725 Shares 7402 views

Freestyle zapaśnik Alexander Medved: Biografia ze zdjęciami

Walczyć. To był ostatni, ostateczny pojedynek. Dla jednego z zawodników zostaje przekształcony w złocie olimpijskim. A audytorium „Messegelend” wybuchł głośnym aplauzem i płacze wielojęzyczne. Zwycięski zapaśnik, podnosząc się mocną ręką, ukłonił się we wszystkich kierunkach z niejasnym uśmiechem. Wydaje się, że nie jest jeszcze w pełni świadomi swojego szczęścia. Wtedy niewiarygodne stało. Sportowiec wędrował na środku maty, dostał na kolana, pochylił się i pocałował matową powierzchnię. Więc pożegnali pierścienia Wrestling – beznamiętnym setki świadkiem wzlotów i rozczarowań, które odbyło sportowca za 15 lat jego kariery.


Ten człowiek był Aleksander Medved – freestyle zapaśnik, trzykrotny mistrz olimpijski w różnych kategoriach wagowych. Siedem razy zdobył mistrzostwo świata i trzykrotnie mistrzostwo Europy. W Skarbonka fighter dziewięć złotych medali mistrzostw ZSRR i olimpiady. Ten artykuł jest krótka biografia sportowca.

dzieciństwo

Alexander Medved urodził się w 1937 roku w Białym Kościele (Ukraina). Jako dziecko, chłopiec nie mają specyficzne preferencje sportowych. Ich czas wolny spędzał na boisku do koszykówki i na boisku. Sasha również chętnie pływał, skakał, ran i walczył z przyjaciółmi.

Służąc w wojsku

Zaraz po szkole Aleksandr Medved poszedł do pracy w fabryce jako monter. Dwa lata później, młody człowiek powołany do wojska. Tutaj Sasha i ja spotkaliśmy się z walki. Ledwo opanował wiele technik i opanowanie taktyki, zdobył mistrzostwo Białoruskiego Okręgu Wojskowego.

nauka

Po demobilizacji, bohater tego artykułu zdecydował się pozostać w Mińsku. Wysokie autobusy szkolne i Instytut Wychowania Fizycznego – to dwie szkoły, które ukończyli Aleksandra Medved. Wrestling stała się jego główną specjalizacją. Również zawodnik dostał bardzo dobre mentorów: Rybalko B. i M. Grigorev P. V. Pod ich ścisłym kierownictwem Aleksandra była niepokonana przez wiele lat.

Konkursy

W marcu 1961 mistrzostwa walka odbyła się w Związku Radzieckim. Na złotym medalem zastrzeżenia 21 sportowca. Wśród nich byli tacy mistrzowie jak Ivanitskii, Dzarasov, Kandelaki i Kiknadze. Po zakończeniu piątej rundy, Alexander został liderem, a siódmy w celu identyfikacji najsilniejsze sportowców. Miś otrzymał złoto Dzarasov – srebro i Ivanitskii – brązowy.

Trenerzy postanowili wysłać Alexander do Japonii na Pucharze Świata. Aby dostać się do tego konkursu, niedźwiedź musiał czekać cztery lata. Sportowiec wykonane na nim znakomicie. Ale do końca turnieju, spotkał się z niemieckim Dietrich. Zdobył jeden punkt więcej niż nasz konkurent, a tym samym „wyciągnął” swoje złoto.

pierwsze Igrzyska Olimpijskie

W tej konkurencji Aleksandr Medved prawie brakowało złoty medal. Skończył przed walką z punktami szwajcarskich i rumuński Yuttselerom. I Mustafova Bułgarski zawodnik zdobył w 39 sekund. Tylko Turcy Ayik mogłyby sprawić, że walka remis. Wyraźna przewaga nad przeciwnikami niemal grał z Alexandrem okrutnego żartu. Jeszcze przed wyjściem z Swede Erickson na dywanie, Miś był pewny swego zwycięstwa. Łapie oko jest wyraźnie złą formą przeciwnika. Ale w rzeczywistości wszystko było inaczej. Szwed niemal pozbawiony Alexander złota. Od tamtej pory Miś zdecydował, że zawsze szanować przeciwnika. Zasada ta jest stosowana do sportowca w całej jego karierze.

doświadczenie

Wielu sportowców bogey Olimpiady w 1968 roku. Po tym wszystkim, miejscem jego gospodarstwie został wybrany góralskiej Meksyk. Brak tlenu i powietrza rozcieńczającego wpływ na niektórych sportowców. Niestety, Alexander Medved był wśród nich. Ale tylko bliski krąg wtajemniczonych wiedziało o jego dolegliwość. W rezultacie, pod naciskiem Sasha, zdecydowano, aby wziąć udział w konkursie.

Zapaśnik wybrano następującą strategię: zademonstrował jego zaufanie wygląd w zwycięstwo i tęczy nastroju. I sami starali się zakończyć walki wcześnie. Wszystko szło dobrze aż do spotkania ze starego wroga Dietrich, którą Aleksander stracił w Japonii. Niemiecki poszedł do przodu i nieoczekiwanego. Nie było straszne i ciężki kryzys. Prawdziwe zatrzymał się i obaj zawodnicy zaczęli sprawdzać sami. Okazało się, że kciuk prawej dłoni Aleksandra nienaturalnie wygięte. Ringu lekarze zaczęli zamieszanie, przygotowując bandaże. Ale ich pomoc nie była potrzebna. Miś ustawił zwichnięty niezależnie. W sali nie było lekkie kliknięcie. „Whistle” – jest to znak sędziego pokazał Alexander Medved. Walka wznowiona, ale Dietrich wydawało się zmieniły. Po pierwszym ataku, sportowiec kulejąc. A następnie w ogóle odmówił kontynuowania walki.

wniosek

Aleksandr Medved, którego biografia został przedstawiony w niniejszym dokumencie, w dalszym ciągu aktywnie żyć po przejściu na emeryturę. Powodem tego zostało wypracowane przez lata nawyk produktywnego wykorzystania każdą wolną chwilę. Ale reżim nie okazało byłego bojownika w niektórych „pustelnik”. Alexander był świadomy, że sport – to nie jest całe życie. Były zawodnik stał się poświęcić więcej czasu rodzinie i ich hobby (fotografia, polowania). Wraz z żoną Tatianą, podniósł dwójkę wspaniałych dzieci – syn i córka Elena Aleksiej. Alosza poszedł śladami ojca, zdobywając mistrzostwo w świecie walki.