441 Shares 5183 views

Jak wyłączyć zintegrowaną grafikę na swoim laptopie lub komputerze?

Obecność dwóch rodzajów sprzętu grafiki komputerowej i multimediów cyfrowych procesorów – wbudowany w procesor GPU lub płyty głównej i dyskretnej karty graficznej stało się niemal standardem dla współczesnych komputerów i laptopów. Należy zauważyć wysoką skuteczność takiego podejścia do rozwiązywania problemów związanych z masami użytkowników i personelu serwisowego techniką. Jednocześnie, w niektórych przypadkach istnieje potrzeba, aby rozwiązać problem: jak wyłączyć zintegrowaną grafikę na komputerze lub laptopie? O przyczynach tej potrzebie i sposobach rozwiązania problemu zostaną omówione w dalszej części artykułu.

Kiedy zintegrowana karta graficzna może być przydatna?

Wbudowana karta graficzna ułatwia komponentów sprzętowych procedury diagnostycznej, jeśli masz problemy z komputerem. Między innymi, ponieważ awaria kartę graficzną i się go zastąpić, można użyć komputera praktycznie pełny, z wyjątkiem zadań, które wymagają potężny procesor graficzny, w szczególności gier komputerowych i oprogramowania do przetwarzania wideo.

W odniesieniu do notebooków, znajduje się na pierwszym miejscu oszczędność energii. Przełączanie na zintegrowaną grafiką podczas wykonywania zadań, które nie wymagają dużych zasobów obliczeniowych wprowadzone do systemu kartę graficzną, pozwala zaoszczędzić akumulator baterii laptopa.

W większości przypadków, trzeba wyłączyć wbudowany twardy zasilacz jest nieobecny. Wyjątkiem może być sytuacja, w której występują błędy i usterki, i że grafika wbudowane w płytę główną, co uniemożliwia pełne wykorzystanie oddzielnych aplikacji. W każdym razie, zanim wyłączy płytę główną zintegrowaną grafiką, należy przeanalizować ewentualne negatywne konsekwencje takiej decyzji w przypadku poważnej awarii z zewnętrzną kartą graficzną.

metody

W przypadku konieczności wprowadzenia zakazu używania systemu zintegrowanej grafiki, można skorzystać z jednej z kilku metod. Metody te pozwalają dość łatwe, jak wyłączyć wbudowaną kartę wideo, a następnie włącz go ponownie. W przypadku dezaktywacji zintegrowanym rdzeniem graficznym mogą pomóc narzędzia BIOS, menedżerem urządzeń, a także specjalistycznego oprogramowania od producentów kart graficznych – AMD lub Nvidia.

Wyłączenie BIOS

Jak wyłączyć zintegrowaną grafiką poprzez BIOS? W rzeczywistości, uniwersalne instrukcje dla wszystkich komputerów PC i laptop nie istnieje. Fakt, że wiele modeli i wersji BIOS-u doprowadziły do dużej liczby wariantów sekwencji działań, aby wykonać żądaną operację. Ponadto, nie każdy laptop lub komputer, możliwość wyłączenia zintegrowane grafiki dostarczone przez producenta systemu BIOS. Opisujemy tylko ogólne zagadnienia:

 1. Po wejściu do BIOS trzeba znaleźć sekcję o nazwie Konfiguracja, Ustawienia zaawansowane, lub coś podobnego.
 2. pozycja docelowa może być nazwany Konfiguracja grafika, zintegrowany układ graficzny, wbudowane Video, VGA lub w jakiś inny sposób, ale mają w tym samym czasie, w większości przypadków grafika słowo lub wideo.
 3. Wartość parametru znalezionego zostać zmieniona na Wyłączone.
 4. Co do płyty głównej komputera, aby wyłączyć zintegrowane rozwiązanie jest zazwyczaj wystarczająca, aby zmienić wartość podstawowego elementu wyświetlane na PCI-E.
 5. Nie zapomnij zapisać ustawienia BIOS-u przed wyjściem. Zazwyczaj jest to klawisz F10.

Menedżer urządzeń

Kolejna odpowiedź na pytanie, jak wyłączyć zintegrowaną grafikę jest wykorzystanie wbudowanych funkcji systemu Windows, a raczej Device Manager. Metodologia, sposób jest następujący:

 1. , Który pozwala otwarty Menedżer urządzeń wyświetlanie wszystkich urządzeń zainstalowanych w systemie. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie „Mój komputer” na pulpicie, w menu podręcznego wybierz „Właściwości” i kliknij przycisk „Menedżer urządzeń” w prawej wyświetlonym oknie.
 2. „Manager” znajdź sekcję „Karty graficzne” poprzez kliknięcie na nazwę, która ujawnia listę kart graficznych.

Znaleziono Adaptery i jak wyłączyć zintegrowaną grafiką? Aby to zrobić:

 • Określić, jakiego rodzaju rozwiązania jest zintegrowana. Jeśli rozumiesz, że to trudne, można użyć opisu komponentu wyszukiwania modelu w Internecie.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na nazwę jest wyłączona devaysa iz menu wybrać „Wyłącz”.
 • Po potwierdzeniu zamiaru zrezygnować z korzystania z urządzenia w polu zapytania, należy zamknąć Menedżera urządzeń i ponownie uruchomić laptopa lub komputera.

Producenci adapter Użytkowe

Większość komputerów i laptopów wyposażonych w kartę graficzną z jednym z dwóch producentów – NVIDIA lub AMD. Pochodzi ze sterownikami do tych decyzji, użytkownik zazwyczaj otrzymuje specjalny pakiet oprogramowania, dzięki któremu funkcje zarządzające kartami graficznymi, a także ich ustawienie. Media oferują wiele możliwości, w tym wyłączyć użytkownik niepotrzebnego sprzętu. Aby zobaczyć, jak wyłączyć zintegrowaną grafikę za pomocą tych narzędzi, trzeba znaleźć i uruchomić jeden z następujących aplikacji.

NVIDIA Control Center

Aby wyłączyć wbudowane grafiki lub, w każdym razie, do wykorzystania przez różne programy przez Centrum Sterowania NVIDIA, aby przejść w następujący sposób:

 1. Uruchom aplikację i znaleźć a następnie otwórz artykuł «Ustawienia 3D„.
 2. Wybierz sekcję „Zarządzaj ustawieniami 3D».
 3. Otwieramy się po prawej stronie ekranu w zakładce „Ustawienia programu”.
 4. Pytamy dla każdego indywidualnego programu wyłącznego użytku zewnętrznego karty graficznej.

Catalyst Control Center

Właściciele kart graficznych AMD w większości przypadków jest dostępna dla programu Catalyst Control Center. Procedura wyłączyć zintegrowaną grafiką, co następuje:

 1. Uruchom Centrum sterowania, znaleźć i otworzyć sekcję „Power”.
 2. Wymagana linia, aby przejść do przełączania kart graficznych jest nazywany „przełączana grafika”.
 3. Po kliknięciu na link, o którym mowa powyżej, otwiera okno, które jest dostępne do wykorzystania przez wybór karty graficznej. W tym przypadku, trzeba kliknąć na „Wysoka wydajność GPU». Po zapisaniu ustawień, system uruchamiania aplikacji, które nie są używane zintegrowane rozwiązanie graficzne.

Mamy nadzieję, że powyższe pomogło czytelnika, aby dowiedzieć się, jak wyłączyć zintegrowaną grafikę na swoim laptopie lub komputerze. Niezależnie od metody, nie należy spieszyć się rozłączyć. Jest całkiem możliwe, zrobi bez takich radykalnych rozwiązań, a pojawiły się z karty graficznej, aby rozwiązać problem w inny sposób.