765 Shares 1325 views

Age of Discovery


Epoka wielkich odkryć geograficznych trwał od połowy 15 do połowy 17 wieku. Główną rolę w wyprawach wzięło hiszpańskich i portugalskich żeglarzy.

Główne przyczyny wielkich odkryć geograficznych – poszukiwanie nowych szlaków handlowych i rozwoju morskiej.

Podczas handlu między Wschodem a Europą uległy zniszczeniu w wyniku przedłużonego panowania osmańskiego. Turcy zablokowali główną drogę handlu poprzez Syrii i Azji Mniejszej. Jednak w tym czasie powstały przystosowane do pływania na otwartym oceanie, niezawodny sądu, który nie tylko przyczyniła się do poszukiwania nowych dróg, ale także odkrycie i zajęcie terenu, który znajduje się na południu Europy.

Drukuje Genrih w tym czasie był głównym organizatorem podróży portugalskiej i wspiera w rozwoju portugalskiej marynarki. Więc szkoła morska została zorganizowana w swoim czasie. W Instytut Geograficzny Badanie metod i urządzeń poprawiła nawigacyjnych. Pierwsza kula w 1490 roku powstała tutaj.

Epoka wielkich odkryć geograficznych oznaczał otwarcie drogi morskiej do Indii. W 1497 roku, ekspedycja została zorganizowana przez króla Portugalii Manuela Happy. Wiązało się to z bardzo wysokim kosztem towarów importowanych do Europy drogą lądową. Portugalski wyprawy, składający się z trzech statków, prowadzonych przez Vasco da Gama.

Wchodząc w Oceanie Atlantyckim na tyle daleko, że paralele Cape Agulhas okazało wschód. Po tym, statki skierował się na północ wzdłuż wschodniego wybrzeża Afryki do Mozambiku. W miejscowości Mambasa Portugalski pierwszy zetknął się z ludności arabskiej. Po tej wyprawie Vasco da Gama przekroczył Ocean Indyjski i dotarł do południowego indyjskiego portu Kalikatu.

Epoka wielkich odkryć geograficznych oznakowane i hiszpańskie wyprawy. Po odkryciu w 15 wieku Nowego Świata Hiszpania zaczyna wykazywać zainteresowanie w krajach wschodnich. Jednak król Hiszpanii, oceniając sytuację, widząc, że droga do wybrzeży Afryki zamyka portugalskiej floty, a trasa karawana na wschodzie jest pod kontrolą arabskich i tureckich kupców. Hristofor Kolumb oferuje króla Hiszpanii na budowę zachodniej drogi do Indii. Doskonałym kartograf i dzielenie się widok wielu jego współczesnych, że kulisty kształt Ziemi, jest to projekt, aż do zachodu po drugiej stronie Atlantyku.

Zatem, epoka oznaczony otwarcia geograficzny Columbus odkryć. Ziemia znalazł, były zamieszkane przez imigrantów. kolonie hiszpańskie pojawił się na wybrzeżu i wyspach Ameryki Środkowej.

Amerigo Vespucci przyczynił się do historycznego okresu zwanego „Age of Discovery”. Po dokonaniu kilku wypraw w interesach między 1499 i 1502 roku, odkrywca nazwał odkrycie Kolumba z «Asia» nieznane wcześniej Zdecydowana gruntów «Nowego Świata». Następnie obszar ten został nazwany Amerykę. Z kolei Amerigo Vespucci opisał ludności i charakter otwartej przestrzeni.

Bardzo ważnym wydarzeniem w historii odkryć to podróż dookoła świata Ferdynand Magellan. Po służbie króla Hiszpanii, nawigator zaproponował mu obejść Ameryce z południa i osiągnąć w ten sposób u wybrzeży Azji.

Jego podróż na całym świecie rozpoczęła się w 1519 roku. Pięć statków przekroczyła Atlantyk i wzdłuż południowego wybrzeża Ameryki udał się w poszukiwaniu cieśniny na Pacyfiku ( „South Sea”). Cieśnina później nazwany Magellan, został znaleziony po długich poszukiwaniach i poważnych strat.

Po Magellan zbliżył się do indonezyjskich wysp, doszedł do wniosku (jak zapisano w dzienniku), wrócił do Starego Świata, pokonując wokół Ziemi.