641 Shares 8565 views

Opis obrazu „Złota Jesień” Polenov: podziwiając i marząc

Wasilij Dmitriewicz Polenov – znanych artystów. można nazwać malarzem natury. On stworzył wiele pejzaży, które do tej pory chcę cieszyć. Jednym z najbardziej znanych obrazów artysty poświęconej jesienią. Opis obrazu „Złota Jesień” Polenova może zaczynać się od opowiadania o nim naprawdę, aby zrozumieć, dlaczego był tak przywiązany do natury.


Życiorys malarza i jego miłość do natury

Wasilij urodził się 20 maja 1844 w dużym oświeconego szlacheckiej rodziny w majątku Borog najbliższej Tula. Dziecko było dostępne od wczesnych lat pięknem otaczającej natury, która, oczywiście, wpływ jego artystyczny smak. Jego matka jest również dobry w rysunku, mimo że był pisarzem. Mój ojciec był archeologiem. Dużą rolę w kształtowaniu artystycznego smaku chłopiec grał jego babcia Vera Voyenkova. Wymyśliła ciekawe konkursy dla swoich wnuków. Za najlepszy obraz babci wręczył medale dla dzieci. Polenov życia pamiętał jego żywe wrażenia z dziewiczej przyrody Olenetskogo krawędzi, gdzie udał się z babcią. Wszystko to talent i pomogły ukształtować to taki wielki artysta.

Opis obrazu „Złota Jesień” Polenova

Ta praca malarz stworzył w 1893 roku. Obraz przyciąga wzrok od pierwszych sekund kontemplacji. Można zobaczyć, jak pięknie artysta przedstawił rodzimej przyrody w wczesną jesienią. Wielu artystów kochał i tym razem poświęcony jej arcydzieł. Na przykład, Aleksandr Siergiejewicz Puszkin. Złota jesień była jego najbardziej ulubione chwile. Śpiewał ją w utworach poetyckich. I Wasilij Dmitriewicz Polenov nie mógł uchwycić naturalny urok.

Opis obrazu eksperci „Złota Jesień” Polenova jak jego malarstwo. Mówią, że obraz artysty stworzone w jego zachowaniu. Zorganizował miejsca na płótnie przy pomocy takiego odbioru jako łuku. W jego rolę tutaj jest rzeka Oka. Wzdłuż jego łóżku rosną trawy i drzew. Na lewym brzegu pola niekończących naciąganych, po prawej stronie znalazł drzew schronienie. Są to głównie brzozy. Żółknięcie liści odcieniach majestatyczny dąb, liście , których nadal mają kolor zielony. Na tym tle, dumnym gigant, który jest szeroko rozłożone gałęzie, brzoza belostvolnye wyglądają jeszcze bardziej elegancka i szczuplejsze.

Marzyłem o spojrzenie na arcydzieło

Opis obrazu „Złota Jesień” Polenova może kontynuować historię z nieba. To naprawdę jest w harmonii z Oka. To samo delikatny niebieski. Chmury lekko żółtawy, rzęsy na wodzie są tego samego koloru. Obraz rzekomo zapłodniona przez światło słoneczne. On – wszędzie. Słońce złocone korony drzew, traw, a nawet chmury. Oto splendor stworzony Polenov. „Złota Jesień” – obraz, który przywołuje marzenia. Patrząc na nią, chcę być w tym regionie, wzdłuż drogi, która biegnie wzdłuż brzóz. Chciałbym zejść do rzeki, aby spojrzeć na jego wody i oddychać świeżym powietrzem. Patrząc na wzgórzach, które nakreśla miękkie linie, budzi pragnienie, aby położyć się na ich jedwabiu trawie, oddychać w swoim aromatem i zastąpienia oblicze promieni słonecznych bardziej jasne.

Są sny i pragnienia budzi obraz „Złota Jesień”. Polenov w czasie pisania, malowania żyli na tych terenach 22 lat, miał szczęście, aby cieszyć się taką urodę i zachować je dla potomnych, uchwycone na płótnie.