705 Shares 5733 views

Stoły wibracyjne do kostki brukowej ręcznie. Rysunki, instrukcje

Dziś wielu obywateli prawdopodobnie chcą mieć domek lub domu prywatnym, na terytorium którego znajduje się zadbany trawnik i atrakcyjne utworów. Jeśli nie jesteś w stanie przeznaczyć z budżetu znacznej sumy, ale jest chęć budowy zewnętrznej części witryny, można zrobić stół wibracyjny do produkcji płytek, które tworzą materiał do aranżacji utworów.

Opis stole wibracyjnym

Taka konstrukcja jest prosta, jest to niezbędne do przeprowadzenia niezależnej produkcji płyt chodnikowych. To urządzenie pozwala na wytwarzanie produktów o różnych kształtach, a mieszanka betonowa powinna być wykorzystywane jako materiał.

Nie zakładaj, że stół wibracyjny można nabyć tylko w specjalistycznych sklepach. W celu wytworzenia takiej struktury mogą być niezależnie od siebie. Jako podstawę wystaje górną płytę, która jest przymocowana do podłoża stalowego o ruchomego połączenia. Między innymi trzeba będzie silnik, który spowoduje, że powierzchnia w ruchu.

W procesie form płyt wibracyjnych, które są wypełnione betonem, pęcherzyki wyjdzie. Jedynym sposobem, aby zapewnić właściwą jakość produktu. Kiedy stoły wibracyjne wykonane dla Płyty chodnikowe z rąk, trzeba zapewnić idealną płaskość blatów. powinna być gładka i zastosowanego silnika – w celu zapewnienia jednolitego drgań.

Narzędzia i materiały przygotowujące

Do wykonania tej pracy trzeba rury ze stali, w ilości 4 części metalowej tkaniny, która będzie stanowić podstawę dla blatów, jak również metalową sprężynę – że stanie połączenia komórkowego. Magister potrzebny obszar o wymiarach 50 x 50 mm, które mogą być zastąpione przez profil U. Dbać o silnik dostępnych, które będą miały niezbędną zdolność. Kiedy stoły wibracyjne są do kostki brukowej z ich rąk, eksperci przygotowują spawacz, wiertarki i szlifierki. Aby zainstalować silnik będzie musiał śruby w ilości 4 sztuk.

technologia produkcji

Pomimo faktu, że stół wibracyjny jest prosta konstrukcja, w trakcie pracy powinna być prowadzona za pomocą techniki opisanej poniżej.

Podstawa, na której jest zamocowana płyta robocza, być wykonane z rogu lub kanału. Wymiary stołu wibracyjnego mogą być bardzo różne w zależności od życzenia mistrza. Weźmiemy standardowe rozmiary, które są ograniczone opcje w 700 x 700 mm. Jeśli zdecydujesz się korzystać z innych wymiarów, należy pamiętać, że muszą dopasować moc silnika stosowanego.

Kiedy stoły wibracyjne są do kostki brukowej z ich rąk, rzemieślnicy używać probówek, które działają jak nogi. Powinny być one przyspawane do podstawy. W celu zapewnienia maksymalnej stabilności nogi mogą być zgrzewane blach stalowych, a także wzmocnienie ich betonem. Jeśli pominiemy ten etap, tabela w użyciu będą przenoszone z miejsca na miejsce, podczas gdy stabilność strukturalna jest wątpliwe.

Wysokość stołu powinna być dostosowana indywidualnie, ale ważne jest, aby upewnić się, użyteczność projektu. Między innymi, silnik powinien być w pewnej odległości od powierzchni gruntu. Jeśli wykonane stoły wibracyjne do kostki brukowej własnymi rękami, w każdym zakątku centralnej części mają być spawane sprężyny. Idealny do wykonywania tych prac dopasować te dane, które są zapożyczone z motocyklem. Wcześniej muszą przeciąć na pół.

Wskazówki dotyczące pracy

Na szczycie wiosną należy układać blachy. Za pomocą materiału, który ma grubość od ośmiu milimetrów, lub więcej. Śruby trzeba naprawić silnik do arkusza. Jeśli zastosujemy się do tych wskazówek, będzie można zrobić tabelę, która będzie produkować do 60 metrów kwadratowych produktów przez cały dzień.

Wybór silnika

Przed dokonaniem stół wibracyjny z rąk, trzeba myśleć o tym, co będzie używany przez silnik. Nadaje się dla tego jednego, który jest wypożyczony z pralki. Pomimo faktu, że działa prawidłowo, to ma dość istotną wadę, która jest krótkotrwałe. Ten silnik może wytrzymać tylko o trzydzieści cykli. Następnie zostaje poluzowany lub pałeczek łożyska osi. Dlatego nie jest to opinia wyrażona przez aptekach że silniki takie nie mogą trwać długo w warunkach wysokich obciążeń, które są stołem wibracyjnym.

Alternatywnie, znacznik może być stosowany wibrator IV 99 E 220 woltów. Jest sprzedawany w sklepach odpowiednich towarów do 6000 rubli. Ten projekt bardzo dobrą pracę z zadaniami przypisanymi do niego.

Między innymi, ważne jest, aby przygotować rysunek stołu wibracyjnego, to pomoże, aby zakończyć pracę prawidłowo.

Jeśli masz taki system byłby sporządzony, to powinno określić lokalizację AC potencjometru, który dostosowuje siłę wibracji. W procesie zmiany poziomu napięcia można regulować częstotliwość oscylacji za pomocą pewnego rodzaju zastosowanego rozwiązania. Jednak wielu rzemieślników, martwić się, jak zrobić stół wibracyjny z rękami, zdecydować, aby zaoszczędzić pieniądze przy użyciu tylko silnik.

Sekrety pracy

Ważne jest, aby tabeli, która jest nie tylko trwałe, ale też dość odporny na wibracje. Tylko w ten sposób będą mogli poddać projekt dostarczony przez obciążenia. Silnik musi być zainstalowany w określonym miejscu. Czasami jest to możliwe do określenia jedynie przez doświadczenie. Blat składa się z prostokątnej ramy i blachy stalowej. Czasami jest zaopatrzony w dodatkowej ramie, który wzmacnia się źródło drgań. stół wibracyjny na wiosnę zapewnią ograniczoną mobilność blatu, więc ich wybór należy podchodzić poważnie.

wniosek

Oprócz tych sprężyn, dopuszczalne jest użycie pętli wykonanych z wytrzymałego uprzęży. Garnitur i lina. Cztery podobny związek umieszczone na prostym Bazowa centrum górną platformę usytuowaną. Wybierając silnik wibracyjny na stole wibracyjnym, należy pamiętać, że nie powinno dostarczyć zbyt silne nastawienie blaty swoją pierwotną pozycję. W przeciwnym razie nie jest w stanie wyeliminować rozlaniu się roztworu, który był przesyłany w formach. Dlatego zaleca się rozważenie modelu fabrycznego.