178 Shares 3479 views

Jak powiesić żyrandol na suficie betonowym: instrukcja

Jednym z ostatnich etapów remontu mieszkania jest montaż i podłączenie źródeł światła. Mimo popularności gipsu i napięcia analogami klasyki w postaci malowanych sufitów pozostają popularne na zawsze. Gdy jego wysokość pomieszczenia jednostka pozostaje niezmieniona. Podczas płyt gipsowo-kartonowych i naprężenia z uwagi na ramie zużywa cenny centymetrów. A jeśli te opcje obejmować instalację ukrytej ścieżce na oświetlenie, co zrobić z klasycznej wersji? Jak powiesić żyrandol na suficie betonowym? Weźmy się bliżej.

opcje montażu

trzy metody ustalania żyrandole mogą być identyfikowane na klasycznej suficie:

 • Z hakiem. Jest to jeden z popularnych sposobów, które pozwala na zamontowanie wystarczająco dużej lampy, w tym na macierzystych.
 • Na wieszaku. Metoda ta umożliwia zainstalowanie lampy, przeznaczone dla niskich sufitów. Lampy te nie różnią się masywne, mają małą wysokość, prasowane blisko sufitu.
 • Phillips na pasku. Metoda ta jest przeznaczona dla ciężki konstrukcji.

Kwestia „Jak powiesić żyrandol na suficie betonowym” pod wieloma względami zależy od modelu wybranego źródła światła.

Płyty i okablowanie

Konstrukcje betonowe stanowią perforowany stron z kanałów. W tych otworach położyć kable do oświetlenia. Nowe budynki są trzy-core przewód uziemiający. Ta funkcja nie implementuje wersję mocowanie przełącznika do dwóch klawiszy, tak jak podłączyć żyrandol na suficie betonowym, oczywiście, możliwe, ale trzeba użyć chetyrohzhilnogo kabel. W tym procesie, lepiej skontaktować się z uprawnionym elektrykiem. Lub zrezygnować przełącznik pomysł dvuhklavishnogo.

Dobór oświetlenia

Obfitość opraw oświetleniowych czasami trudno wybrać źródło światła. A poza tym, że rynek jest zalany z wielu niskiej jakości chińskich produktów. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę szereg niuansów:

 • Konstrukcja. Najczęściej miało to miejsce w jego wybranej oświetlenia. Może być ustawiona w uchwycie stropu i wspornikami lub tylko świecznik.
 • Od ilu przycisków zamiar połączyć. Jeśli miejsce montażu pochodzi tylko 2 przewody na suficie, 2-key połączenie nie powinno być brane pod uwagę. A zatem, to lepiej, aby nie nabyć lampę mnogorozhkovye. W przeciwnym razie w przyszłości przyjdzie do dużych rachunków za energię elektryczną. Lub wymaga zainstalowania odpowiedniego okablowania.
 • wysokość sufitu. Masywne żyrandole będzie wyglądać na miejscu w małym obszarze, i odwrotnie, wysokie sufity, mała lampa jest stracone.
 • Wymiary pomieszczenia. Jeśli pomieszczenie jest duże, to lepiej, aby zapewnić dwa źródła światła. Kiedy zagospodarowania przestrzennego można stosować ten sam model i różni się od siebie.

Biorąc pod uwagę te cechy, możliwe jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj oświetlenia. Podłącz lampę w takim przypadku nie będzie trudne, ale nie pasuje do ergonomicznej konstrukcji.

Oferuje nowoczesne lampy

Obecnie oświetlenie jest uderzające dla jego różnorodności i opcji. Istnieją modele z wbudowanymi wentylatory, różne tryby oświetlenia, zdalne sterowanie za pomocą pilota zdalnego sterowania, za pomocą większej liczby lamp z 12W konsumpcji. Wszystkie te produkty mogą mieć dodatkowe bloki łączące w swoich projektach. W takich przypadkach wymagane instrukcje instalacji od sprzedawcy. A jeśli nie jesteś pewien, że można połączyć z własnymi rękami, to lepiej wezwać elektryka, który wie dokładnie, jak powiesić żyrandol na betonowym suficie.

Przygotowanie i bezpieczeństwo

Istnieje kilka ważnych punktów na tym etapie prac:

 • Energia elektryczna jest lepiej zrobić w ciągu dnia. Ułatwi to pracę. Nie wymaga dodatkowego pokrycia w postaci latarni, a zatem i asystent.
 • Przygotuj narzędzia. Są to: wiercenia albo wykrojone z odpowiedniego rodzaju wiertła / wiertła, śrubokręt wskaźnikowe, prosty śrubokręt i klucz do montażu świecznik, element mocujący, taśma klejąca, szczypce.
 • Przed instalacją należy wyłączyć prąd w panelu.
 • Demontaż starego oświetlenia, jeśli są dostępne.
 • Rozcieńczyć końce drutów. Podłączyć prąd. Określić fazy i wyzerować z wkrętakiem wskaźnika. W kontakcie z pozbawionego końca i naciśnięcie przycisku na światłach instrumentem śrubokręt – faza Nie – zero. Insulated końcach.
 • Ustal okablowanie w przestrzeni sufitu. Płyty podłogowe są wydrążone kanały, które są wykorzystywane do prowadzenia kabli. Dla tej pracy, specjalny detektor elektronicznej. Doświadczeni właściciele są zawsze przy podłączaniu się lub poprosić o okablowaniu. W przyszłości, unika wiele problemów nawet z prostych operacji (takich jak „wbijać gwóźdź w ścianie”).
 • Więc jak powiesić żyrandol na betonowym suficie, ogólnie rzecz biorąc, wystarczy po prostu, ale sam proces niebezpieczne, nie należy zapominać o zaniku zasilania z panelu w czasie demontażu, montażu i podłączenia żyrandola. Pozwoli to uniknąć ryzyka porażenia prądem elektrycznym.

Zespół żyrandoli

W zależności od stopnia skomplikowania projektu mogą potrzebować instrukcji montażu urządzenia. To może być trudny proces, gdy trzeba powiesić żyrandol na dvuhklavishnuyu systemu zasilania. Instalacja ta pozwala dodatkowo kontrolować poziom oświetlenia w pomieszczeniu, włączanie wszystkich świateł, lub ich części.

Aby to zrobić, wybierz model z łącznością lub nieznacznie zmodernizowanej wersji dostępnej w przypadku gdy:

 • W urządzeniu do naświetlania opuszczającego przewód dwuprzewodowego dla podłączenia sieci – może być zastąpiony przez trójprzewodową (fazy, zero).
 • Lampa zapewnia kabel trzy-wire, ale jeden z przewodów jest przeznaczony do masy (ma kolor żółty z zielonym paskiem) .Jeżeli dom jest stary, to zwykle nie zapewnia uziemienie dla żyrandole. W związku z tym, że transakcje mogą być wykorzystane do podłączenia do drugiego etapu.

Jeśli jest to konieczne, aby zawiesić świecznik przełącznik dvuhklavishny, a następnie jeden zespół broni połączony z pierwszym etapie, druga – z drugiej strony.

Aby zebrać i przygotować jednostkę oświetleniową, gotowy do zainstalowania łącznika. Rozważyć wszystkie rodzaje.

Mocowania „Hook”

Wcześniej stosowane do lamp jest takie zamocowanie. W takich przypadkach, po demontażu starego oświetlenia do istniejącego urządzenia należy powiesić nowy żyrandol. Jeśli to nie jest przewidziane dla tego typu zamka, trzeba najpierw go kupić. Na rynku w tej chwili pozwala wybrać najlepszą opcję na każdą okazję. Oto seria produktów:

 • Hak z płatków. Ten typ jest odpowiedni, gdy otwór dostał w pustce w płycie. Podczas instalacji płatków otwarte i bezpiecznie zamocować haczyk.
 • Kotwa sufitowa, kotwica, hak, pierścień kotwicy. Wybrane wiertło według średnicy otworu kotwicowe, łączniki wstawiony element dokręcone.
 • Kołków wciągany pierścienia sprężyny, pręt, z hakiem. Wywiercony otwór w zależności od średnicy elementu jest włożony element mocujący jest skręcona. W tym przypadku, czasem użyciu rozwiązanie budynek tynk o większej niezawodności. Otwór jest wypełniona mieszaniną, a następnie umieścić w korek. Biorąc pod uwagę czas zestalania.
 • Śruba ze stali z pierścieniem hak w kształcie litery L za pomocą kołków z tworzywa sztucznego. Montowane zgodnie z poprzednim przykładem wykonania.

Od sufitu powiesić żyrandol, jak już wspomniano, mogą być na tyle szybko, ale proces ten niesie ze sobą ryzyko porażenia prądem, lepiej jest wstępnie izolowane przewody wychodzące z sufitu.

Mocowania „wieszak”

Planck do ustalania i łączników są dołączone do lampy dla niej. Ale lepiej jest kupić mocniejszy kotwice. Będzie to bardziej wiarygodne opcja, zwłaszcza jeśli nie jesteś szczególnie pewien, że wiesz dokładnie, jak powiesić żyrandol na betonowym suficie. Otwór pod każdym otworze jest zaznaczone ołówkiem pierwszy. Wiercenie, kołki są umieszczone, ustalające pasek jest stosowany i mocowane za pomocą śrub. W ten sposób mocowania można również zastosować dla zaprawy siły mocującej poprzeczny jest większy. Ważne jest, aby naprawić śruby przykręcane przycina go zamontować żyrandol. Pasek Phillips mocowane podobnie.

Ostatnim etapem

Po zainstalowaniu łącznika może zacząć zastanawiać „jak podłączyć żyrandol na betonowym suficie.” Aby to zrobić:

 • Wyłącza prąd w panelu.
 • Usunięto izolację z przewodów napowietrznych kablowych.
 • Wytwarzany przez połączenie zaciskowe lub skręcanie i taśmy.
 • Świecznik jest ustalona w elemencie mocującym.

Istnieje szereg funkcji dla każdego typu żyrandole. Dla modeli z hakiem zatrzaskowym wisiał na nim lampę i wykonane przewody połączeniowe. A następnie zamknąć specjalną ozdobną czapkę. Oświetlenia ze wspornikiem: stałe montaż trzonek, połączonych przewodami, zamocowaną do osłony lampy. Po zakończeniu instalacji, należy sprawdzić poprawność połączeń, w tym alternatywnych klawiszy. Jeśli nastąpiła awaria, czyli w stanie prawidłowo powiesić żyrandol z rękami.

Kabli miedzianych i aluminiowych

W starszych domach można jeszcze spotkać przewody aluminiowe i nowoczesne lampy są wyposażone w przewody miedziane do połączenia. W takich przypadkach związek wytwarzany jedynie przy użyciu specjalnych zaciski. W przeciwnym razie instalacja nie odbędzie się odpowiedzieć normy bezpieczeństwa pożarowego. I że ostatecznie może prowadzić do tragicznych skutków. Więc przyjrzeliśmy się, jak prawidłowo powiesić żyrandol do betonowego sufitu z rękami. Złożoność instalacji jest tylko różnica między liczbą żywych napowietrznych kabli i przewodów żyrandole. Problemy te można rozwiązać, jeśli nie ma zaufania do swoich możliwości. Ale ponieważ pracuje z energii elektrycznej jest związane z ryzykiem dla zdrowia, lepiej jest zaufać profesjonalistom.