116 Shares 1717 views

Puszkin, „W zimowy wieczór”: analiza wiersz

Puszkin „W zimowy wieczór” został napisany w bardzo trudnym okresie swojego życia. Być może dlatego w poemacie zrazy poczucie beznadziei, smutku i zarazem nadziei na lepszą przyszłość. W 1824 roku, Aleksandru Sergeevichu pozwolono powrócić z południa łączy. Wyobrazić jego rozczarowanie, gdy poeta dowiedział się, że jest on nie pozwolił, aby żyć w Moskwie czy Petersburgu, a stare, odcięte od świata wokół rodzinnej posiadłości Mikhailovskoye. W tym czasie mieszkałem na osiedlu całej rodziny Puszkina.

Relacje z rodzicami Aleksander Siergiejewicz były trudne, szczególnie ból był stojak z faktu, że funkcja nadzorca przejął własnego ojca. Sergey Lvovich sprawdzone wszystkie syna korespondencja, kontrolowane praktycznie na każdym kroku. Ponadto ojciec silnie sprowokowany Puszkina do skandalu w nadziei, że spór w obecności świadków pomoże mu wysłać syna do więzienia. Alexander cieszył się z każdej okazji, aby móc nazwę gościa do sąsiadów, to było bardzo trudno żyć ze świadomością, że został zdradzony przez rdzennych mieszkańców.

Już po lewej Michaela rodzice mieszkają w Moskwie, a stało się to jesienią 1824 roku, było napisane „W zimowy wieczór”. Puszkina wiersz dokonała zimę 1825, w którym to czasie poeta uspokoiła się nieco, że nie czuje ogromną presję ze wszystkich stron, ale w głębi serca nadal panował sztorm. Z jednej strony, Alexander czuje ulgę i nadzieję na świetlaną przyszłość, ale z drugiej – uświadamia sobie beznadziejność swojej sytuacji.

Analiza wierszy Puszkina w „Zimowy wieczór” pozwala zobaczyć na obraz bohatera, odcięty od świata zewnętrznego przez zamieć, sam poeta. W Michael, jest on w areszcie domowym, to on mógł opuścić dopiero po zatwierdzeniu przez organy nadzoru, a następnie tylko przez krótki okres. Alexander jest w rozpaczy nad jego uwięzienia, dlatego postrzega burzę, coś jak małe dziecko, jak straszna bestia, wizerunek spóźnionego podróżnika.

Puszkin „W zimowy wieczór” został napisany, aby przekazać swoje prawdziwe uczucia. W obrazie dobrej staruszki domyślić jego pielęgniarkę Arina. Poeta wie, że ta kobieta jest prawie jedyną kochającą go jako człowieka. Opieka nad postrzega go jak syna, pielęgnuje, chroni, pomaga mądrej rady. Lubi spędzać swój wolny czas oglądając wrzeciona. Puszkin „W zimowy wieczór” został napisany w celu jakoś ulżyć ból emocjonalny. On nie może w pełni cieszyć się idylliczny, ponieważ jest słaby w niewoli.

Cokolwiek to było, ale życie w Michael najwyraźniej poszedł Aleksandru Sergeevichu korzyści, stał się bardziej powściągliwy, spokojny, zacząłem zwracać większą uwagę na ich kreatywności. Puszkin „W zimowy wieczór” napisał wiersz wprowadzenie w całej duszy swojej, i jest natychmiast odczuwalne. Po powrocie do Petersburga poeta wielokrotnie dobrowolnie przyszedł do swojej starej posiadłości, aby cieszyć się życiem kraju, spokój, spokój, piękne krajobrazy i napisać nowe arcydzieła.