533 Shares 3748 views

Larry Holmes: chronić siebie, chronić cały świat!

Legendarne myśliwce XX wieku i do dziś zasługują na naszą uwagę od ciebie. Ich najwyższe umiejętności i rozrywkowe walki nitowanie uwagę wielu sztuk walki kibiców. Najwyraźniejszy dowód może to być walka, która w pewnym momencie miał największy Larry Holmes.


Wczesne życie

Przyszły członek World Boxing Hall of Fame urodził się 3 listopada 1949 roku w stanie Georgia. Jego dzieciństwo może być opisana jako walkę z ubóstwem. ojciec mężczyzny był zmuszony żyć z dala rodzinę i tylko od czasu do czasu odwiedzić ją przynieść pieniądze. jak Larry Holmes rzucił się w szkole i poszedł do pracy avtomoyschkom za jednego dolara za godzinę. Nieco później, młody człowiek pracował jako kierowca ciężarówki w karierze.

Walki na poziomie amatorskim

Biorąc pod uwagę fakt, że Larry Holmes zawsze był bardzo wysoki mężczyzna, jego pojawienie się w sekcji bokserskiej był nieco całkiem naturalne. Jego pierwszym trenerem był Ernie Butler, który również kiedyś box pro ringu. Amateur kariera Holmes nie był zbyt długi. Spędził łącznie 22 walki, z których przegrał tylko 3.

osiągnięcia zawodowe

Debiut żołnierza w statusie zawodowym w marcu 1973 r. Nawiasem mówiąc, niezwykła chwila: Larry Holmes – bokser, który na początku swojej kariery zawodowej był sparing partnerem Ali, Frazier i Yang.

Sława i popularność uderzył Amerykanina po walce z Erni Sheyversom, która odbyła się w marcu 1978 r. Holmes katastrofalne wygrał na punkty, dzięki czemu stał się oficjalnym pretendentem do tytułu światowej. Aw czerwcu tego samego roku, Larry Holmes pokonał Kena Nortona i podnosi WBC mistrzowski pas.

tytuł obrony

W okresie do 1983 roku, Larry posiadaniu pasa lepszego boksera. Jednakże, z powodu głośnego konfliktu z kierownictwem WBC, przestał być mistrzem. Specjalnie dla Holmes został stworzony organizacji IBF, którego popularność w końcu osiągnął WBA i WBC wysokości poziomu.

Szczególną uwagę należy walczyć Holmes z Mohammedom Ali. W czasie meczu (w październiku 1980), Ali był już 38 lat. Miał masę, a jego prędkość poruszania się i wstrząsami znacznie spadła. Champion niezwykle szacunku stosunek do Ali, choć jego stan zdrowia został złamany. W rezultacie, na wniosek jego sekundę, Mohammed nie wyjdzie na 10. rundzie. Była to pierwsza porażka od początków legendarnego bojownika.

Pierwszy knockdown

Listopad 1981. Holmes posiada ochronę pasa przeciwko Renaldo Snaypsa. W siódmej rundzie, wnioskodawca nie prześle mistrz na płótnie. Larry może nie tylko dostoyat przed dzwonkiem, ale nokaut w jedenastej rundzie z.

Pojedynek z Karlom Uilyamsom

We wrześniu 1985 roku, Larry Holmes, zdjęcie które było w prawie każdy magazyn sportowy, spędził ze nie o walkę w czasie klęsk Karlom Uilyamsom. Larry do tej walki okazało się niezwykle trudne. Jego młodszy i bardziej zwinny rywal Jab często uderzył w którym Holmes miał ciężki obrzęk pod oczami po walce. Wynik konfrontacji było zwycięstwo naszego bohatera, ale z minimalną przewagą na punkty.

Walczyć z Tysonem

To właśnie w tej walce Holmes poniósł druzgocącą klęskę sowa pierwszy. W czwartej rundzie, on spada na płótnie trzykrotnie ringu, dlatego jego pomoc musiała wezwać lekarza. Agresywny „Zheleznyy Mayk” dosłownie zdeklasowała słynny myśliwiec. Po walce, Larry ogłosił zakończył swoją sportową karierę, ale … ..

powrót

W 1991 Holmes znów zaczyna boksować i wygrać pięć walk z rzędu. Po serii zwycięstw Holmes dostaje prawo do walki o tytuł absolutnego mistrza. Jego przeciwnikiem był Evander Hollyfild. Oczywiście, czterdzieści dwa Holmes nie mógł pokonać mistrza u szczytu swojej kariery, jednak Holmes był w stanie dawać dobry bicie Evander.

osiągnięcia zawodowe

Larry Holmes, którego biografia pełna jest rozmaitych konfrontacjach, zakończył swoje występy w ringu w 2002 roku na pozytywnym akcentem, wygrywając na punkty Erika Esha. I to w wieku 53 lat, co samo w sobie stanowi rekord.

Ponadto, amerykański oznakowane i tak poważny jak rekord osiem kolejnych obrony tytułu przez nokaut.

Holmes posiadał również bardzo długi tytuł (siedem lat i trzy miesiące). Dla tego wskaźnika, to drugi tylko Vladimiru Kliczko i Joe Louis. Całkowita liczba kolejnych obrony tytułu najlepszego pięściarza światowego Holmes wynosi dwadzieścia.

W 1998 roku były mistrz opublikował swoją autobiografię.