228 Shares 4799 views

Hong Choy Man: koreański fighter MMA

Hong Choy My – znany Korei Południowej MMA fighter (mieszane sztuki walki), kickboxing i sharym (starożytna forma pasa zapasach, wpisz sumo). fani azjatyckich i fani dali mu przydomek „koreański potwór”. Uważany jest za jeden z największych sportowców na świecie, które są zaangażowane w sztukach walki. Hong Man Choi wysokość wynosi 218 cm, waga – od 160 do 167 kilogramów.

Obecnie Korei Południowej sportowiec działa pod auspicjami promowanie przedsiębiorstw „K-1” i „Sen”.

osiągnięcia kariera sportowa

Hong Man Choi ma doświadczenie grając w kickboxingu i MMA. W okresie od marca 2005 do grudnia 2008 roku pełnił w kickboxingu. Oto jego wypowiedzi następujące statystyki: 12 zwycięstw przez KO (6) 6 strat.

Równolegle z kickboxing w 2006 roku, rok Hong Man Choi zaczął brać udział w MMA. Pod koniec grudnia 2006 roku zadebiutował w MMA przeciwko Bobby Ologuna (dawniej TV). Koreański zwycięstwo został ogłoszony po 16 sekundach od początku meczu – nokaut. Pod koniec grudnia 2008 roku koreański spędził swoją ostatnią walkę z Mirko Filipovic i przegrał przez TKO po udanym niskich kopnięć z Chorwacji. Statystyka występów w MMA w koreańskiej sportowca jest następująca: 2 wygrane (1 przez KO), 3 straty (1 przez KO).

W grudniu 2007 roku, Choi Hong walczył w ringu z rosyjskim mistrzem MMA Fedor Emelianenko. W tej konfrontacji, koreański stracił – Fedor spędził ruch składania nazwie „Armbar”.

Hong Choy Man: A Biography

Urodził się 30 października 1980 roku w prowincji Jeju (Jeju, Korea Południowa Republic). Z nastolatków cierpi na akromegalię – choroby związanej z dysfunkcją przednim płacie przysadki mózgowej, w wyniku wzrostu i zagęścić dłoni, stóp i czaszkę (to zaburzenie cierpi również bokser Nikołaj Wałujew, aktor Kim Richards, zapaśnik Big Show).

W roku 2008 Choi został wcielony do armii koreańskiej szeregach, przez okres 26 miesięcy służby. Podczas badania lekarskie sportowca stwierdzono problem z lewym okiem, który ukazał się w wyniku guza mózgu. Sześć miesięcy później przerzut została usunięta podczas operacji. W tym samym roku, Hong Man Choy wypełniona jego tatuaż na lewym ramieniu, przedstawiając mu swoją nazwę w języku angielskim: «Choi».

tworzenie

„Korean Monster”, między innymi, jest również osobą kreatywną. Pod koniec 2007 roku nawiązał współpracę z modelem Kang Hee Co zorganizowanej duet zatytułowany „Piękna i Bestia”. Choi czytać rap, a Kang Hee Od wykonuje wokalu.

W 2009 roku zagrał w filmie „Goemon” (japoński film historyczny w thrillerze gatunku). Rok później, zawodnik brał udział w strzelaninie z japońskiego serialu telewizyjnego «Kaibutsu-kun».