570 Shares 9066 views

Jak smartfony niszczą swój związek?

Współczynnik rozwodów w Rosji oscyluje wokół 50 procent, ale to nie jest cała historia. Według sondażu przeprowadzonego przez National Center for badania opinii publicznej w Stanach Zjednoczonych, 60 procent ludzi, którzy są w związku, mówią, że nie są oni bardzo zadowoleni z nich. Najczęstsze powody, które są nam znane od dawna – to problemy finansowe, niezadowolenie z życia intymnego i dzieci razem. Ale teraz jest jeszcze inny powód, dla którego każda inna para zdecyduje się wystąpić o rozwód – smartfony.

Fabbing

Nie tak dawno temu, naukowcy przeprowadzili badania, bada, jak szkodliwe może być smartfon dla związku. Uważali się nowe zjawisko społeczne zwane fabbing. To nadużycie gadżetów podczas komunikacji z innymi ludźmi. W kontekście relacji, naukowcy badali, jak często romantyczny partner jest rozproszony przez smartfona w obecności drugiej połowie. Okazuje się, że coraz więcej ludzi jest rozproszony przez smartfony. Na przykład, typowy amerykański sprawdzić smartfon co sześć i pół minuty, czyli około 150 razy dziennie. Zatem fabbing stać się prawdziwym źródłem konfliktu. Na przykład, w jednym z badań 70 procent uczestników stwierdziło, że fabbing naruszone ich zdolność do współdziałania z romantycznych partnerów.

Wielu z nas nie wie, co się dzieje podczas fabbinga: jesteś blisko swojego partnera, ale wiesz, że jego uwaga jest ciągle rozproszony. Ale również mogą być na jego miejscu, gdy zrozumiał, że przestał słuchać rozmowy przewijając Facebooku taśmie.

badanie

W swoich badaniach naukowcy postanowili zbadać konsekwencje takiego nadużycia. Oni ankietowanych 175 osób dorosłych, którzy są w romantycznym związku, z całych Stanów Zjednoczonych, i poprosił ich o wypełnienie kwestionariusza. Przykłady wypowiedzi, które zostały włączone do niego: „Mój partner zostawić swój smartfon, gdzie będzie mógł go zobaczyć, kiedy idziemy razem” i „Mój partner wykorzystuje swój smartfon, kiedy jesteśmy razem.”

uczestnicy badania stosowane również skalę, który mierzy jak często smartphone jest źródłem konfliktu w ich związku. Kolejne środki skalę jak respondenci są zadowoleni z ich obecnego związku, swoim życiu, a jeśli czują się w depresji.

wyniki

Naukowcy odkryli, że stosowanie inteligentnych telefonów jest to prawdziwy problem w związku, wraz z pieniędzmi, płci i dzieci.

Ludzie, którzy zgłosili wysoki poziom fabbinga również mówił o tym, że ich pary konflikty wynikają często z wykorzystaniem smartfonów. Nic więc dziwnego, że wyższe poziomy wykorzystania smartfonów są związane z obniżeniem się poziomu satysfakcji związku.

Tak więc wydaje się, że na pierwszy rzut oka niewinny gadżet podważa jakość relacji, jeśli często go używać w obecności romantycznego partnera. Może to spowodować efekt domina, ponieważ badanie wykazało również, że gdy jesteśmy nieszczęśliwi w miłości, jest również mniej prawdopodobne, aby być spełniony na całe życie. Ponadto, osoby te są bardziej prawdopodobne, aby zgłosić obniżenie nastroju.

Dlaczego fabbing przeciwko partnerowi jest w stanie spowodować takie uszkodzenie związku?

Istnieją co najmniej dwa możliwe wyjaśnienia tego zjawiska. Przesunięcie hipoteza zakłada, że czas potrzebny na telefonie, przemieszcza (lub zmniejsza) bardziej znaczącą interakcję z drugiej połowy osłabienia związek. Po drugie, naukowcy nazywa teorii konfliktu. Mówiąc najprościej, smartfon jest źródłem konfliktu, co prowadzi do kłótni. To, oczywiście, może osłabić swoje relacje z partnerem.

Więc co konkluzja możemy zrobić?

Nawet jeśli staramy się nie dać dużą wagę fabbingu, za każdym razem będzie on powodować nieprzyjemne emocje partnera. Rzeczywiście, w pewnym sensie nasze romantyczne partnerzy wolą spędzać czas z ich telefonów, a nie z nas. Doprowadzi to do poczucia, że twój partner nie wartość, którą, w związku z czym nie będzie czuć się bezpiecznie w relacji.