370 Shares 9619 views

9 faktów o rozwód, który jest niezbędny, aby wiedzieć każda para planuje ślub

W wielu krajach, statystyka rozwodów stale rośnie. Na przykład w Rosji około połowa małżeństw rozpadać. Nawet jeśli para przysięgam być razem „dopóki śmierć nas nie rozłączy”, istnieje 50 procent szans, że będą go złamać. Po szczegółowej analizie statystyk rozwodowych, socjologowie doszli do ciekawych wniosków. Co zrobić, aby nie być na „ciemną stronę”?

Marry bliżej do 30 lat

W nowożeńcy popełniających świadomego wyboru, istnieje wielka szansa, aby zbudować silną rodzinę. Według statystyk, najmniej ze wszystkich rozwodów być zarejestrowany, jeśli ludzie żonaty bliżej jego trzydziestą rocznicę. Jeśli para nie była jeszcze dwadzieścia, to są pierwsze w kolejce do ewentualnego zerwania. Psychologowie tłumaczą to w następujący sposób: silne pragnienie, aby wziąć ślub nie może być kluczem do zdrowego związku. Jedno pragnienie, pasja czy miłość istnieje wyraźnie nie wystarcza. Z drugiej strony, jeśli para więcej niż 32 lat, istnieje niebezpieczeństwo, że para będzie rozpraszać z powodu ostrego odrzucenia ustanowionego nawyki partnera.

Nie należy przyjmować wspólne wakacje jak pozbycie się problemu

Po przeanalizowaniu wybuchy aktywności, który chce się rozwieść, eksperci odkryli inny ciekawy wzór. Okazuje się, że chęć zerwania z relacji ludzie często doświadczają po powrocie z wakacji. Jeżeli małżonkowie istnieją pewne problemy w związku, marzą o wypoczynku spędzonego razem w przekonaniu, że mogą one wzmocnić relacje. Jednak spats i kłótnie nie znikają nawet w romantycznym otoczeniu południowych wybrzeży. Staje się wielkim rozczarowaniem. Dlatego po powrocie z domu wakacyjnego, jeden z partnerów będzie gotowy do złożenia wniosku o rozwód.

Mężowie powinni być zajęty

Jeśli małżonek przebywa w domu lub dorywcze, przeżywa frustrację ich statusu w rodzinie. Boli pychę mężczyzn, przekonany, że powinien on być głównym żywicielem. Według statystyk, małżonek, nie zatrudniony w pełnym wymiarze czasu, prawdopodobieństwo rozwodu w przyszłym roku jest wyższa w porównaniu z tymi, którzy pracują co najmniej 40 godzin tygodniowo. Co ciekawe, zatrudnienie kobiet nie wpływa na odsetek separacji. Wynika to z faktu, że kobiety są przyzwyczajeni do myślenia o sobie jako drużyna, paleniska i nie waha się twierdzić, innym, że siedzą w domu. Okazuje się, że stereotypy naszych przodków żyć w umysłach ludzi do tej pory.

Nie należy zmieniać współmałżonka

W rzeczywistości kobiety, które miały wielu partnerów seksualnych przedmałżeńskich, nie kontynuować swoje „przygody” w małżeństwie. Jest to mit wymyślony przez ludzi, którzy nie chcą pogodzić się z faktem, że dziewczyna nie jest już dłużej zachowują swoje dziewictwo przed ślubem. Przedstawiciele pięknej połowy ludzkości można łatwo osiąść, wybierając godnego partnera życiowego. Najczęściej kierując się powiedzeniem „z dobry uczynek nie uchodzi bezkarnie.”

Jednak to nie działa w stosunku do kobiet, które z powodu pewnych cech fizjologicznych lub psychicznych nie mogą znaleźć satysfakcję w stałym związku z jednym partnerem. Statystyki mówią, co następuje: jeśli kobieta jest mężatką, jej mąż ją zdradza, miała większe szanse, aby uzyskać rozwód. Jeśli mówimy o specjalnej, zamężne dziewice, często wpadają w pułapkę własnej ciekawości. Zbyt wiele pragnienie, aby porównać seksualnie żonę z innym mężczyzną.

Dojrzałe pary złamać rzadziej

Gdy wszystkie krytyczne okresy małżeństwa tyłu, łatwiej pogodzić się ze zwyczajów bliskiej osoby, łatwiej jest zamknąć oczy na jego wady i łatwiej wybaczyć. Starsze osoby nabyły bezcenne doświadczenie. Gdy w ciągu ostatnich pieluchy, kłótni domowych i docierania z nowych rodzin, ludzie są o wiele bardziej prawdopodobne, aby utrzymać małżeństwo do starości. Psychologowie uważają, punkt początkowy tzw kryzysu relacji siedem lat. Jeśli w tym momencie parę tworzy pozory rodziny i mieszka w trosce o dzieci, to nie ma przyszłości. Jeżeli małżonkowie uda się bezpiecznie przejechać ten Rubikon, już nie obawiać żadnych przeciwności.

Ożenić i poślubić rówieśników

W innym badaniu wykazano, że prawdopodobieństwo rozwodu wzrasta wprost proporcjonalnie do różnicy wieku między małżonkami. Każdego roku, który oddziela wiek partnerów od siebie, co zwiększa szanse na rozwód przez trzy procent. Dziesięcioletnia różnica wieku zwiększa szanse separacji o prawie 40 procent. Wydaje się, że wszystko jest logiczne. Peers jeśli wycięte z tej samej gliny. Często dzielić ze sobą poglądów życiowych i zasad, mają takie same zainteresowania.

Nie rób wielkie święto

Jak pokazuje praktyka, bogatszy i bardziej pompatyczny ślub, tym bardziej prawdopodobne zerwanie stosunków. Dlatego nie należy dążyć do wydania na bankiecie w jego rocznym budżecie, nie starają się zaskoczyć publiczność czymś lub po prostu wręcz byłego rywala. Wydawać pieniądze na romantyczny miesiąc miodowy lub umieścić je w rezerwie. Według socjologów, nadmierna rozrzutność pokazuje, że para będzie prawdopodobnie nie będzie w stanie prawidłowo zarządzać swoimi finansami. I na tej podstawie mają różnice. Jednak duża liczba zaproszonych gości, z drugiej strony, co potencjalnie wskazuje siłę związku.

Wpływ rozwodu na zdrowie serca

Najnowsze badania pokazują, że kobiety, które doświadczyły rozwodu, bardziej narażone na atak serca. Te informacje będą ważne dla ludzi, którzy dbają o zdrowie swoich drugich połówek. Dla kobiet, które doświadczyły procesowi rozwodu dwa lub więcej razy, co zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych o 77 procent.

Dzieci nie będą dziękuję za poświęcenie

Wiele par żyć w tym piekle, zachowując wygląd stosunków dla dobra dzieci. W rzeczywistości, ofiara nie uzasadnia sam. Gdy syn lub córka dorastają, nie powie dziękuję rodzicom, a małżeństwo nadal rozpadnie. Pamiętaj, że Twój model relacje w małżeństwie jest rzutowany na swoje dzieci. Jeśli jesteś głęboko nieszczęśliwy, są one bardziej prawdopodobne, aby dostać się do „batutą”.