489 Shares 3110 views

Jak przygotować łososię dla pary

Łosoś to ryba należąca do rodziny łososiowatych. Ze względu na jego unikalne właściwości, jest uważany za bardzo przydatny produkt dla ludzkiego ciała. Wielu ekspertów twierdzi, że najlepiej jest gotować łososia dla pary. W ten sposób maksymalnie zachowuje wszystkie witaminy i pierwiastki śladowe, które zawiera. Możesz to zrobić na wiele sposobów.


Tajemnice podwójnego kotła

Łosoś na parze to niskokaloryczny produkt, który jest idealny dla tych, którzy zmuszeni są do przestrzegania diety i kontrolować swoją dietę. W przypadku tego rodzaju obróbki cieplnej, wszystkie użyteczne substancje pozostają w samym produkcie, bez istotnych zmian. Ponadto łosoś na parze jest również bardzo smacznym daniem. Do jego przygotowania pożądane jest użycie specjalnych urządzeń kuchennych. Dobrze, jeśli w domu jest parownik. Gospodyni przed pracą mogą przygotować tylko następujące główne składniki: ryba, sól i świeży cytryn.

Wszystko jest zrobione bardzo prosto:

 1. Po pierwsze, łososia musi być złuszczona, wypatroszona, wypłukana, a następnie delikatnie podzielona na steki ostrym nożem. W razie potrzeby można również usunąć skórę.
 2. Półwyroby i sól z pieprzem.
 3. Umieść je na grillu z parowcem i zmarnowuje co najmniej pół godziny. Nie spiesz się ani nie skracaj czasu przetwarzania. Musimy być pewni, że ryby są naprawdę dobrze ugotowane.

Łosoś gotowy należy umieścić na talerzu i natychmiast wylać z sokiem z cytryny. Pomoże to lepiej odkryć swój oryginalny smak. Dla fanów na talerzu można dodać jeszcze kilka płatków cytryny.

Ryba z dodatkiem

Łosoś dla pary będzie jeszcze bardziej smaczny, jeśli będzie gotowany z warzywami. Dodatkowo, ta metoda umożliwia jednoczesne wytwarzanie głównego produktu i dekoracji. Najlepiej używać następujących produktów do pracy: przetworzonej i wypatroszonej tuszy, cebuli, marchwi, młodych cukinii i świeżych ziemniaków.

Naczynia takie przygotowywane są w następujący sposób:

 1. Umyj ryby, osuszyć serwetką i oddzielnie w oddzielne części.
 2. Peel cebulę i pokroić w pierścienie. Lepiej nie wyrzucać łusek, ale umieścić je w dolnym pojemniku z wodą. To daje gotowy produkt specjalny smak.
 3. Zrób to samo z marchewką.
 4. Obrane ziemniaki wraz z cukinią kruszą duże lobule.
 5. Kawałki łososia posypać solą, pieprzem, a następnie włożyć do miski, dodać trochę oleju, pozostawić na pół godziny. Tym razem wystarczy, że mogą dobrze marinować.
 6. Warzywa wlać do dolnej części parownicy.
 7. Podnieś łososia. W każdym kawałku można założyć parę pierścieni cebuli.
 8. Pozostaje tylko, aby włączyć parownik i wykryć czas. Gotowanie gotuje się 20 minut.

W razie potrzeby, gdzieś w środku gotowania, możesz dodać 1 liść laurowy do produktów. Jednak nie wolno nam tego pominąć.

Naczynia z wieprzowiny

Jeśli w domu nie ma parowca, nie rozpaczaj. Do pracy można używać innych technik. Porada jak gotować łososia dla pary, warto pożyczyć od doświadczonych ekspertów kulinarnych. Jest bardzo interesująca recepta, dla której potrzebny jest multiwarker. W tym przypadku będzie stosowany raczej interesujący zestaw produktów: 0,5 kg łososia 1 cały cytryna, sól, 50 g śmietany i przypraw.

Sposób gotowania:

 1. Najpierw musisz łowić ryby. W pracy lepiej używać gotowych steków. Będą one tylko w głębokiej misce, dodać sól, pieprz i posypać sokiem z cytryny. W takiej marynacie jedzenie powinno leżeć około 20 minut.
 2. Kawałki ryb w misce wielobarwnej. Wstępna wewnątrz należy zainstalować specjalny ruszt. Potem trzeba wymieszać kęsy z kwaśną śmietaną i położyć na każdym z nich na wierzchu pary cytrynowych plasterków.
 3. Do przetworzenia zajmuje nie więcej niż 20 minut, po czym steki powinny być przesuwane na płytkę.

Dzięki sokiem z cytryny i śmietaną, ryba staje się pachnąca, delikatna i bardzo soczysta.

Żywność dla niemowląt

Jest to również bardzo przydatne dla małych dzieci do spożywania ryb. Duża ilość fosforu, wapnia, potasu, sodu i całego zestawu witamin (A, C, E, B 1 ) pomoże dziecku poprawić się. Pediatrzy często doradzają młodym matkom gotowanie łososiego steku na parze specjalnie dla dzieci. To danie jest dosłownie w ciągu kilku minut. Do pracy potrzebny jest: 1 łosoś stekowy o grubości około 1,5-2 cm, ziemniaki, kalmary dill, marchew, sól, liście laurowe, masło i pieprz.

Można również stek stek w wielowymiarowej:

 1. Po pierwsze, warzywa powinny być myte, czyszczone, a następnie losowo posiekane.
 2. Złożyć produkty w misce multivarka, dodać sól, masło i trochę pieprzu (opcjonalnie).
 3. Umieść ruszt na górze.
 4. Włóż stek na to, a następnie przykryj go gałązką koperku. Wstępny kawałek ryby należy pocierać solą i pieprzem.
 5. Ustaw tryb "na parze" i zaznacz czasomierz przez 40 minut.
 6. Po sygnale rybę należy usunąć i usunąć, usuwając wszystkie kości.
 7. Z warzyw, aby przygotować delikatne puree.

Dzieciak powinien zdecydowanie podobać się temu daniu. Ponadto może jeść sam.

Ważne informacje

Każda gospodyni, przed podjęciem pracy, musi z góry wiedzieć, ile gotować łososia dla pary. Czas musi być obliczony w taki sposób, aby mięso nie pozostało wilgotne, ale jednocześnie nie jest trawione. Wszystko to zależy od kilku czynników:

 1. Metoda szlifowania produktu. Przygotowany tusz można podzielić na steki lub wyciąć z filetów z kości. W drugim przypadku produkt będzie gotować znacznie szybciej. A jeśli dodatkowo usuń skórę, czas przygotowania będzie jeszcze mniejszy.
 2. Rozmiar kawałków. Jeśli czyste mięso jest bardzo mielone, to oczywiście będzie ono gotowane szybciej. Jednak w tym samym czasie produkt będzie bardzo suchy. Zwykle doradcy doradzają przygotowanie ryb do kości. Ponadto stek powinien wykazywać co najmniej 1,5 centymetra. Dopiero wtedy, gdy temperatura pary będzie wyższa niż temperatura przetrwania i soczysta.
 3. Typ wybranej techniki. Do pracy można użyć parowca, wielozadaniowego lub po prostu zainstalować macznik na patelni. W każdym z tych przypadków czas gotowania będzie nieco inny.

Na przykład, aby stek w parowcu dla pary, trwa co najmniej 20 minut. Dla wielozmiennego czasu zajmuje to dwa razy więcej. Jeśli naczynie jest przeznaczone dla dziecka, to czas lepiej zwiększyć minuty o pięć.