474 Shares 7461 views

Jak roztopić czekoladę w kąpieli wodnej: Porady kulinarne

Czekolada – to capricious produktu, w związku z tym, w celu przygotowania potraw z tym – sztuki. Ta „sprawa” może łatwo zepsuć swoje ambitne plany: złuszcza, że kruszy się, nie kończy. Jednak wśród ludzi, istnieje wiele eksperci gotowania, którzy już dawno zorientowali się wszystkie sekrety zachowania tego przysmaku, na przykład, stopić czekoladę w kąpieli wodnej lub nerwy. Znani cukiernicy zawsze mówiono, że to za mało, aby móc prawidłowo ogrzewać produkt. Jeśli chcesz mieć w wyniku wszystkich wysiłków kulinarnych kreacji nie są „zszarzało”, innymi słowy, nie jest pokryta warstwą białego, optymalne rozwiązanie – wziąć go jako składnik czekolady jest hartowanego

woda i czekolada

Istnieje wiele sposobów, aby stopić. Ogromna liczba ludzi wie, jak roztopić czekoladę w kąpieli wodnej. Co to jest metoda? W celu przeprowadzenia tej procedury wymagają dużej pulę i mniejszą pojemność, który może być umieszczony w pierwszej kolejności. Przed stopić czekoladę w kąpieli wodnej, trzeba gotować wodę i zdjąć z ognia. Brązowy delikatność należy wstępnie rozdrobnione na małe kawałki i umieścić w pojemniku żaroodpornego, którą następnie umieszcza się na szalce wagi. W tej misce powinien być solidnie przymocowane. Następnie konieczne jest regularnie mieszać produktu. Zainteresowanych w kwestii sposobu topienia czekolady w kąpieli wodnej należy zdawać sobie sprawę, że temperatura topnienia ciemnego koloru produktu jest w zakresie od 50 do 55 stopni Celsjusza, a biały – od 40 do 45 stopni Celsjusza. Nie jest zalecane, aby stopić czekoladę w kąpieli z wrzącej wody, inaczej zacznie gęstnieć, a można interpretować go, że topi się, choć w rzeczywistości już zespawane. To musi być kontrolowane tak, że wielu z was nie przypadkowo wpadł do wody, czy prawidłowo stopić czekoladę w kąpieli wodnej nie będzie działać – okaże się grudek.

Następnie stopiony produkt powinien być wylany miski na poziomej powierzchni, optymalnie jeśli jest marmur. Marmur gorzej podgrzewane i chłodzone bardzo szybko, a fakt ten daje przewagę cukierników, którzy często muszą gotować desery z czekoladą. Za pomocą szpatułki należy wymieszać produkt aż do czasu, gdy w wyniku chłodzenia do temperatury 30 ° C – jest normalną szybkość do pracy. Aby sprawdzić gotowość tego przysmaku, lekko dotknąć go palcem. Właściwie gotowane wymieszana czekolada w kontakcie musi wydawać się trochę chłodny.

Dla doskonałej jakości

Eksperci ostrzegają, że jeśli do gotowania wykonane z czekolady trafia nawet niewielką część stałej masy słodki ograniczona i będzie przypominać kuli śniegowej. Tak więc w wyniku czekolady miałem doskonałą jakość, lepszy niż rękawice gumowe do użytku medycznego. Tylko w ten sposób zapewnić pożądany produkt. Pozorna prostota procesu ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zasad gotowania.