555 Shares 5910 views

Theophane – Metropolitan Simbirsky: biografia i zdjęcia

Pomimo faktu, że okres radziecki jest postrzegany jako rozkwitu ateizmu w kraju, prawosławie pozostał dla wielu jej obywateli jedna religia i sposób zwracać się do Boga. Ogromny potencjał mocy wiary zmusiły rząd ZSRR w czasie II wojny światowej znacznie osłabić wpływ na wielu przejawów religijnej nastrojów żołnierzy i cywilów, ale pełne przyjęcie organizacji religijnych nie prowadzą. Niemniej jednak, wielu ludzi nadal wierzy i iść do świątyni, ale żyć według praw Bożych. Niektórzy nawet poświęcić całe swoje życie, tak że dzisiaj Rosyjska Cerkiew Prawosławna jest uważana za reprezentatywną silnej, czystej i szczerej wiary w świecie.


Dzieciństwo Iwana Ashurkova

Dmitrov stała się drugą ojczyzną dla sześciorga dzieci z prostej robotniczej rodziny. Szóste dziecko urodziło się, para Ashurkova w 1947 roku, w dniu 25 maja. Ivan, po rodzinnej tradycji, od wczesnego dzieciństwa wchłania podstaw wiary, miłości do Boga i fundamenty życia prawosławnego. Rodzina zdecydowała się powiedzieć modlitwy przed jedzeniem, w celu utrzymania dyscypliny, ciężkiej pracy.

Oczywiście, dzieci szkolne Ashurkova nie było łatwe, szczególnie w starszych klasach. Ivan, jego bracia i siostra piątej klasie poszedł na lekcje w sąsiedniej wsi. Tam nie znał rodzinę i natychmiast zaczął uważną, zwracając uwagę na przywiązanie do chrześcijaństwa. Niektórzy nauczyciele, jak dzisiaj mówi Teofan, metropolita Kazan, nawet pokazał widocznej agresji. Szczególnie nietolerancyjni z faktu, że czasami brakowało Wania lekcje na całe życie.

Ponieważ dzieci były wierzący w nich pionierzy nie akceptują, ale ojcem i nie dać zgody. On sam był cieślą i przechowywane osobno, unikając konieczności wejścia na farmę.

Chociaż uważa się, że dzieci są czasami bardziej gwałtowne niż dorośli o dzieciństwie Ivan nie może powiedzieć, że to poszło bez przyjaciół. Dzieci zaprzyjaźnił, grał razem, a jeśli były nieporozumienia, bracia Ashurkova zawsze stał za sobą górskich.

Dziś Tatarstan Metropolitan Theophane nigdy prawdopodobnie nie byłoby gdzie on jest, bez tej jedności rodziny, solidnej wiary i silnych ojców prawosławnych, który służył w kościele Wniebowstąpienia wsi Romanovka. Jest to świątynia i ojciec Wasilij, Iwan A. pamięta ze szczególnym niepokojem i ciepłem.

Iwan Andriejewicz przyszedł, aby służyć

Po ukończeniu szkoły i osiedlić się w szkole Novotroickoe zawodu elektryk, człowiek, który dużo później stał się znany jako Theophane (Metropolitan), podobnie jak wszystkich młodych ludzi z ZSRR poszedł do wojska.

Specjalna armia atmosfera z codziennej przechwałek rekrutuje tłustości rozmów przejawy mobbingu i czasami nadmierną skłonność do pijany siedzieć cały zbieranie większy wpływ na określeniu Ivan nie odbiega od wiary. Muszę powiedzieć, że w słowach Teofan armia wciąż nie stała się ciężką próbą dla niego, a on mówi z wdzięcznością dojazd doświadczeń.

Po hołd państwa, Ashurkov dostrojony do przyjęcia do seminarium w Moskwie Akademii Teologicznej. Po raz pierwszy nie jest możliwe: władze interweniowały. Ale po roku pracy w Metropolitan Gedeon w Smoleńsku (1969) był w stanie pokonać program dwóch przedmiotów. W wyniku wytrwałej nauki i wsparcia biskup Filaret i Metropolitalne Seminarium Duchowne Gideon był w ciągu kilku lat. To było po Akademii, podczas nowicjatu i ślubów jako mnich.

Od Ivan Ashurkov Theophane dostał imię. Metropolitan lub raczej rozkaz, dla młodego mnicha był wtedy jeszcze daleko. Klasztorny sposób przyszłego znanego lidera kościoła rozpoczęła się w 1973 roku w Trinity-Sergiusz Ławra. W następnym roku, Theophane stał diakona, a dwa lata później – w celibacie kapłan.

Ścieżka życia przyszłego metropolitę

Już studentem Akademii Teologicznej, Theophane miało na celu nowicjatu w Jerozolimie. Gdzie spędził prawie pięć lat. Chociaż wtedy i to była bardzo trudna sytuacja w stosunkach międzynarodowych i wyjazdów zagranicznych, tym razem wyraził metropolita Theophane tylko pozytywne komentarze. Uznając możliwość Marvel na początku każdego dnia, aby kontemplować święte miejsce dla wszystkich chrześcijan, mówi o nim tak, że zatrzymuje się oddech. Miejsca, w którym urodził się wiara chrześcijańska, co znacznie wpłynęło na duchowy rozwój duchownego. Tu nauczył się sztuki negocjacji, lojalności wobec innych religii, aby poczuć moc miłości do swojego kraju i znaczenie służby dla Boga, nawet kosztem rozstania z nim.

Już w 1982 roku w Związku Radzieckim, przyszły metropolita Theophane (Simbirsk), służył dwa lata w Trinity-Sergiusz Ławra, a następnie został wysłany do roku 1987 w Ameryce Południowej jako Sekretarza egzarchatu. W tej dziedzinie istnieje wielka duża liczba parafii, które dają ludziom bardzo trudnym losem – migrantów zarobkowych z Ukrainy, byłych jeńców wojennych, rdzenni Argentyńczycy, tworzenie mieszanych rodzin. muszą wszystko było wsparcie, które otrzymał i cerkwie.

Dwa lata po Ameryk odbyła się w dziale Patriarchatu Moskiewskiego, który był odpowiedzialny za stosunki zewnętrzne. Od 1989 roku, jeszcze nie Metropolitan Theophane, którego biografia obejmuje posługę Kościoła w różnych krajach, był Egzarcha Afryki. Po powrocie do ojczyzny w 1993 roku, Związek Radziecki już nie istniał.

Wymiana do 1999 przewodniczący Wydziału Stosunków Zewnętrznych Kościoła, Theophane był świadkiem powstawania nowego układu stosunków między państwem a kościołem. Po krótkim nowicjatu na Wschodzie roztworu Synod archimandryta został wyświęcony na biskupa.

Działalność Episkopatu Teofan

Staje biskupa Magadan i Sinegorsk w październiku 2000 roku, był w obliczu konieczności działalności misyjnej. Teofan, obszar metropolitalny, dziś nosi nazwę lidera rewolucji, szczególnie doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest, aby budować nowe kościoły, w interakcje z młodzieżą, prowadzenie imprez prawosławnych. ROC miał dużo sprzeciwiać protestancka domy modlitwy i organizacje sekciarskie. Magadan gazety zaczęły pojawiać się kanały telewizyjne ortodoksyjny tabs rozpoczęła kościół i wspaniała katedra Trójcy został zbudowany.

Od 2003 Theophane mianowany Stawropol diecezję, gdzie został następcą wspomnianego Metropolitan Gideon. Diecezja była bardzo duża, obejmowała obszar bardzo burzliwe: Czeczenia, Osetia Północna, Inguszetii i inne. Kaukaz Północny biskup nauczył się znaleźć wspólną płaszczyznę nawet z wyznawcami innych religii. Wierzył, i uważa, że częstą przyczyną przywrócenia ludzi duchowych muszą zjednoczyć wyznawców wszystkich religii.

Tragedia w Biesłanie, a konflikt zbrojny między Gruzją i Osetią Południową bałam, ale bardzo ważna strona w biografii Feofan (Ashurkova). Robił co w jego mocy, aby pomóc uchodźcom: ROC zbierane dla im żywność, lekarstwa, zapewnia schronienie w klasztorach i świątyniach.

Theophanus abp (Ivan Ashurkov)

Ogromne doświadczenie działalności Kościoła w różnych środowiskach i krajach Feofan mogą stać się pretendentem do godności arcybiskupa. Przyszły metropolita Kazanskiy Feofan wykonał kolejny krok naprzód – w 2008 roku przyjęto nową godność. W 2012 roku stanął na czele archidiecezji Czelabińsk i diecezja wykluczyć Trójcę. W południowych Uralu go ponownie do czynienia z międzynarodową, która chwała naszym rozległym kraju. Theophane tutaj wyraźnie następnie linię dobrosąsiedzkich stosunków zarówno z władzami i ze zwykłych ludzi. Tam zaczęli budować świątynie, jak liczba prawosławnych parafiach zbyt mało, wznowiono odbudowę starych kościołów, a nawet otworzył specjalizację teologiczne na wydziale historii na Uniwersytecie Południowej Ural.

Działania na Metropolita Teofan postu

W 2012 roku został Metropolitan Theophane. Dwa lata później powierzono mu Simbirsk metropolitalnych, gdzie uczynił wiele, aby wzmocnić wiarę prawosławną wśród mieszkańców regionu. Choć trochę czasu spędził w ojczyźnie V. I. Lenina Metropolitan Theophane, Simbirsk ludzie są mu wdzięczni za jego zaangażowanie, aby powrócić do historycznej nazwy Uljanowsk, wraz ze wzrostem liczby świątyń, na tolerancyjnej postawy wobec przedstawicieli innych religii.

Mniej niż rok jako metropolita został powołany do nowego miejsca służby – w Tatarstan archidiecezji. Stało się to w lipcu 2015 roku. Aktywność tutaj różni się od większości innych bliskim kontakcie z muzułmanami. Wbrew opinii wielu krytyków, reprezentujących złośliwymi Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, Theophane jest nadal zobowiązana do wyznaniowej świata. On jest w pełni świadoma faktu, że wszystkie religie czczą jednego Boga, ale każdy na swój sposób. I to nie powód, aby związać krwawych sporów i spraw sądowych. Głównym celem wszystkich organizacji religijnych – w celu zapewnienia, że ludzie dążyli do integralności moralnej i duchowej. Bardzo trudne Teofan mówi o nacjonalizmie, nazywając to droga do nikąd.

W naszej bardzo trudnym czasie z powstaniem wielu konfliktów międzynarodowych takich jak Metropolitan Theophane, zrobić wiele, aby uratować świat.