159 Shares 9992 views

Jak suszyć ryby. Wskazówki do gotowania


Suszone ryby to takie, które były wstępnie solone, a następnie suszone w temperaturze nie wyższej niż 25 ° C w warunkach naturalnych. W tym połączonym efekcie tkanki produktu różnią się znacznie. Najczęściej do obróbki, użyj vobla, ram, ryb, leszcza.

Jak suszyć ryby?

Ten produkt jest uważany za jedną z najbardziej popularnych przekąsek na piwo i inne alkohole. Oprócz wiedzy na temat wysuszenia ryb, należy wiedzieć, który z nich wybrać do gotowania. Świeże, po prostu złapano czapkę, jeśli ma ponad trzydzieści centymetrów i zajmuje dwie godziny w chłodnym miejscu zmieszanym z pokrzywą. Oczyszczona nitka rybna na cienkiej liny lub szpagat przez otwory do oczu otworów w jednym kierunku. W zależności od ich rozmiaru sznurek może pomieścić od dwóch do dziesięciu elementów. Końce liny są przywiązane do węzła. Wiązki ryb są dokładnie umyte w bieżącej wodzie z różnych zanieczyszczeń i brudu, a następnie każda tusza jest pocierana dużą solą, część soli musi być poplątana do skrzela i do wnętrza brzucha, jeśli jest wypatroszony.

W dużych rybach, aby były one lepiej solone, pociąć skórę wzdłuż pleców, a także umieścić część soli. Na dole beczki lub wanien, najpierw wlać solankę, gotowaną z jednej części soli do czterech części wody, a następnie gotowe wiązki umieszcza się na spodzie, nie bardzo ściśle, z brzuchem w górę. Po kilku dniach, zazwyczaj od dwóch do pięciu, w zależności od początkowego rozmiaru ryby i warunków pogodowych, jest pobierany z pojemnika i przemywa wodą. Po tym spędzać czas na świeżym powietrzu, pożądane jest, aby było gorąco, ale ryby nie były pod otwartym słońcem, idealnym rozwiązaniem do suszenia będzie żelazny garaż. Ważne jest, aby tusze nie dotykać się nawzajem, a brzuch okazał się na zewnątrz.

Suszenie ryb w domu trwa około dwóch tygodni, jeśli jest małe, jeśli duże – do sześciu. Najlepszym momentem na wyschnięcie tego produktu jest sprężyna, ponieważ w tej chwili pogoda jest często chłodna i sucha. Latem do takich przygotowań nie jest zalecane, ponieważ gotowe przysmak szybko pogarsza się.

Jak przechowywać suszone (suszone) ryby?

Kategorycznie nie można przechowywać w wilgotnych miejscach, w których łatwo psuje, a jeśli jest jeszcze wysuszony, mięso staje się gruboziarniste i nie smaczne. Najlepiej trzymać gotowy produkt w stanie wiszącym w suchym pomieszczeniu w specjalnych torebkach z tkaniną, w gazy. Przed przechowywaniem należy upewnić się, że ryba jest rzeczywiście wysuszona, jeśli nie jest wystarczająco wysuszona, a przysmak szybko się pogorszy. Sprawdź każdą partię produktu na obecność zapachu lub pleśni, zauważając i eliminując przyczynę, możesz uniknąć uszkodzenia całego obrabianego przedmiotu. Jeśli wiesz, jak dokładnie wysuszyć ryby, nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo, ponieważ jest odpowiednio przygotowana i wysuszona, będzie ona wystarczająco długa.

Jak wysuszyć ryby pod przymusem?

Wystarczy złapać połowę jelita i trochę. Następnie wypłucz i wykonaj małe nacięcia wzdłuż całego plecy. Rozprzestrzeniania się dużą sól, warstwę i zgniatanie odpowiednim obciążeniem, na przykład w lodówce, na zimno. Ile dni trzymałeś rybę w soli w niskich temperaturach, tyle godzin, że musi być zanurzona w wodzie, zmieniając ją co dwie godziny. Podczas tej procedury produkt najlepiej trzyma się w lodówce. Niespotykane ryby zawieszamy się przy ogonie, a wypatroszone mogą być przymocowane przez zaczepienie klipsem przez oczy. Wyschnij w ogniu, bez dostępu do bezpośredniego światła słonecznego, możesz na zadaszonym balkonie, ale pod sufitem.

Do tej pory nieliczni, poza żarliwymi rybakami, wiedzieli, jak suszyć ryby. W rzeczywistości ten prosty biznes można przekształcić w elegancki biznes z minimalną inwestycją. Ponieważ ten produkt jest spożywany głównie z alkoholem, zapotrzebowanie na niego będzie stały.