569 Shares 3044 views

Skleić złamaną kubek lub w jaki sposób do normalizacji stosunków z mężem

Każda rodzina może mieć problemy z wzajemnym zrozumieniu. Jest to – całkowicie normalny proces. Przeciwnie, to sprawia, że doskonały strażnik związek tej pary. Po tym wszystkim, doskonałe ludzie nie istnieją, a więc taka idylla rodziny, w rzeczywistości może być umiejętnie gra na farsę. Oto tylko aktor scena pod koniec spektaklu nie ma złamane serca i zaburzenia psychologiczne. Jeśli w swoim życiu ze swoimi bliskimi już nastąpiło zaburzenie, nie rozpaczaj. Lepiej spokojnie przeanalizować sytuację i szczerze odpowiedzieć na pytanie: jak poprawić relacje z mężem, i czy warto w ogóle robić?

Okres pasji i miłości, pierwszy szczęśliwy razem żyli miesięcy, a czasem nawet lat, aby skutecznie ukryć przed nami wady ukochanej. Oznacza to, że na pewno zauważy, że jej mąż nie jest miarą mocy lub zbyt lubił hulanki późno w nocy w towarzystwie uroczych obcymi, ale usłużnie podświadome szepty natychmiast: On – prawdziwy człowiek, a on – duszą firmy. W miarę upływu czasu, te „zalety” są przekształcane wyraźnych niedoskonałości stają się coraz bardziej widoczne, zaczynają powodować podrażnienia, co jest pierwszą oznaką kryzysu rodziny. Jeżeli wady współmałżonka nagle stał się nie do zniesienia dla Ciebie, rozważ to: może powinniśmy zrobić sobie przerwę i analizować sytuację.

Ale jeśli to złe relacje z mężem spowodowane raczej kłopoty domowe, ogólne zmęczenie lub brak działań grupowych, ich zachowanie zależy od obojga małżonków. W takiej sytuacji, psychologowie radzą, aby dać sobie jak najwięcej czasu i uwagi. Ponadto, może być nie tylko spacery lub wędrówki w restauracji lub teatrze. Wszelkie miły komplement, delikatny uśmiech i dotyk – pierwszy krok w kierunku wzajemnego zrozumienia.

Aby zrozumieć, jak poprawić relacje z mężem, byłoby pomocne następujące psychologiczne ćwiczenie. Dzieląc kawałek papieru na 2 części, 1. kolumna ma potrzeby wprowadzania cechy swojego partnera, że podziwiam i 2. – ci, którzy chcieliby ją zmienić. Niech Twój ulubiony zrobić to samo. Jeśli „pozytywne” część ma więcej punktów, powodem do niepokoju nie jest tak dużo – wystąpił tylko kolejny mały kryzys, może również być w stanie pokonać. Cierpliwości, pozytywnych emocji i nowych doświadczeń może pomóc w tak delikatnej materii. Ale jeśli „negatywne” lidera – to sygnał niepokojący, wskazując, że w twojej rodzinie istnieją poważne problemy.

Jak naprawić relacje z mężem w tak trudnej sytuacji? Można spróbować zobaczyć psychologa, ale należy pamiętać, że aby rozwiązać ich problemy w rodzinie będą mogli tylko ty i twój małżonek. Przede wszystkim nauczyć się mówić tym samym językiem. Pomyśl o tym, co styl zachowania wybrać dla zwykłej rozmowy z ukochaną osobą. Może zbyt często używać wizerunku rodzica lub dziecka, a twój partner próbuje odwołać się do Ciebie na innym poziomie. Ale dla skutecznej komunikacji jest wymagane, jako minimum, tym samym „słownictwo” i podobny zakres pojęć. Czytaj więcej na ten temat można dowiedzieć się z dzieł amerykańskiego psychoterapeuty Erika Berna.

Po drugie, konieczne jest, aby podzielić się z partnerem swoimi przemyśleniami na temat tego, co ci się nie podoba. Ale aby wyrazić roszczenie delikatnie, bez niepotrzebnych negatywnych emocji. Po tym wszystkim, cel – aby zrozumieć, jak budować relacje z mężem i nie sprowokować kolejny skandal. Dlatego replika odpowiedź próbować dostrzec cicho, starając się spojrzeć na konflikt „z zewnątrz”, a właściwie postrzegający krytykę.

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie: jak utrzymać związek z mężem, myślę – co trzeba go naprawdę. Opcje: dla dzieci, aby nie być sam, tak aby nie zniszczyć rodzinę, aby być normalnym członkiem społeczeństwa – nie będą akceptowane. Jest tylko jedna odpowiedź absolutną rację, a brzmi tak: Kocham i szanuję mojego męża, jesteśmy gotowi do pracy, aby przezwyciężyć wszystkie trudności, gdyż nasza wzajemna uczucie jest naprawdę warto.