658 Shares 7490 views

Jak przejść do stóp?

W wielu form sztuk walki skupia się na ziemi, czyli walkę na podłodze. Najkorzystniejsza sytuacja w większości przypadków jest to ten sam wojownik, który jest na górze – nad wrogiem. Jak przenieść przeciwnika na podłogę i być w pozycji najkorzystniejszej? Jednym z najczęstszych sposobów jest przekazać do stóp. Odbiór zastrzeżono w freestyle wrestling, MMA, a nawet rugby.

Gdzie powinienem użyć?

Zawsze należy pamiętać, jedną z głównych zasad MMA „z bojownika trzeba polu, a boksera. – do walki” Przejście w nogach – świetnym rozwiązaniem jeśli masz przeciwnikiem jest stosunkowo wysoka, skłonność do walki w szafie. Ostrzeżenie! W żadnym wypadku nie należy próbować wykonać odbiór, jeśli jesteś przeciw bardziej doświadczonego wojownika, szczególnie mając silną sylwetkę. dokonać tylko pogorszyć sytuację.

Technika przejście w nogach

Odbiór zaczyna się od klasycznego regału. Obaj mężczyźni są w odległości około jednego skoku (długość ramienia). Niektóre niedoświadczonych zapaśnicy mają tendencję do spieszyć się na nogi z daleka od razu po rozpoczęciu meczu. Więc nie. Jeśli przeciwnik jest gotowy, to jest czas, aby spróbować odgadnąć ciebie uderzył kolanem w głowę, gilotyny lub po prostu otbezhit na bezpieczną odległość.

Najpierw trzeba uśpić. Maskować przejście nóg jest powszechnie stosowany szczepionkę głowy. Można również skorzystać z krótkiej serii. Po prostu nie dać się ponieść – bokser lub przedstawiciel innej sztuki walki może ukarać cię potężny kontratak.

Zadanie – aby zmusić przeciwnika do podnieść ręce do ochrony. Wszystko można rozpocząć główny odbiór! Połowa ugnij nogi ostro do przodu, trzymać jedną ręką lub udo kolano przeciwnika, a drugi – jego dolnej części pleców. Można również wystarczyć dla obu nóg lub jednej nodze z obu rąk.

Teraz „protarante” ramię obudowy i wyciągnąć nogę do siebie. Spróbuj nie spaść na wroga (mogłeś boli) i delikatnie poruszać stanąć na kolanach, dając okazję do walki lub do przechowywania Parter i funta.

Typowe błędy, kiedy przechodzą do stóp

Pamiętaj, że jest to przejście, a nie skakać lub spadać. Główną siłą swojego ciała powinien zrezygnować. Nie przechylić ciało do przodu. Po przejściu przez nogi nie zaleca się uchwycić przeciwnika powyżej kolan i poniżej pasa – tak trudno jest zaprzeczyć równowagi ludzkiego. Trzymać zbyt niska, zbyt, nie trzeba – wysokie ryzyko, aby w kolanie czole. Ponadto, nie ma rąk do stóp zamku wroga – niedbały ruch doprowadzi do problemów z frędzlami.