328 Shares 8847 views

Dzień lekarski w Rosji

Jeden z najstarszych i ważnej nauki jest medycyna. Pierwsza przysięga profesjonalny, który pojawił się na świecie, stał się Przysięga Hipokratesa. Dzień Solidarności lekarzy na całym świecie obchodzony jest w Międzynarodowym Dniu lekarza, który został zatwierdzony przez inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. Odbywa się w październiku w pierwszy poniedziałek. Aby skonfigurować w 1971 roku międzynarodowa organizacja humanitarna medyczny o nazwie „Lekarze bez Granic” jest również profesjonalny święto. Jej założycielami są Międzynarodowy Czerwony Krzyż, UNICEF i Zakon Maltański, działającego pod auspicjami ONZ.

Międzynarodowy Dzień lekarza podkreśla wszystkie zalety niezależne i finansowane z dotacji organizacji, która przynosi niewątpliwie wielki wkład w pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof, epidemii, konfliktów zbrojnych, wykluczenie społeczne w wielu krajach. To pomaga wszystkim, niezależnie od przynależności etnicznej, politycznej czy religijnej. Każdego roku 700 pracowników zawodu medycznego, zagrażając pracy w hot spotów na całym świecie.

obserwowano również w ZSRR Dzień pracownika lekarz lub zdrowia. Został on zatwierdzony przez Prezydium Rady Najwyższej ZSRR w 1980 roku w każdym roku jest obchodzony w Armenii, Białorusi, Mołdawii i Ukrainy. Dzień lekarski w Rosji, a także w tych krajach, obchodzony jest w miesiącu czerwcu (co trzecia niedziela).

Wspaniały zawód lekarza jest prawie nigdy wybrany losowo. Jej mistrzem tych, których powołaniem – aby uratować życie. Chociaż ten dzień jest obchodzony niedawna stało się dobrą tradycją. W tym dniu gratulacjami na jego lekarz nie tylko lekarze, ale również pielęgniarki, położne, pielęgniarki i cała reszta personelu, który ma bezpośrednie znaczenie dla medycyny.

Istnienie tego zawodu jest znana od niepamiętnych czasów. Historycy twierdzą, że nasi przodkowie byli zaangażowani w aktywnej samoleczenia i wzajemnie sobie pomagać w leczeniu chorób oraz eliminacji szkody. Granica oddzielająca niezależnej pomocy i praktykę medyczną, może być uważany za pierwszego wystąpienia zarodka medycyny. Charakterystyczną cechą tego okresu była chęć pomocy innej osoby, która wzięła górę nad instynktem samozachowawczym.

Do tej pory, zawód medyczny jest popyt bardziej niż kiedykolwiek. Każdy z nas nigdy nie szukali pomocy specjalistycznej i zdaje sobie sprawę, że nie tylko zachwyca kreatorów, ale także ludzi w białych fartuchach. Spełniają one człowieka w chwili urodzenia, a często ci sami, którzy zbliżają się do ostatnich chwil życia. Gratulując Dnia lekarza, pacjenci wyrazili wdzięczność za zbawienie życia, ciepła, brak obojętności i dużo odpowiedzialności w odniesieniu do każdego pacjenta.

Zdrowie w nowoczesnym społeczeństwie i wysiłki lekarzy mających na celu utrzymanie zdrowia. Te lekarze również kosmopolityczne, ponieważ ci, którzy osiągnęli międzynarodową sławę, komunikować się z pacjentami z różnych krajów i kontynentów. Na Dzień lekarza dzieje Unii Europejskiej, która jest więc konieczne, aby skupić uwagę na problemy w walce nie tylko dla zdrowia, ale także dla całego świata. Osoby te mogą aktywnie wspierać przeciwników konfliktów zbrojnych i zamachów, w rzeczywistości będąc zbawicielami ludzkich, aktywnie uczestniczyć w tych wydarzeniach.

Gratuluję swoich przyjaciół i krewnych, które są istotne dla lekarzy, w Dniu lekarskim w Rosji, ponieważ pracownicy są w pełni odpowiada tak wysokiego powołania, godne najbardziej ciepłych i szczerych słów.

Ostatnio rząd rosyjski przewiduje dodatkowych środków w tym sektorze. Wdrożone projekty krajowe, które dają wymierne efekty. placówki medyczne otrzymać terminowego wsparcia, doskonały sprzęt diagnostyczny, nowoczesną technologię, tworzą komfortowe warunki dla pracy lekarza.