493 Shares 3180 views

Kiedy obchodzimy dzień w naszym kraju zwiadowcę?

5 listopada – Dzień wywiadu wojskowego, chyba jeden z najbardziej tajemniczych zawodów na świecie. Historia tego święta w naszym kraju sięga 2000 roku. W Rosji, w związku z zarządzeniem Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej od tego czasu jest dzień rekonesansu, dzień i miesiąc później odnotowano w 2006 roku, dekretem prezydenckim.


Dlaczego 05 listopada?

Data kiedy świętować szpiegiem w Rosji, wybrany przez przypadek. Tego popołudnia dnia tajny rozkaz z Wojskowej Rady Rewolucyjnej RFSRR, który znajduje się w siedzibie pola Wydziału Rejestracji Stanu – w czasie pierwszego główny korpus wywiadu wojskowego i kontrwywiadu Republiki Czeskiej. Powstawanie tej konkretnej konstrukcji można uznać za początek powstania Radzieckiego, a później rosyjska inteligencja.

Trochę historii

Potrzeba cennych informacji, które daje pewne korzyści w tej czy innej sprawie, nie było zawsze, zwłaszcza gdy doszło do użytku publicznego lub występowania w działaniach wojennych. Aktywność Intelligence zapewnia zarządzanie ze stanem oznaczone przewagą i jeśli zaczyna istnieć tuż przed, niż było to formą interakcji między ludźmi, jak wojny. Kupców, ambasadorów i posłańcy, jak również mieszkańcy obszarów przygranicznych często stają się kolektory szczególnie istotne informacje w najdawniejszych czasów. Znacznie później położył ram legislacyjnych i prawnych i zaczęły pojawiać się całą strukturę, która stała się prototypem nowoczesnego wywiadu. Przykładem mogą być uważane za Orderu tajnych spraw cara Aleksieja Michajłowicza. Według tego celu specjalne ludzie wykonują różne zadania od woli króla, na przykład, po ambasadorów do podróży zagranicznych lub przeprowadzić śledztwo w sprawach o znaczeniu krajowym.

Obecnie pełna następca prawny ustanowiony w 1918 roku, stała Regupra Main Intelligence Directorate lub GRU w skrócie. Od dnia jej powstania, zarządzanie przeszedł kilka reorganizacje. Dzisiaj GRU jest zunifikowany system, który zasadniczo obejmuje wszystkie znane metody inteligencji, zarówno w Rosji, jak i poza jej terytorium. GRU rola jest nie do przecenienia, bo wywiad wojskowy robi namacalny wkład w ochronę państwa. Nic więc dziwnego, że ze wszystkich sprawności służby o mało znana, ponieważ dostępne dane na nim są ważne państwo, a często odgrywają kluczową rolę w podejmowaniu decyzji o bezpieczeństwo kraju.

Kim są ci ludzie?

Jako „oczy i uszy” wojska, harcerze naszego kraju produkowane i poddawane analizie informacji wojskowych i politycznych, rozwój wokół Rosji, uczynić przewidywania zdarzeń, w czasie zgłosić się do wyższych władz o rzeczywistych i potencjalnych zagrożeń, które wpływają na interesy Rosji. Codziennie ryzykują swoje życie, a często do harcerzy granicznymi nosić ich cichą obsługę. Niestety, kraj będzie prawdopodobnie nigdy nie wiadomo, większość swoich bohaterów, które są wysoko patriotyzm i poświęcenie one służyć, oddanie interesom ojczyzny ponad własne. Ale taka jest najwyższa opłata za tajności informacji wyprodukowanej, ale dlatego, że są godne własnej profesjonalnej wypoczynku, i to się nazywa zwiadowca Day. Niektóre z tych osób należą działów personalnych inteligencji Głównego (GRU) regularnych żołnierzy i umowy o świadczenie usług, junior i funkcjonariuszy zespołu menedżerów, szefów Sztabu Generalnego.

Znani badacze kraj

Swobodnie dostępne informacje można znaleźć tylko w niektórych wybitnych harcerzy. Na cześć święta – Dnia scout – pomogą im i ich wielkie czyny pamiętać.

Richard Sorge – Niemcy ujawnił plany ataku na Związek Radziecki, jak ostrzegał kierownictwo wyższego szczebla, ale go nie wierzyć.

Yan Chernyak – organizował jeden z najlepszych agentów sieci w czasie II wojny światowej, która była w stanie wyprodukować dużą ilość cennych informacji o planach wroga.

Arthur Adams – wydobywa się podczas wojny i wysyłane materiały związane z projektem atomowym Ameryki.

Zhorzh Koval – jako członek centrum jądrowej w Ameryce wydobył wszystkie szczegółowe informacje na temat rozwoju bomby atomowej.

Ivan Kolos – uczestnik wielu transakcji z tyłu niemieckiego i polskiego w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Członek operacji berlińskiej.

Maria Polyakova – podczas operacji produkowane w Szwajcarii o gun firmy „Oerlikon”, który był używany przez Niemców. Przygotowanie do wykonywania operacji specjalnej w przypadku przechwytywania Moskwie. Szkolić nowych szpiegów, zorganizowanej ludzkiej inteligencji.

Vera Wołoszyn – razem z Zoe Kosmodemyanskoy udział w operacjach na tyłach wroga. Został napadnięty i został stracony. To był model słynnej rzeźby „Dziewczyna z wiosła”.

Jak obchodzić Dzień scout

To święto jest uważany nie tylko jego żołnierzy, ale także studenci, nauczyciele specjalizuje uczelni Ministerstwa Obrony. Mimo długiej historii eksploracji, świętować Dzień rosyjskiego szpiega w tym ministrów handlu rozpoczęła niedawno. Ze względu na charakter musi być ukryty, a nawet rodzina i przyjaciele nie zawsze wiedzą, co dana osoba jest naprawdę. Dlatego wywiad wojskowy często świętują Dzień scout z kolegami cicho i skromnie. Ale mimo, że ten zawód jest bardzo poważny i godny podziwu. I podobnie jak cała tajemnicza, oczywiście, istnieje tendencja zawodu do idealizowania, ale nie należy zapominać, że pierwszy wywiad wojskowy – jest to poważne, zróżnicowane ludzie wysoka prędkość i siła ducha, głęboko patriotyczne i prawie codziennie, gotowi ryzykować swoje życie dla zachowania bezpieczeństwa ojczyzną.