603 Shares 9179 views

Jak malować dżinsy w domu

Czy każdy z nas ma swoją ulubioną rzecz, która jest szkoda opuszczać. Nawet jeśli dżinsy, T-shirt lub bluza stracił swój pierwotny kolor lub ozdobione łatami, będą one nadal w naszej szafie. Ale takie rzeczy nie koniecznie wyrzucić lub wysłać do kraju. Mogą one również nadal można ożywić. Na przykład, może być barwiona drelichu, koszulka tkaniny szyć aplikacja, sweter albo rozpinana dekoracji wkładki skóry. Dostępne opcje to bardzo wiele, a wybory są ograniczone jedynie przez wyobraźnię.
Dziś będę mówić o tym, jak malować własne dżinsy. Zalecenia te będą przydatne nie tylko do aktualizacji starych rzeczy, ale również do przekształcenia tradycyjnych modeli w superfashionable.

Jak barwnika błękitu metylenowego dżinsy

Jeśli rzeczy są odbarwione, wyblakłe po powtarzających popłuczyny, aby przywrócić pierwotny nasycony odcień pozwoli całkiem niedrogie barwnik gospodarstw domowych. Sprzedaż niebieski w każdym sklepie sprzętu. Różni producenci sprawiają, że albo w postaci proszku lub w postaci ciekłej. Jak malować z użyciem błękitu metylenowego dżinsy? Nie Specjalna technologia nie istnieje. To proste jak ABC.

Zagotować tkanki w tym przypadku nie jest konieczne. Jeansy wystarczająco całkowicie zanurzony w wodzie o temperaturze trzydziestu stopni i pozostawić na dwie godziny. Do barwienia dłużej, dodać kilka łyżek soli tabeli, a następnie wypłukać w słabym roztworze octu. Należy zauważyć, że niebieski – nie jest najbardziej odpowiedni barwnik, a sprawa jest związana zanikać. Ponadto, po kilku praniach to zmywania i procedurę należy powtórzyć.

fundusze specjalne

Jeśli chcesz osiągnąć bardziej odporne na plamy, należy użyć farby do tkanin. Dylon sprawdzone produkty. Zachowują się dobrze w noszeniu i barwniki anilinowe. Do barwienia element powinien być gotowane w wodnym roztworze soli. Przemyć zastosować ten sam ocet.

Korzystać z szerokiej miski, w której element jest umieszczony w całości, tkanina była pomalowana jednolicie. Jest najlepiej nadają się do tego celu, miski aluminiowej lub mycia zbiornika. Podczas ogrzewania do wrzenia roztworu należy mieszać okresowo, tak że żadnych plam na tkaninie.

Opakowanie barwnik oznacza niezbędne proporcje. Starają się przestrzegać prawidłowej dawki, w przeciwnym razie będzie to bardzo trudne do usunięcia nadmiaru.

Nie zapominaj, że barwnik osadza się na ściankach naczyń. Dlatego na końcu tego procesu konieczne jest dokładne mycie gąbką sztywny fosforanu trójsodowego.

Kupić barwniki do tkanin mogą być teraz nie tylko w supermarketach ekonomicznych, ale również w sklepach, które sprzedają materiały dla twórczości.

Jak farbować dżinsy z „mangan”

Wielu z was zna słowo „Varenkov”. Szczyt popularności denim padł na połowie lat osiemdziesiątych. Ale dziś, projektanci po raz kolejny powrócił do podium kurtki, koszule, koszule, spódnice i spodnie z tego oryginalnego projektu. Chcesz mieć taką samą modny strój? Natomiast porady, jak farbować dżinsy „nadmanganian potasu”, jest przydatna.

W tym przypadku, wrzącej sprawa nie ma potrzeby. Mieszaninę nadmanganianu potasu (100 g) i octu tabeli siły 9% (150 ml) poddaje się reakcji z nadtlenkiem wodoru i usuwa tkankę.

Pierwszy dzhinsu najpierw traktuje kompozycję. Następnie gidroperita tabletek sproszkowany, dodano wodę i świeży roztwór gąbką z ustalonym wzorem.

Teraz trochę o tym, jak najlepiej zastosować wzór. Jest modna mieszanka silnym pocieraniu światłem (faktycznie białe plamy) są małe. Dostać takie możliwe za pomocą sztywnej szczotki i siatki metalowej. Technologia ta jest bardzo prosta. Po pierwsze, Zanurzyć szczotki kompozycji i następnie rozpylać ją tkaniny na siatce.

Jeans „Varenkov” – w tradycyjny sposób

Technologia ta jest znana w Rosji od narodzin ruchu spółdzielczego. Należy zauważyć, że ten sekret był znany nie tylko dla początkujących przedsiębiorców. Każdy szanujący mod był świadomy jak farbować dżinsy w domu.

Używając do tego celu zwykłej „biel” w wysokości jednej filiżanki wiadrze z wodą. Pierwsze dżinsy potrzebny jest dobry skręt i zabezpieczyć gumki. Następnie były całkowicie zanurzone w wiadrze z gorącej wody i ogrzewa do wrzenia przez piętnaście minut. W tym przypadku trzeba się upewnić, że dżinsy nie są na powierzchni.

Wzór uzyskuje wystarczająco duża. Jeśli chcesz uzyskać obraz w postaci wspólnot rozbieżnych przy użyciu tej samej techniki jak w batiku. Kompozycja bieląca wlewa się już ciepłej wody. Niestety, metoda ta ma ogromny minus – ostry zapach chloru.