240 Shares 1298 views

Światowy Dzień Tańca. Historia festiwalu z wielkim nazwy

Międzynarodowy Dzień Tańca – święto, które jest przeznaczone do odpowiedniej formy sztuki. Triumf jest obchodzony corocznie w dniu 29 kwietnia. W 1982 roku festiwal został zainicjowany przez Międzynarodową Radę Tańca UNESCO. Choreograf, pedagog, tancerka baletu P. A. Gusiew zaproponował, aby uczcić to wydarzenie w wyżej wymienionym terminie. A data została wybrana na cześć francuskiego choreografa, reformatora baletu i teoretyk Jean-Georges Noverre, który urodził się w dniu 29 kwietnia i zasłynął jako „ojca nowoczesnego baletu.”


balet Creator

Pomysł, aby utworzyć osobne, niezależne od Opery, która obejmowała jedynie fragment tańca baletowego, Play, wpadł na studenta „Great Dupre” Jean-Georges Noverre. W swoich własnych innowacyjnych występów na dzień Noverre tańca przekładają się rzeczywistością swoje wyobrażenia o balecie. W jego oczach, taniec miał być oparty na dramatyczny rozwój zakończone przedłożenie działania. Wszystkie występy taneczne tego wielkiego człowieka był w jednym kawałku, na podstawie poważnych tematów, były odtwarzane postacie, obdarzone znaków i jego historii.

Zgodnie z zamysłem twórców, Światowy Dzień Tańca było zjednoczenie wszystkich obszarów tej formy sztuki, stał się powodem ich gloryfikacji, aby łączyć ludzi, którzy ich miłują, niech mówią tym samym językiem – język tańca. Każdego roku, tradycji jakiegoś znanego przedstawiciela świata choreografii należy traktować publicznej wiadomości, że przypomina o piękno tańca. Utrzymując tradycję, tajwański choreograf Lin Hwai-min, który jest dyrektorem artystycznym i założycielem Teatru „Bramy Niebios” Dance, skierowana do ludzi ze swoim przemówieniu z okazji Światowego Dnia Tańca 2013 Wszystkich fanów tej formy sztuki każdego roku w tym dniu świętować swoją profesjonalną wakacje. Taniec współczesny, teatr i balet zespoły operowe ludowej i współczesnego tańca towarzyskiego, a także amatorskich i profesjonalnych artystów świętować dzień tańcu. Festiwale i wydarzenia, aby ustawić nastroju

W ubiegłym roku w Moskwie specjalnie do tego znanego na całym świecie wypoczynkowego nagrody był przestarzały, o nazwie „Soul of the Dance”. Tegoroczna kolorowe i jasne Flashmob z okazji święta prawie każde miasto w Rosji. Rostów nad Donem, Kazaniu, Sankt Petersburg, Groznym, Samara, Moskwie, Saratowie i innych miastach od daty międzynarodowej spotkał się w tańcu organizowane różne konkursy i ciekawe festiwale. Zdarzenia poziomu, oczywiście, zmienił liczbę ludności, ale nie opuścił miasto bez obsługujących wielki świąteczny nastrój. W tym szczególnym dniu na parkiecie reflektory światła, szum głosów stopniowo wzrasta i ponownie zaprasza na scenę, aby wziąć swoje mandaty wszystkich tancerzy. Międzynarodowy Dzień Tańca prawie co roku różne konkursy, dzięki czemu coraz więcej nowych talentów na świecie otwiera się. Po tych wydarzeniach życia w rytm muzyki jest wiele przyjemnych wspomnień.