczne, zgodnie z oczekiwaniami, są skromne, ale obsługa, sądząc po licznych opiniach, tylko na górze. Nasz artykuł powie Ci o tym szczegółowo motocykla i użyteczne dla tych, którzy proszą go, aby osiedlić się w jego garażu.

Historia modelu

Pierwszy model Yamaha FZR 250 (2KR0) został opracowany w 1986 roku, a rok później rozpoczęto produkcję seryjną. Początkowo zakładano, że „Fazer” Jr. podbije po drogach Japonii, a nie dostanie rynku zewnętrznym. Później firma zmieniła zdanie, ale w całej swojej historii, model ten nadal produkować tylko w fabrykach wschodzącego słońca.

Aktualizacje zostały wykonane prawie co roku. Niektóre z nich były niewielkie i dotyczy na przykład niewielki wzrost w wysokości podnóżków lub uaktualnić reflektory. W 1989 roku wziął pełną restyling, co zaowocowało wzrostem prędkości maksymalnej, redukcję wysokości, wzrost objętości zbiornika, zmieniając przebieg zawieszenia; Ponadto, nie było podwójne hamulce tarczowe. Dwa okrągłe przednie reflektory zostały zastąpione przez trapezu. Zmniejszona wysokość siodełka. Do nazwy modelu, dodając literę R.

W numerze 92 th był przez pewien czas zawieszone ze względu na zmiany w przepisach, model został wprowadzony do produkcji wkrótce ponownie, ale moc została zmniejszona do 40 litrów. a. (Zamiast 45). Motocykl został przerwany w 1994 r.

wygląd

Już na pierwszy rzut oka, ten rower jest łatwy do nauczenia reprezentatywną rodzinę FZR. „Dzwonnik” tank, schludny kompaktowa owiewka z niską szybą przednią, postrzegane przez ramie chrom skóra zamknięte plastikową żelaza „serce”, najprostszym fotel pasażera – typowe cechy wszystkich „Phaser”. Jak starszych braci, 250. przyszedł z dala od fabryki, wszystkie wklejone logo marki. To dało mu możliwości jeszcze bardziej sportowy charakter, dzięki czemu wyglądają jak członek wyścigów motocyklowych.

W historii prawie dziesięcioletniego projektu zmieniła się nieznacznie, a to ze względu na rozbudowę technicznych. Jednak warto wspomnieć o jednym z pierwszych wydawnictw, wydany w czarnym i złotym wzorem.

Yamaha FZR 250 w liczbach

Wszystkie modele z różnych lat od zwolnienia mogą różnić się od siebie. Dlatego sensowne wyjaśnienie cechy każdego modelu od sprzedającego. W każdym razie, dla tych, którzy rozważają na zakup motocykla Yamaha FZR 250, charakterystyka zainteresowania w pierwszej kolejności.

Rower zwolniony do 1988, został zbudowany na ramie rurowej wykonanej ze stali, a później zaczęli używać producent aluminium. Silnik zawiera cylinder 4, w sumie co 249 metrów sześciennych. Używane płynu chłodzącego, paliwo jest dostarczane za pośrednictwem gaźnika.

Rower posiada sześciobiegową, układ napędowy jest wykonywana. Wtyczki we wszystkich modelach z ładowarki, ale jej przebieg może być 110, 117 lub 120 mm, w zależności od roku produkcji.

Pojemność zbiornika paliwa motocykla, wydawana od 1989 roku, wynosi 14 litrów, we wcześniejszej wersji, można wypełnić nie więcej niż 12.

Co ciekawe, to skromne urządzenie można przyspieszyć do 180 km / h, a igła prędkościomierz wskazuje znak „100” w ciągu 5 sekund po starcie.

masa motocykla jest niewielka – tylko 140-141 kg.

Zachowanie na drodze

Większość właścicieli mówi zwrotność, szybkiej reakcji na polecenia pilota, uległego natury. Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do jazdy ten sam rower, pierwszy wyjazd z pasażerem może dziwić – zwinności i mobilności trochę słabszy. Ale może to dobrze mieć szczęście Bolivar dwa, i dość daleko i szybko.

Wśród malokubaturnyh „sport” w motocyklu Yamaha FZR 250 istnieje wiele konkurentów, niektórzy z nich – naprawdę poważne rowery z wiodących producentów. Ale nie można jednoznacznie przewidzieć, kto wygra na torze wyścigowym. Wszystko zależy od pilota i jego doświadczenie, a także stanu samych motocykli. Można powiedzieć jedno: najmłodszy „Fazer” jest konkurencyjny i nie na próżno uważana za jedną z najlepszych w swojej kategorii.

pilot i pasażer komfort

Nie czekaj do 250 coś niezwykłego z lądowania na FZR. Jest to klasyczny dla sportbike: pilot ciało lekko pochylone do przodu. Opinie wskazują, że nawet stosunkowo wysoki właściciel wygodne, ale podczas jazdy z pasażerem może być trochę ciasno.

Kompaktowa tylne siedzenie brak ozdobników, ale jest wystarczająco miękka. Poręcze i uchwyty nie są dostępne, należy przytrzymać druga liczba jest konieczne dla pilota.

Słowo o konkurencji

Motocykl Yamaha FZR 250 można nazwać pionierem. Jest mało prawdopodobne, że producent, który stworzył ten rower w późnych latach 80., stał się sławny zakłady. Nisza Sport mały samochód był prawie pusty. Popularność tego modelu nie tylko wzmocnić swoją pozycję na rynku, ale także inni producenci zmuszeni myśleć o motocykl w swojej klasie. Niemal w tym samym czasie, jeden po drugim pojawił się modele, takie jak Honda CBR250RR, Kawasaki ZXR250, GSX-R250 Suzuki.

W naszych czasach, kiedy FZR 250 wycofane z rynku, aby znaleźć na rynku wtórnym, model ten jest nadal trudna. Bez natknąć rosyjskich dróg kosztuje tysiące dolarów do 2,5.