535 Shares 3947 views

Wywrotka ZIL-MMZ-4502: charakterystyka

Od 1975 r. Fabryka maszyn Mytishchi produkowała silnik ZIL-MMZ-4502, którego właściwości pozwalały na współpracę z wywrotką. Jest to dwuosiowy pojazd ładunkowy, z którego wybrana jest główna para kół. Wysokość przyczepy może zostać zwiększona z powodu dodatkowych desek. Ciało jest całkowicie metalowe. Rozładunek ładunku wynika z mechanizmu hydraulicznego wywrócenia przez otwór tylnej strony nadwozia samochodu.


Ciężarówka ZIL-MMZ-4502 została zbudowana na bazie znanego modelu ZIL-130, zyskującego popularność wśród użytkowników. Szybko rozprzestrzeniał się w całym Związku Sowieckim. Nawet teraz, na drogach Rosji (i nie tylko) możesz spotkać znajomą sylwetkę. Wywrotka jest naprawa, łatwa w obsłudze. Części zamienne można nabyć w wielu sklepach.

Gdzie używać

Samochód ZIL-MMZ-4502 przeznaczony jest do przewozu ładunków różnego typu (w tym luzem i luzem). Jest w stanie to zrobić na drogach z wszelkiego rodzaju zasięgiem.

Otrzymała szeroką dystrybucję w różnych sferach. Najbardziej popularne rolnictwo, budownictwo, narzędzia.

Modyfikacje

Samochód ZIL-MMZ-4502 został wyprodukowany w dwóch głównych modyfikacjach:

  • ZIL-MMZ-45021 został zaprojektowany z myślą, że będzie działał bez przyczepy. Jest on oparty na podwoziu 311L-130K. Wyposażony w jednostkę napędową ZIL-157D z sześcioma cylindrami rozmieszczonymi z rzędu. Objętość jednostki napędowej wynosi 5,38 litra. Moc wynosi 110 KM.
  • ZIL-MMZ-45022 różni się od poprzedniej modyfikacji przez obecność urządzenia holującego. Jest w stanie połączyć systemy napędowe przyczepy różnego typu (elektryczne, pneumatyczne, hydrauliczne). Ponadto wywrotka jest wyposażona w kombinowany zawór hamulca, hydrauliczny układ rozdzielający do sterowania przechylaniem się nadwozia i przyczepy.

Pojazd ZIL-MMZ-4502: dane techniczne

Długość samochodu to 5490 milimetrów. Kiedy podniesie się ciało – zwiększa się do 6265 milimetrów. Długość rozstawu osi wynosi 3300 milimetrów.

Szerokość samochodu wynosi 2500 milimetrów. Wysokość wynosi 2540 milimetrów. Gdy ciało jest podnoszone w najwyższym punkcie, wartość ta wynosi 4100 milimetrów. Główne wymiary można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Będzie to okazja, aby lepiej je zrozumieć.

Pojemność wózka wynosi od 5.000 do 5.250 kilogramów, w zależności od modyfikacji. Ciężar wywrotki w stanie gotowym do jazdy wynosi od 4.750 do 4.825 kilogramów. Całkowita masa pojazdu w wersji ZIL-MMZ-45021 wynosi 9975 kilogramów, w przypadku wersji ZIL-MMZ-45022 wynosi 10300 kilogramów.

Samochód jest zdolny do poruszania się po płaskiej drodze do pokonania prędkości dziewięćdziesiąt kilometrów na godzinę z w pełni obciążonym korpusem.

Ten samochód jest wyposażony w silnik ZIL-508.10 z żeliwa. Jego położenie jest przednie podłużne. Charakteryzuje się w kształcie litery "V" cylindrów. Są tylko osiem. Silnik benzynowy ma sześciocyfrowe centymetry w sześciennych pojemnościach. Jego moc wynosi 150 KM przy obrotach 3,2 tys. Paliwo jest dostarczane przez gaźnik. Chłodzenie jest płynne.

Wzór koła wozu na śmieci 4х2. Napęd tylnego koła. Skrzynia biegów jest mechaniczna.

Układ hamulcowy ma typ bębna zarówno na przednich jak i tylnych kołach. Zależne od zawieszenia. Tylna belka, sprężyny tylne.

Dla uproszczenia zarządzania utrzymuje się hydrauliczny podnośnik koła.

Obręcze wykonane są ze stali.

Strukturą kabiny jest rama. Ma dwa drzwi. Kierownica znajduje się po lewej stronie.

Szczegóły ciała

Ciało jest prosto wyłożone, wykonane z metalu. Otworzy się tylna klapa. Zaparcia mogą być kontrolowane w trybach automatycznych i ręcznych. Dla ochrony kabiny znajduje się wizjer. Wewnętrzne wymiary ciała:

  • Długość wynosi 2600 milimetrów.
  • Szerokość wynosi 2300 milimetrów.
  • Wysokość wynosi 635 milimetrów.

Objętość korpusu wynosi 3,8 metra sześciennego. Po zainstalowaniu rozszerzeń zwiększa się do 5,1 metra sześciennego.

Ciało wzrasta do kąta pięćdziesięciu stopni. Trwa piętnaście sekund, jeśli ciało jest obciążone. Puste ciało jest opuszczane w ciągu dwudziestu sekund.

Jak widać, samochód ZIL-MMZ-4502 ma dobre właściwości techniczne. To pozwoliło mu zdobyć uznanie wielu użytkowników. Tak bardzo lubił swoją wyzysk, że trwa do dziś.