352 Shares 7369 views

Co to jest Adwent? Jak zrobić kalendarz adwentowy z własnymi rękami?

Boże Narodzenie – to najbardziej wyczekiwanych i czczony wakacje w kraju, zwłaszcza chrześcijan. Aby przygotować się do niego z góry, z poszanowaniem pewnych tradycji i zwyczajów. Czy uważasz, że ten Adwent? Tak zwany okres kultury zachodniej, chrześcijanie (katolicy i niektórzy protestanci) przed świętami.

Pojawienie się w języku łacińskim oznacza „przyjście”, „nadejście”. trwa to 3-4 tygodnie przed Bożym Narodzeniem. Jak przygotować się do tego, co symbole udekorować dom i jak zrobić kalendarz adwentowy własnymi rękami, zajmiemy się w tym artykule.

Jak jest przygotowanie na święta?

Okres oczekiwania na Boże Narodzenie Inclusive 4 niedzielę. W związku z powyższym, pierwszy z czterech jest początkiem Adwentu. W każdą niedzielę ma charakter tematyczny, który poświęca czytanie Ewangelii w kościołach i kręgi rodzinne. Co to jest Adwent dla Kościoła? Ten okres pokuty. W czasie Adwentu, urzędnicy parafianie spowiedź i Kościół nosić ubrania koloru fioletowego, który symbolizuje pokutę. imprezy charytatywne odbywają się także, mający na celu pomoc osobom potrzebującym.

Wieniec i świece jako symbole Adwentu

Oprócz zwiedzania kościół ma swoje własne symbole i oczekiwania na Boże Narodzenie okresu wakacyjnego. Czy wiesz, co wieniec adwentowy i co to kojarzy? Tkana dekoracja jest koło wykonane z gałęzi jodłowych utrzymywanych razem przez drut. Tradycyjnie, ustawia 4 świece, które mają znaczenie symboliczne. Każdy zapalony w odpowiednim niedzielę. Tak więc, w pierwszym dniu jeden zapala się kolejną niedzielę już płonącą dwie świece i tak dalej.

Po pierwsze, jest to początek festiwalu, zwany świeca Prophecy. W tym okresie, w domach wiernych słyszał opowieści o narodzinach Jezusa. W najbliższą niedzielę, w pierwszym zapaleniu drugi – świeca Betlejem, który jest dedykowany do przyjścia Mesjasza do ludzi. Uważa się, że w tym okresie Dziewicy Maryi, Jezus urodził. Shepherds Świeca, uzupełniając dwa pierwsze, świeci się w trzecią niedzielę. To symbolizuje wiarę w Pana, a słowo Boga, zrodzonego w sercach ludzi. Chrześcijanie podzielić się nim, jak pasterze, którzy byli świadkami wygląd aniołów i narodzin Jezusa w Betlejem. Ostatni Angel świeca świeci przed świętami i jest symbolem drugie przyjście Jezusa na ziemi, w towarzystwie świętych aniołów.

Co to jest kalendarz adwentowy?

Dzieci są nie mniej niż ich rodzice czekają na Boże Narodzenie, towarzyszy zabawy i dużo słodyczy i prezentów. Jak wiecie, dzieci – ludzie są niecierpliwi. Aby jakoś rozjaśnić ich oczekiwania powstał kalendarz adwentowy. Zdjęcia dostarczone poniżej. Tradycyjny kalendarz poświęcony przedświąteczny okres, zawiera 24 kieszenie, które są malutkie prezenty i niespodzianki dla dzieci. Ta rzecz dzieci przywiązuje do tradycji chrześcijańskich, zaczynają zdawać sobie sprawę, że tego Adwentu. Ich własne ręce, aby taki kalendarz nie jest trudne. Dziecko może być również zaangażowany.

Realizacje zestawu kalendarza adwentowego. Za to, że można użyć dowolnego materiału. Najważniejsze jest to, że zawiera pojemnik, w którym można umieścić mały prezent. Pojemniki mogą być szyte torby rąk lub kopertach papierowych. Ponadto, różne pudełka, torby, kosze, kubki lub puszki. można powiązać z jednym palcem, skarpetki, skarpety, kieszenie. Ograniczenia dotyczące tworzenia kalendarza nie istnieje. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

kalendarz adwentowy: warsztat

Z filcu wykonane wspaniałych rzemiosła. Jest to wygodne, ponieważ nie kruszy się i jest bardzo wytrzymała. Aby utworzyć kalendarz potrzebne wielobarwne filcu, tektury, przyciski do szycia, wstążki i wypełniacz. Należy również Zestaw narzędzi, takich jak nożyczki, ołówka igieł.

Główny panel będzie służyć jako zielone jodły wykonane z filcu. Przed utworzeniem potrzebę przygotowania szablonu kartonowe. Następnie wyciąć wzór i przenieść go do cięcia zielonego filcu. Zapasy szwów szyć etapy „zygzak”. Dane mogą być utworzone z tego samego czuł inny kolor i uszyć przygotowanych wnęk i szycia nić. Neaten wzory szycia krawędzi i przyszyć do podstawy, od góry.

Kieszenie mogą znajdować się na drzewo, a pod nim. Jeśli są one w dolnej części kalendarza, samo drzewo może być ozdobione różnych małych zwierząt wykonanych z filcu w różnych kolorach. Ozdoby mogą służyć również jako duże kulki, rękawiczki i pończochy. Po wytworzeniu w kieszeni może pomieścić małe syurpriziki dla swoich dzieci.

Garland prezentów

Prezenty mogą być pakowane w inny sposób. Przykładowo, możliwe jest przygotowanie pole średnie, pakować je w bibule i powiesić wieniec w dogodnym miejscu. Zamiast pudełka służą jako szyte torby. Mogą spędzać czas w sposób chaotyczny i konsekwentnie. Najważniejsze – nie zapomnij im policzone. Jako pojemniki na prezenty i zmieści rękaw papieru toaletowego lub jednorazowych kubków. Mogą być ozdobione kolorowymi papierowych, naklejek i wstążkami.

Aby utworzyć kalendarz girlandy papieru, weź kilka kolorowych arkuszy i złożyć je z kopert. Ułatwiają. Aby utworzyć koperty, trzeba wyciąć z papieru i złożyć kwadrat w środku dwóch przeciwległych rogach. Następnie podnosi się do ¾ mniejszy kąt tak, że jego wierzchołek został ułożone nad klapkami bocznymi. Ma to zapewnić, że obszar pozostały do mocowania paneli bocznych, symulując kopertę. Jest więc konieczne, aby obudowy 24 i zawieszano, przy użyciu kołków rozciągniętej liny.

używamy pudełka

Przyjrzyjmy się , jak zrobić kalendarz adwentowy z pudełka zapałek, które nie mogą być umieszczane prezenty i notatki na miejscu zaskoczenia lub ciekawego zajęcia dla dzieci. W przypadku elementów trzeba przygotować 24 pól. Mogą one być połączone w jeden kostki lub piramidy – jak chcesz. Następnie wklejony pusty biały papier i udekorować. Na każdym polu flamastrem umieścić sekwencję cyfr i klejem koralik, który naśladuje uchwyt drzwiczek szafki. Po zadekorirovat struktury blask, farb i warkocz. Pozostaje być umieszczony w polu liścik z planem działania.

W Rosji, kalendarz adwentowy zaczęli używać stosunkowo niedawno. Jednak produkt ten otrzymał szeroką popularność i jest stosowane przed nowym rokiem, 31 dni przed jego wystąpieniem.