847 Shares 6667 views

Im lepsza niż DVI HDMI? Podobieństwa i różnice

Monitorować połączenia z innymi urządzeniami za pomocą różnych interfejsów, które są teraz mnożą. W zależności od rozwiązań technologicznych opcje łączności występują w dwóch rodzajach – analogowy i cyfrowy. Te ostatnie są reprezentowane przez dwie główne powierzchnie – D DVI lub HDMI. Co jest lepsze, a co w rzeczywistości jest różnica między tymi technologiami? Na korzyść złącza jest konieczne, aby dokonać wyboru? Następny zostaną omówione bardziej szczegółowo, tym lepiej niż HDMI DVI.

Wymogi nowoczesnej technologii

Aby określić, które złącze jest najlepszy – DVI lub HDMI, pomaga zrozumieć, dlaczego konieczne jest jedynie, aby rozważyć te dwie szczeliny, ponieważ istnieją inne interfejsy, na przykład, DisplayPort lub VGA. Po pierwsze, DisplayPort jest wykorzystywany głównie do podłączenia monitora do komputera, zapewniając połączenia pomiędzy wieloma ekranami, ale ten interfejs jest zdecydowanie nie nadaje się do formatu HD. VGA i zrobić w tej chwili jest już uważane za przestarzałe rozwiązanie, korzystanie z niego w swojej technologii dał wiele wiodących firm. Przy okazji, dzięki VGA przesyłany sygnał analogowy.

Ale nadawanie analogowe jest również teraz schodzi na dalszy plan ze względu na fakt, że większość wyraźnie pokazuje niedoskonałości obrazu. Pierwsze urządzenie przekształca sygnał cyfrowy na analogowy, i na odwrót. Niepotrzebna konwersja zdjęć prowadzi do tego, co na ekranie pojawia się zakłócenia – częstym problemem są dla ducha, kopie przedmiotów, guziki lub tekstu. Obrazowo te braki widoczne w pierwszych nowoczesnych monitorów LCD, które obsługują tylko połączenia VGA.

Co do szczeliny, teraz większość producentów są umieszczone na tylnym panelu portów technologii zarówno dla cyfrowej telewizji kablowej. Ale co do zasady, tylko komplikuje problem, gdy trzeba zdecydować, jaki jest najlepszy kabel – HDMI lub DVI.

Wspólne cechy interfejsu

I HDMI oraz DVI sygnał wideo jest przesyłany przy użyciu tej samej technologii, która nazywa się TMDS. Istotne informacje w tym przypadku są kodowane tak, aby uzyskać jak najbardziej harmonijnego sekwencji bitów. Dzięki tej ostatniej, bardzo wysokiej częstotliwości i, w konsekwencji, lepszą jakość obrazu.

Ponadto, dla jednego, i tylko jeden kabel służy do innego portu (pomimo faktu, że HDMI to pojedynczy kanał, ale DVI – rozwiązanie multi-channel, które zostaną omówione poniżej). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych adapterów.

odmienność

Wielu użytkowników komputerów wybiera go na korzyść High-Definition Multimedia Interface. Dlaczego jest to tak – tym lepiej HDMI? DVI nie może się pochwalić? Istnieją dwie główne różnice:

  1. Kabel HDMI może transmitować nie tylko filmy, ale również dźwięk. Zapewnia wysoką jakość nie tylko dźwięk, ale również obrazy. Większość modeli DVI funkcja ta nie ma, choć, oczywiście, są wyjątki od tej reguły.
  2. High-Definition Multimedia Interface przewód jest pojedynczy kanał, ale prędkość transferu danych osiąga sto megabitów na sekundę. Ale produkty firmy konkurent jest wiele kanałów, z których jeden przesyła sygnał analogowy. W przypadku urządzeń działających na taki sygnał, kabel DVI – tylko wybawieniem. W ten sposób firma nadąża za duchem czasu, ale nie ignoruje potrzeby właścicieli urządzeń, które mogą pochwalić innowacyjną „wypychania”.

Aby zdecydować, tym lepiej niż DVI HDMI, trzeba zrozumieć, że jakość obrazu w dużej mierze zależy od urządzenia, które chcesz połączyć. Na obrazie, który pojawia się na ekranie zależą od siły sygnału. Ale jakość i stabilność obrazu kabla transmisyjnego jest już przewidziane.

Ale nie próbuj podłączyć jeden przewód do innego miejsca, do tego są specjalne adaptery. W przeciwnym razie, można tylko stracić dźwięk. Oba interfejsy choć działa z jednej technologii, ale różnice dają znać o sobie.

High-Definition Multimedia Interface

Co lepsze niż HDMI DVI, więc to jest dokładnie to, co High-Definition Multimedia Interface jest wykorzystywany przez wiele firm, które produkują sprzęt. On jest taki wspólny interfejs, za pomocą kabla HDMI można podłączyć nie tylko do telewizorów i monitorów do komputerów, ale także laptopy, tablety i smartfony, konsole do gier i odtwarzacze.

Kabel składający się z tylko jednym kanałem, jest jeszcze inny panoramiczny, dzięki czemu z różnych nośników, tworząc cały system. Ostatnio, w niektórych przypadkach, szczególnie konieczne.

Nowe wersje kabla mają doskonałą kompatybilność i łatwo zastąpić poprzedni model. HDMI zapewnia dobrą przepustowość, która jest ważna dla graczy, czy tylko tych użytkowników, którzy lubią duże prędkości i ulepszony dźwięk. Jednocześnie, HDMI jest w pełni innowacyjna, obsługuje tylko format cyfrowy. Oznacza to, że każdy starszy model wykorzystujący sprzęt to nie łączy.

Cyfrowy interfejs graficzny

DVI-interfejs ma trzy wersje, które obsługują różne tryby – cyfrowe, analogowe i analogowo-cyfrowy. Obraz o wysokiej ekspansji, kabel ten może transmitować na dystansie nie dłuższym niż pięć metrów. Transmisja sygnału może być wykonywana w dwóch trybach. Po pierwsze – single link (tryb pojedynczy), drugi – Dual Link (tryb podwójny). Ten ostatni stanowi pracy przy wysokich częstotliwościach. Na przykład, gdy niska jakość obrazu podczas korzystania z trybu pojedynczego jest Dual Link zaradzenia tej sytuacji.

przewaga konkurencyjna

HDMI w każdym przypadku jest bardziej inteligentne interfejsy. Twórcy zgodnie z tendencją i iść z duchem czasu. Większość modeli nowoczesnej technologii obecnie iw najbliższej przyszłości na pewno korzystać z tego typu kabla.

HDMI lub DVI do komputera, to lepiej wybrać? W tym przypadku, można użyć jednego lub drugiego interfejsu. Ostateczny wybór zależy od przeznaczenia. Jeśli jakość dźwięku jest ważny, to lepiej korzystać z pierwszego łącznika, w przypadku braku tej konieczności, DVI nadaje się również na połączenie. Ten typ interfejsu jest szczególnie dobre, ponieważ jego twórców, mimo zmieniających się technologii, ale nie zapomnij o tych, którzy używają starszych urządzeń. Wszakże nawet wielu użytkowników posiada komputery i telewizory, które mają „nie trend.” W tym przypadku, lepiej zatrzymać się na DVI.