234 Shares 1482 views

Poeta Eduard Bagritsky: biografia, twórczość, zdjęcia

Edward Bagritsky (jego prawdziwe nazwisko Dzyuban (Dzyubin)) – rosyjski poeta, dramatopisarz i tłumacz. Urodził się w Odessie. Jego rodzina była Żydówką, burżuazyjny. Miał silne tradycje religijne. Edward Bagritsky, którego zdjęcia znajdziecie w tym artykule, studiował w latach 1905-10 w Odessie Kolegium św. Następnie kontynuował naukę w latach 1910-12 na ulicy na-Chersoniu (Odessa) prawdziwa szkoła. Żukowski. Jako projektant Edward uczestniczył w publikacji czasopisma pod tytułem „Days of Our Lives”. Następnie, w latach 1913-15, przyszły poeta był w Geodezji szkole, ale nigdy nie pracował w zawodzie.


Wprowadzanie literatury

Edward Bagritsky wiersze zaczął publikować w 1915 roku. A nie pod własnym nazwiskiem. Od razu wziął pseudonim Bagritsky. Ponadto, znany był również pod przykrywką samicy, podpisując swoje prace „Nina Voskresenskaya”. Jego prace zostały opublikowane po raz pierwszy w Odessie antologiach literackich. Edward szybko stała się jedną z najważniejszych postaci wśród młodych pisarzy Odessie, który później stał się największym pisarzy (Jurij Olesza, Walentin Katajew, Ilja Ilf, Siemion Kirsanow Lev Slavin, Vera Inber).

Wejście do Armii Czerwonej, pracujący w Odessie

Podczas wojny domowej (w 1918 roku), zgłosił się na ochotnika do Armii Czerwonej. Edward pracował w specjalnym partyzancki im. Centralny Komitet Wykonawczy, w dziale politycznym. Tworzył wiersze propagandowe. Po wojnie Edward pracował w Odessie. Tu rozpoczął pracę jako artysty i poety w YugROSTA wraz z V. Narbutta, Olesha, V. Kataev, SA Bondarinym. Edward Bagritsky publikowane w różnych gazetach w Odessie i komiksów czasopism. Był znany pod pseudonimami „korespondenci pracownik Hillbillies”, „Nina Voskresenskaya” i „Somebody John”.

Przeprowadzka do Moskwy, pojawienie się pierwszych tomów poezji

Bagritsky w 1925 roku przybył do Moskwy. Stał się członkiem „Pass”, słynnej grupy literackiej. Rok później, Edward postanowił dołączyć konstruktywistów.

Jego pierwszy zbiór wierszy urodził się w 1928 roku ( „Southwest”). "South West" została opublikowana w 1928 roku. Większość wierszy w tej kolekcji zostały napisane i opublikowane po raz pierwszy w Odessie: „Jesień”, „Arbuz”, „Till Eulenspiegel”. Ta książka zawiera słynny wiersz Bagritsky „myśleć o Opanas”, a jego najsłynniejszego poematu „Smugglers”. Kolejna kolekcja, „zwycięzców”, została opublikowana w 1932 roku. Jednocześnie został wydrukowany i książki „Last Night”. Poeta przyszedł w 1930 RAPP. Mieszkał w Moskwie, w „Domu kooperacji pisarza” w Kamergersky Pereulok 2.

"Think About obaw"

W poemacie „Duma pro Opanas” pokazuje tragiczną konfrontacji Opanas, wiejskiego chłopca z Ukrainy, marzy o spokojnym życiu wiejskiej w domu; i Iosifa Kogana, żydowska Wysokiego Komisarza, który opowiadał się za „wyższe” prawdy i wartości rewolucji światowej. Należy jednak zauważyć, że po śmierci Edwarda, w okresie do „zwalczania kosmopolityzmu”, ten wiersz został uznany za „syjonistyczną pracy” w artykule w dniu 30 lipca 1949 roku, opublikowanym w „Literary gazety”. „Think About Opanas” został opisany jako oszczerstwo przeciw narodu ukraińskiego.

Cechy osobiste poety

Edward Bagritsky był bardzo erudyta. To było nawet legendarne. Pamięć fenomenalne więc przechowywać wiele linii poezji. Oni nie znają granic jego dowcip i życzliwość podgrzać w 20-30s nie poeta. Bagritsky powiedział jeden z pierwszych młodych talentów Oshanina L., J. Smelyakov, Dm. Kedrina, A. Twardowski. Dlatego zaczyna dosłownie pęka mu słuchać i oceniać ich pracę.

Bagritsky tłumacz

Edward Bagritsky był nie tylko wielkim poetą. Można go nazwać i genialny tłumacz Valtera Skotta i Thomas Hood, Nazim Hikmet i Dzho Hilla, Vladimira Sosyury i Mykoła Bazhana, Roberta Burnsa.

Odzwierciedlenie w pracach wspólnego z komunizmem

Bagritsky – mistrz, który został obdarzony rzadką wrażliwością. Przyjął rewolucję. Romantyczna poezja Bagritsky śpiewał budowę komunizmu. Edward podczas boleśnie próbując usprawiedliwić we własnych oczach okrucieństwo rewolucyjnej ideologii i totalitaryzmu parafii. W 1929 roku napisał wiersz „TVS”. Jest zdesperowany i chory autor był późno Feliksa Dzierżyńskiego, o przyjściu wieku zauważył, że jeśli powie, „kłamstwo”, należy to zrobić. A jeśli zostaniesz poinformowany zabić, to konieczne jest, aby je spełnić.

Ostatnie lata swojego życia, Bagritsky pogrzebowej

W Bagritsky od początku 1930 pogarsza astmę. Choroba cierpiał od dzieciństwa. W 1934 roku, 16 lutego, zmarł w Moskwie po raz czwarty chory na zapalenie płuc. Poeta został pochowany na cmentarzu Nowodziewiczy. Eskadra młodego kawalerii następnie jego trumnę z jego miecz dobył.

Wiersz „luty”

Wiersz „luty”, który ukazał się po śmierci Eduarda Bagritskogo, wciąż wywołuje wiele kontrowersji. Można powiedzieć, wyznanie młodzieży żydowskiej, która była częścią rewolucji. Publicyści dostrojony antysemicki, wielokrotnie napisane, że bohater poematu, zgwałcił prostytutkę, która była jego miłość z liceum w twarz robi przemocy w całej Rosji, a tym samym pomścić hańbę swoich „bezdomnych przodków.” Jednak zwykle napędzany wersję poematu – około jedna trzecia z nich. Ta praca – Żyd, uczeń, który stał się człowiekiem, po przejściu przez pierwszą wojnę światową i rewolucję. Banda, aresztowano głównego bohatera, również składa się z co najmniej dwóch trzecich Żydów. Dowodem na to jest nazwisk jej członków – Petka flądra, Semka Rabinowicz i Monya Brilliantschik.

Losy jego żony i syna Eduarda Bagritskogo

W 1920 roku ożenił się Edward Bagritsky. życie osobiste jest ograniczone do jednego małżeństwa. Lydia Gustavovna Suok Eduard mieszkał aż do śmierci. Wdowa po poecie zostało stłumione w 1937 roku. Z więzienia, wróciła dopiero w 1956 roku. Wsiewołod, syn Edwarda, zmarł w 1942 roku na froncie.

Są to tylko podstawowe informacje o tym interesującym poetów jak Edward Bagritsky. Biografia podsumowane w tym artykule daje tylko ogólne pojęcie o tym. Powiedzieć resztę jego wierszy, które zaleca się, aby skontaktować.