771 Shares 8593 views

Krok platforma własnymi rękami. Jak zrobić platformę krok aerobik

Ćwiczenia na specjalnej platformie etapie są najbardziej skuteczne w zakresie korekty. Ćwiczenia na tym urządzeniu mogą być przeprowadzane zarówno w domu jak i na siłowni. Deska zajmuje mało miejsca, nie wymaga szczególnej opieki i umożliwi siebie. Wykonane krok-platform z rękami całkowicie zastąpić zakupu.

Step-board jest wyjątkowy i bardzo prosty symulator, który daje możliwość zorganizowania pełnego treningu fitness bez wychodzenia z domu, idąc do pokoju nie jest dostępna z dowolnego powodu.

W sklepach specjalistycznych sportowych można kupić płyty z różnych rodzajów i modyfikacji, ale ich wartość nie można nazwać tanie. Dlatego też wielu ludzi, którzy chcą angażować stepów domu, zastanawiając się, co by zastąpić krok-platform. Artykuł mówił o nim, a ten rodzaj sprzętu i jakie powinien mieć cechy.

Jaki jest krok platforma

W celu zapewnienia pełnej i, co najważniejsze, bezpieczne dla ludzkiego projektu, trzeba wiedzieć, co to jest i jakie cechy posiada.

Ta maszyna jest przeznaczona do wszechstronnego rozwoju mięśni pośladków, nóg i układu sercowo-naczyniowego. Ćwiczenia w tym urządzeniu są symulowane chodzenie po schodach tańca z elementami integracji. Ponadto, zarząd może być wykorzystane jako ławki sportowych.

Sprzęt sportowy przeznaczony dla aktywnych sesji pierwotnie powinno być trwałe i stabilne. To samo odnosi się do platformy. Ten krok przypomina symulator lub zwykły pojemnik o prostokątnym kształcie. Platformy przemysłowe wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego z gumowanej powierzchni, sprzedawane w każdym sklepie z artykułami sportowymi.

Aby zabezpieczyć pracę z odręcznym produkcji pokładzie jest ważne, aby przestrzegać szereg wymagań.

do wymogów zatrudnienia i Platforma stepowanie

Step aerobik jest podobna sport tańczyć z tą tylko różnicą, że stopień ruchu wykonywanego wokół platformy, wraz z powstaniem i zejście z niego, które narzucają pewne wymagania dotyczące zatrudnienia.

 • Musi być zaangażowany w płucach wentylowanych buty (mesh) i podeszwa.
 • Przestrzeń do ćwiczeń powinien być wystarczający, aby nie zranić podczas tańca są w pobliżu obiektów.
 • Platforma Wymagany zestaw na płaskiej powierzchni, aby zapobiec poluzowaniu i jej przemieszczenie podczas ruchów.

Prawidłowo obliczony tap projekt taniec pozwoli uniknąć skręcenia i urazów i pozwalają na treningu z przyjemności.

Wykonane krok platforma własnymi rękami Musi on spełniać następujące wymagania.

 • Dobre właściwości wytrzymałościowe. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli dana osoba ma nadwagę. Zarząd nie może się złamać lub uszkodzona w inny sposób w klasie.
 • powierzchnia antypoślizgowa. Wymóg ten odnosi się zarówno do górnej powierzchni, która jest bezpośrednio zaangażowany w wykonywaniu ćwiczeń (tj stopa nie powinna być w stanie zsunąć płytę) i dolną część (tj platforma nie powinna ślizgać przez samą powłokę, która jest zainstalowana).
 • Doskonała odporność. Ta jakość nie pozwala obrócić planszę, jeśli zawodnik dochodzi do krawędzi symulatora.

Wymagania te są spełnione przez prawidłowy dobór materiału, z którego można zrobić własną platformę, a także przy wyborze swojej konstrukcji i wagi.

Jaka jest różnica

Wykonane krok platforma z rękami nadal ma kilka różnic od produktów przemysłowych, które trzeba znać. Posiada następujące cechy.

 1. Amortyzacja stóp uderzających w powierzchnię. Chodzi o realizację skoków i energicznych kroków. Zakupione Płyty wykonane są ze specjalnych tworzyw elastycznych, które nie są dostępne na wolnym rynku. Dlatego na płycie głównej jest niebezpieczny skok, ponieważ można podwinąć stawów. Musimy starać się ćwiczyć, nie związane ze skokami.
 2. regulacja wysokości. Funkcja ta została zaprojektowana, aby zwiększyć lub zmniejszyć obciążenie podczas zajęć. Jest to szczególnie ważne na początku, gdy przybysz platforma powinna być niższa. Komplikują konstrukcję dla tego domu nie ma sensu. Zwłaszcza – nie można piętrzyć maszyny na siebie. Łatwiejsze z czasem wytwarzają większą płytę.

Ustawienia platformy

wymagań w zakresie wielkości dla produkcji tego symulatora są następujące:

 • Szerokość górnej powierzchni roboczej powinno być tak, że mieści się w dolnej części sportowiec. Jednocześnie nie powinno być zbyt szeroka, dzięki czemu można łatwo przejechać przez nią. Optymalna szerokość, w zależności od rozmiaru parametru nogi i wzrostu jest czterdzieści centymetrów pół metra.
 • Wysokość platformy kroku zależy od stopnia wyszkolenia zawodnika. Dla początkujących, kwota ta powinna wynosić od dziesięciu do piętnastu centymetrów, z czasem została wniesiona do trzydziestu. Jest udowodnione, że wzrost wysokości stopnia pięciu centymetrów dodane obciążenie mięśni aż do 12%.
 • Długość pokładzie jest jedna pół metra. Parametr zależy na wygodnej pozycji „nogi nieco szerzej niż szerokość barków.” W tym preparacie, korpus stopy nie należy zawiesić na krawędziach i stać prosto. Więc można wybrać optymalną długość.

Materiały do produkcji

Aby spełniać wszystkie wymogi do tego kroku platformie symulatora własnymi rękami mogą być wykonane z desek o odpowiedniej wielkości. Potrzebny będzie również małe ząbki i PVA kleju.

Również byłoby miło mieć gumowanej tkaniny z grubej tkaniny lub tkaniny, aby pokryć powierzchnię roboczą i wyściółki gumy do zaimprowizowanej dołu lub nóg.

Jeżeli całkowita jest pobierane do wytwarzania płyt odpowiedniej wysokości, konieczne jest tylko, aby proces i wystaje ze wszystkich stron powłoką na górnej listwy gumy a płytą – przez dno.

W celu dokładnego vymeryat rozmiary potrzebują linijki i płaskości pomiaru – poziom. Platforma powinna być wykonana bez uprzedzeń i nie chwiać.

Jak zrobić krok niezależnie platformę

W celu wytworzenia Podesty etapu, następne kroki są konieczne.

 1. Trzeba przygotować się do powierzchni roboczej płyty metrowej długości i szerokości sorokasantimetrovoy. Jeśli chcesz, aby symulator więcej, wymiary dobierane są indywidualnie.
 2. Z pomocą paska umieścić razem cztery boki i działające planszę tak, by otrzymać pudełko około dwudziestu centymetrów.
 3. Vymeryat idealnie poziomej powierzchni, jeżeli jest to konieczne, aby przetworzyć, aby krok po pokładzie stał mocno i nie chwiać.
 4. Piasek na zewnątrz urządzenia.
 5. Sprzęt do uprawiania sportów sportowy musi być stabilna i bezpieczna, więc górna powierzchnia materiału klejonego poślizgu na krawędziach jest bitych lub montażowych stadniny pistolet.
 6. Ten sam materiał podobnie przyłączony poniżej krawędzi lub na całej swojej długości, stosownie do potrzeb.

Platforma jest gotowa. Na zasobach internetowych można znaleźć wiele ciekawych ćwiczeń do treningu na tym symulatorze. Samodzielnie i prawidłowo wykonane, to przyniesie wiele korzyści dla ciała i zabawy.