153 Shares 6744 views

Jak zrobić drenaż wokół domu własnymi rękami?

Tworzenie drenaż wokół domu własnymi rękami jest wymagane w przypadku, gdy grunty znajdujące się na zalanym obszarze. W tym przypadku, jest prawdopodobne, że wpływa nie tylko podstawą każdego budynku, ale wewnątrz pokoju, ponieważ prędzej czy później woda może przedostać się do nich. Aby uchronić się od tego, można stworzyć fundament odpływowy własnymi rękami, co pozwoli wody odprowadzane z ważnych budynków. Można zobaczyć proces jej tworzenia.


niektóre punkty

Aby rozpocząć muszą zrozumieć, że wznosi się? Zjawisko to jest produkowane ze względu na intensywne opady deszczu, a także ze względu na inne, nie wyeliminować przyczyny. W związku z tym, istnieje kilka organizacji odwadniające opcje. Jeśli mówimy o tym, jak zrobić drenaż wokół domu z ich otwartymi rękami, wymagane jest, aby zorganizować rowek, którego szerokość wynosi pół metra. Należy okanavlivat ziemię dookoła. Głębokość rowka powinna być 50-70 cm, to zmienia się w zależności od tego, ile jest potrzebne do wysokiej jakości wody odpływu. Ściany rowie jest wymagane do kąta 30 stopni, dzięki czemu dobrze wodą i pozostawić swobodne. Wadą tego systemu jest konieczność okresowego oczyszczania rowów.

Zamknięty typ drenaż

Jeśli jesteś zainteresowany krajobrazowy drenaż wokół domu z rękami typu zamkniętego, to znaczy, że jest to system studzienek i rur odwadniających znajdujących się na obwodzie w miejscu. Konstrukcja tego rodzaju układu powinny być przeprowadzone przy ścisłym przestrzeganiu możliwość naturalnego płynu odpadowego. Można oglądać dysze wodne w deszczu, w celu prawidłowego układania rur odpływowych w ich kierunku. Jeśli mówimy o tym, jak zorganizować zamkniętą drenaż wokół domu własnymi rękami, konieczne jest, aby obserwować głębokość wykopu 60-120 cm, a jej szerokość 30-60 cm. W dolnej części piasku i żwiru jest określone, a następnie umieszcza się specjalne lampy, które są zaopatrzone w otwory do wnikania wody.

Organizacja sprawnego systemu kanalizacyjnego

Można użyć kilka porad o tym, jak zorganizować drenaż wokół domu własnymi rękami. Rowki powinny być trzykrotnie głębsze niż średnica rury. Ważne jest, aby zdecydować, jaki obszar będzie sadzić rośliny, a bliżej do odpływów powierzchniowych się, szybszego osuszania. Na dnie wykopu układa materiału geotekstylnego, który następnie jest układane na drenażu, a górna część jest wypełniona warstwą drobnego żwiru. Ponadto, wpusty i żwiru owinięty wolne końce geowłókniny. Przede wszystkim, do poziomu gruntu, wylano warstwę piasku żyzną glebę i darń. Studzienki odpowiednim miejscu w złączach rur lub kilka zagięć w miejscach.

właściwe rozmieszczenie

Dreny są umieszczone pod kątem, począwszy od najwyższego punktu tej części. Rowy powinny kierować „jodełka” w kierunku studzienki. Woda będzie wychodzić do naturalnego przepływu wody lub specjalnej studni.

Jest też inny przydatny sposób do struktury organizacji – obszar ślepego wokół domu własnymi rękami i tych samych obiektów.