663 Shares 1035 views

Jak i kiedy zacząć pokarmów stałych grudnichka – porady dla matek

Wprowadzenie dziecka do „dorosłego” żywność – kluczowy moment w rozwoju dziecka. Tak więc przed ważnym wydarzeniem powinien przeczytać dokładnie jak i kiedy zacząć pokarmów stałych grudnichka.

Takie różne podejścia

Zaledwie 10 lat temu, pediatrzy kładą nacisk na fakt, że po raz pierwszy, aby zapoznać dziecko z jedzeniem stoi w wieku 3 miesięcy. Należy zacząć od soków, które zostały podane do dziecka po kropli. Dziś grudnichok pierwszy zapoznał się z „dorosłego” jedzenia nie wcześniej niż 5 – 5, 5 miesięcy.

Aby odpowiedzieć na pytanie, kiedy zacząć uzupełniającego karmienia przy piersi, należy najpierw dokładnie ocenić stan dziecka w pewnym sensie:

  1. typ podawania. Jeśli jest to piersi, wprowadzenie rozpocząć nie wcześniej niż 6 miesięcy, jeżeli jest sztuczny – w 5-5,5 miesięcy.
  2. Możliwość siedzieć bez pomocy. W tej pozycji, jedzenie jest najlepiej odbierane i co najważniejsze, nie odpychane przez organizm.
  3. Fizyczny rozwój dziecka: jeśli nie chorują, czy przybiera na wadze, jeśli zaparcia cierpi, ostatni raz szczepienie zostało przeprowadzone.
  4. Zainteresowanie żywności rodzicielskiej.

Odpowiedzi na te pytania, nagrane rodzice pomagają pediatra w celu określenia, kiedy rozpocząć pokarmów stałych grudnichka dla konkretnego przypadku i dlaczego.

Jednak te parametry wskazują, system powinien również skorzystać z zarządzaniem karmienia: edukacyjne, tradycyjne lub mieszane.

Tradycyjny proponuje wprowadzenie diety dziecka specjalnie leczonych dorosłych produktów spożywczych zgodnie z zaleceniami tabeli wprowadzenie pokarmów stałych opracowane przez pediatra dziecka.

Nauka pozwala korzystać z żywności „ze wspólnym stole” jako przynęty. W tym przypadku dziecko rozwijać interes w tym, że rodzice sami konsumują. Program ten jest idealny dla tych dzieci, które odmawiają od tradycyjnego schematu.

Mieszane zawiera pewnego rodzaju połączeniem dwóch poprzednich systemów, w których rodzice stanowić przykład na początku, tylko wtedy zaoferować dziecku pewną potrawę.

Różne pokarmy – różne czasy

Jak to jest w przypadku zasad dotyczących wprowadzania pokarmów uzupełniających rodzajów, istnieją również różne podejścia, w jaki sposób i kiedy należy zacząć jeść pokarmów stałych grudnichka.

Generalnie, w układzie konwencjonalnym są pierwszymi produktami lub zbóż lub warzyw. W następstwie powyższych wytycznych, powinny one być podawane dopiero 5 miesięcy i tylko w porozumieniu z pediatrą. Więc owsianka mianowany w przypadku, gdy nie jest dzieckiem niedowagę. Wskazania do stosowania warzyw jest zaburzenie jelit, mianowicie zaparcia. Ponadto warzywa są powoływani w przypadku gdy masa przekracza rozsądnych cenach.

Po zbóż i warzyw w diecie jest wprowadzany owoce. Dzieje się tak również podczas szóstego miesiąca życia. Należy pamiętać, że pierwsze owoce i warzywa powinny być te, które są powszechne w miejscu zamieszkania dziecka.

Tabela komplementarnych produktów spożywczych dla niemowląt sugeruje, że w siódmym miesiącu jest zaznajomiony z produktów mięsnych wołowiny, królika, indyka.

Po 8 miesiącach, dieta jest podawany podroby, produkty mleczne, masło. W ciągu pierwszych 9 miesięcy w diecie powinien pojawić się niską zawartością tłuszczu ryb, ale aż do roku dziecko w pełni przeniesione do dorosłego żywności, przetwarzane za pomocą gotowania lub na parze.

Zalecenia są uogólnione, a zatem dla każdego przypadku należy zharmonizować system podawania i karmienia zawartość bezpośrednio do lekarza.