830 Shares 6632 views

Maska do ćwiczeń, ogranicznik oddychania: przegląd, typy, opis i recenzje

Każdy z sportowców może doświadczyć okresu w swoim życiu, gdy standardowe, a nawet wzmocnione treningi nie wystarczy mu. W tej sytuacji może albo desperacko poszukać, albo pomoże mu maska szkoleniowa. Co to jest akcesoria? Jakie są jego zalety? Jakie rezultaty można osiągnąć dzięki jego użyciu?

Co to jest maska?

Każdy, kto po raz pierwszy widzi takie wyposażenie, jest po prostu zszokowany swoim wyglądem. Całkiem szczerze mówiąc, nie wygląda to jak specjalistyczne symulatory sportowe, ale ma wszystkie znaki respiratora lub maski gazowej. Co jest specjalnego?

Maska ćwiczeń oddechowych pozwala zwiększyć obciążenie i poprawić efekt ćwiczeń, biegania, jogi, boksu lub zwykłego rozgrzewki i rozciągania. Zdaniem ekspertów, to akcesoria są oryginalnym naśladowcą wznoszenia się ku górach. Dzięki swojej pomocy powoduje efekt niedoboru tlenu i niedotlenienia, obserwowanego, gdy osoba rzeczywiście pozostaje na dużej wysokości.

Jakie są szczegóły maski?

Uniwersalna maska składa się z kilku podstawowych części:

 • Utwardzacz do głowicy;
 • 6 zaworów wlotowych (2 zamontowanych na masce i 4 w oddzielnym opakowaniu);
 • 1 zawór wyjściowy (umieszczony w środku maski);
 • 3 zainstalowane i 4 dodatkowe membrany do zaworów;
 • Maska szkieletowa i tuleja.

Ponadto maska hipoksydowa do treningu jest wykonana z specjalnych materiałów, które mogą oddychać i nie zakłócać naturalnej wentylacji powietrza. Często do produkcji produktu jest stosowany hipoalergiczny materiał, który ma szczególną wytrzymałość, a jednocześnie elastyczność i łatwość. Podczas ubierania akcesoria są mocowane na stałe pasami, specjalnymi ograniczeniami lub naklejkami.

W jakim celu jest konieczne użycie maski?

Maska jest rodzajem symulatora układu oddechowego. Po pierwsze, podczas uprawiania sportu akcesorium zwiększa objętość płuc. Po drugie, zwiększa się próg beztlenowy (poprawia się wytrzymałość płuc i krążenia).

Po trzecie, maska oddechowa pozwala organizmowi aktywnie wytwarzać tlen i najskuteczniej go używać. Ta maska do treningu poprawia funkcje układu sercowo-naczyniowego i znacznie zmniejsza początek zmęczenia aerobowego podczas ćwiczeń .

Po czwarte, zwiększa wytwarzanie energii i poprawia możliwości wskaźników psychofizycznych. Po piąte zwiększa obciążenie całego organizmu i poprawia wytrzymałość fizyczną. Szóste, trening z podobną maską jest zmniejszony w czasie. Na przykład, zamiast zwykłych 60 minut, spędzasz tylko 20 minut na uprawianiu sportu.

W podobnej masce można wykonać następujące czynności:

 • Jeżdżenie motocyklem, skuterem, łyżwami i rowerem;
 • Uruchomić;
 • Angażować się w chodzenie ;
 • Zrób biathlon i strzelaj na myśl;
 • Bokserski;
 • Angażować się w zapasy i ćwiczenia;
 • Prowadzenie różnego stopnia złożoności.

Wszystko to czyni najbardziej dostępną maską ćwiczeń oddechowych.

Wysoce wyspecjalizowane maski sportowe

W większości przypadków maska tlenowa w treningu jest uniwersalna i nadaje się do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Są jednak również modele o wysokich specjalizacjach, zaprojektowane na przykład dla wozów, sportowców, biathletów lub narciarzy.

Zewnętrzne różnice masek

Do najczęstszych modeli masek można znaleźć dwa główne typy. Pierwszy przypomina respirator, a drugi – maska gazowa. I "respirator" obejmuje twój nos i usta, pozostawiając oczy i górną powierzchnię. Ponadto takie modele zawierają trzy widoczne zewnętrzne zawory i specjalny uszczelniacz uszczelniający.

Maska do treningu, która wygląda jak "maska gazowa", oprócz nakładania się ust i nosa również zamyka oczy. W oczach takie akcesoria mają niepowtarzalne szkła okienne.

Jaka jest zasada maski?

Symulator sportowy działa w następujący sposób:

 • Podczas oddychania sportowca zawleka się na siebie;
 • Kiedy powietrze jest ograniczone, płuca są powiększone (można uzyskać znacznie więcej tlenu niż podczas normalnego treningu);
 • Zwiększa przepływ krwi, który przenosi tlen do wszystkich mięśni;
 • Membrana jest wzmocniona;
 • Aktywność mięśni i mózgu wzrasta.

O tym, jakie korzyści ma maska treningowa (stopień oddychania), oprócz głównego, mówimy dalej.

Jakie są zalety maski?

Oprócz głównych zalet wyposażenia dodatkowego i dodatkowego. Na przykład jest doskonale czyszczony i łatwy do czyszczenia. Ponadto podczas korzystania z produktu sportowiec będzie mógł wybrać jego wysokość. Tak więc, w zależności od możliwości modelu, można ustawić imitację wysokości dla wspinania się po górach w promieniu 3000-18000 stóp (około 914-5486 m). Jak skonfigurować maskę do treningu i jak ustawić poziom złożoności w niej, czytaj dalej.

Jak poziom oporu jest wyświetlany w masce?

Na przykład zdecydujesz się na dostosowanie akcesorium do wysokości 3000 stóp, wykonując następujące czynności:

 • Ustawiliśmy dwie membrany w pozycji otwartej (po bokach znajdują się dwa zawory);
 • Wykonujemy 2 zawory z czterema otworami;
 • Zamocować zawory na membranie.

W celu uzyskania rezystancji 6000 stóp (≈1830 m), wykonujemy powyższe działania i dołączamy dwa zawory z dwoma otworami po obu stronach i dla obciążenia 9000 stóp (≈2740 m) – jednym otworem. Aby użyć wysokości 12.000 stóp (≥3360 m), przyjmujemy dwa zawory z czterema otworami i jedna z membran jest ustawiona w pozycji zamkniętej. Aby uzyskać oporność 15 000 stóp (≤4570 m), weź zawory dwufazowe i pozostaw jedną zamkniętą membranę oraz na 18 000 stóp (≤ 5500 m) – z jednym otworem (membrany pozostają w poprzedniej pozycji: jedna jest otwarta, a druga jest zamknięta).

Jak się przyzwyczaić do maski?

Maska treningowa (inhibitor oddechowy), podobnie jak każdy obcy obiekt, zobowiązuje cię do wykonywania pewnych czynności w fazie przyzwyczajenia się do niej. Początkowo początkujący muszą ustalić najniższe obciążenie 3000 stóp. Potem trzeba założyć maskę i rozgrzewać dwa minuty spacerem. Do stopniowego zwiększania palpacji na spacery warto dodać częste skoki. Zaleca się utrzymywanie takiego zwiększenia rytmu przez co najmniej 2 minuty.

W czwartym etapie należy zatrzymać i dobrze ugnieść stawów. Aby to zrobić, w ciągu 1 minuty, wykonaj intensywne huśtawki rękami i stopami. Następnie dodaj do swoich ciężarówek wolne przysiady i stopniowo zwiększaj liczbę podejść i klas czasowych.

Maska do ćwiczeń oddechowych: odpowiednia pielęgnacja

Jak każdy sprzęt sportowy, maska wymaga właściwej opieki. Na przykład można oczyścić i umyć akcesorium tylko w bieżącej wodzie, a mycie w samochodzie jest zabronione. Może być suszony tylko w powietrzu. Podczas prania ręcznego wyjmij tuleję ochronną i umyj ją. Sam szkielet produktu powinien być traktowany specjalnym sprayem i wysuszyć ręcznikiem lub chustką.

Jakie są recenzje o masce?

Maska do treningu (stopień oddychania) to nowoczesny know-how, który powoduje wiele pytań i opinii. Zasadniczo są to pozytywne recenzje, które mówią o wielkich zaletach produktu. Negatywne opinie są mniej popularne, ale większość z nich jest związana z niewłaściwą obsługą maski lub nieprzestrzeganiem instrukcji.