586 Shares 1464 views

Fiat Punto – opinie

Historia samochodu Fiat Punto zaczyna się w 1993 roku i trwa do dziś. Najnowsza wersja tego modelu została wydana w 2012 roku. Dokładniej, w tym roku firma udowodniła swoją zaktualizowaną wersję.

Samochód należy do klasy "B" i jest dostępny zarówno w wersji trzydrzwiowej jak i pięciodrzwiowej. Niezależnie od liczby drzwi, jest to bardzo stylowe i piękne. Zewnętrzna część samochodu jest uważana za najdrobniejsze szczegóły. Wszystkie elementy podkreślają sportowy charakter Fiat Punto. Opinie o jego pojawieniu się są bardzo popularne i prawie zawsze są pozytywne – zarówno od młodych kierowców, jak i od doświadczonych.

Co zaskakujące, ten samochód ma identyczne wymiary w wersjach trzydrzwiowych i pięciodrzwiowych: szerokość 1690, długość 4065 i wysokość 1500 mm.

Wnętrze samochodu jest zaprojektowane na wysokim poziomie, podobnie jak model Fiat Punto. Recenzje wnętrza podkreślają godność samochodu. Więc jest: wystarczy przestrzeń wewnątrz, wszystko jest ładne i wygodne. Na zakręcie kierowca czuje się pewnie, siedzenia zapewniają dobre i niezawodne wsparcie bez nadmiernej importacji i surowości.

Centralna konsola samochodu jest rozpoznawalna, dlatego ma wszystko co jest potrzebne. Jest podzielony na trzy równe sekcje. Na górze są deflektory systemu klimatycznego, poniżej którego znajduje się system audio i przyciski regulacji klimatu. Jak już wspomniano, wszystko to jest dość rozpoznawalne dla Fiat Punto. Opinie użytkowników wielu fanów tego modelu potwierdzają to stwierdzenie.

Producenci mogą pochwalić się przyzwoitym, przestronnym bagażnikiem i doskonałymi warunkami dla kierowcy. Wygodna dźwignia zmiany biegów, dużo miejsca – czego potrzebujesz więcej? Nawet podstawowe wyposażenie tego modelu ma wysoki poziom bezpieczeństwa. Są to poduszki, kurtynowa poduszki powietrzne i ESP. Droższe komplety są dodawane przez poduszki powietrzne do kolan i boków. Wydaje się, że samochód został stworzony do testów zderzeniowych. Ale bez wątpienia są to tylko dodatkowe punkty dla Fiat Punto. Opinie miłośników samochodowych wymownie świadczą, że bezpieczeństwo jest dla nich bardzo ważne, szczególnie w małych wagonach.

Pod maską Fiat Punto rozbłyskuje 1,4-litrowy silnik, który można poznać właścicielom Alfy Romeo MiTo. Podstawa jest taka sama, tylko wydajność i moc różnią się. Moc w 135 "koni" – na pierwszy rzut oka to nie tyle samochody tej klasy. Jeśli jednak uważasz, że 1155 kg to 206 Nm, to zrozumienie sytuacji: wszystko jest bardzo dobre. Jest coś, czego należy się z twórcami Fiat Grande Punto. Opinie tego elementu samochodu – bardzo dobry.

Ogólnie rzecz biorąc, jak już wspomniano powyżej, samochód nie zawiódł, ponieważ nie przynosiło szczególnego wrażenia. Wszystko jest tak, jak powinno, ale już nie. Producenci samochodów oferują trzy różne komplety. Hatchback minimalnej konfiguracji kosztuje 550 tysięcy rubli. Opcja ta nazywa się Easy. Wyposażony w silnik o mocy 77 KM, posiada manualną skrzynię biegów. Sprzęt o nazwie Lounge jest o 30 tys. Droższy i posiada automatyczną skrzynię biegów. Za 670 tys. Rubli otrzymasz samochód o mocy 155 KM i ręcznej skrzyni biegów. Fani salonów skórzanych będą musieli zapełnić kolejne 40 tysięcy rubli. Obecność kontroli klimatu będzie kosztować kupującego 15 tysięcy rubli.

Maksymalna konfiguracja Fiat Punto z trzema drzwiami będzie kosztować 680 tysięcy. Jest to spowodowane tym, że samochód będzie wyposażony w ABS, ESP, poduszki powietrzne dla pasażerów z przodu, klimatyzację i inne udogodnienia.

Mówiło się wiele pochlebnych słów o Fiat Punto. Opinie, przeczytane na różnych stronach internetowych i forach poświęconych technologii samochodowej, odzwierciedlają to w pełni.