881 Shares 6706 views

Rodzaje działalności dziecka w przedszkolu. Gra jako wiodącej działalności

Widziany dzieckiem instytucji przedszkolnych jest niezbędnym elementem wszechstronnego rozwoju osobowości przyszłego dorosłego. Jeśli uczyć czytania i pisania są rodzice w domu, socjalizacja dziecka jest niemożliwe bez komunikowania się z rówieśnikami i wykonywania zadań w zespole. Przedszkole przyczynia się do prawidłowego rozwoju dziecka, przygotowując go do dorosłego życia.

Działalności zgodnie z wymogami państwa federalnego

Istnieją standardowe wymagania mają być przestrzegane przez wszystkich przedszkolaków instytucji w kraju. Tak więc, główne rodzaje działań dla dzieci, zgodnie z FGT zawierać składnik gier, komunikacji, pracy, badania poznawcze, muzycznym i artystycznym, wydajne i czytania.

Program edukacyjny w przedszkolu muszą być wykonywane nie tylko przez oddziaływanie osoby dorosłej i dziecka. Wiele problemów dziecka musi zdecydować. Takie działania mogą nie tylko nauczyć się nowych umiejętności, ale także skonsolidować istniejące.

Federalne i stanowe wymagania mające na celu zaspokoić chwile reżimu u dzieci w zależności od wieku. Na tej podstawie, główne rodzaje działalności dzieci muszą być planowane, z uwzględnieniem okresów snu i czuwania.

zabawy w przedszkolu

Gra może być nazywany główną działalność w przedszkolu. Odgrywanie ról pomaga rozwój osobisty, aktywność fizyczna przyczynia się do szybkiego tworzenia dziecka. Wszelkie uczenia się jest znacznie bardziej wydajne jeśli jest interesujący ze swoim dzieckiem. To nie przypadek, wiele programów edukacyjnych są zbudowane specjalnie w formie gry.

Wszystko wieku przedszkolnym dziecko można podzielić na dwie grupy. W wieku przedszkolnym odtwarzanie co najwyżej stać merytoryczny charakter. Dzieci zbadać wizualnie świat. Starają się odróżnić jeden obiekt z innym, aby spróbować. W wieku przedszkolnym dzieci starszych rozpocząć interakcję ze sobą. Coraz bardziej popularne gier role-playing. A jeśli opiekun poprawnie zbudować procesu edukacyjnego, w postaci gry można uczyć dzieci czytać i pisać. Wszystkie rodzaje działalności dziecka w przedszkolu w mniejszym lub większym stopniu muszą być z nim związane.

Poznawczą działalność badawcza

Nie mniej ważne działalność można uznać badania poznawcze. Gatunek ten jest ściśle związany z grą. Po tym wszystkim, to dzięki ostatnim dziecko poznaje otaczający świat. Aktywność poznawcza ma kapitalne znaczenie w najmniejszych dzieci. W zależności od celów postawionych przed dziećmi nauczyciela, ta aktywność może obejmować eksperymenty, wycieczki obserwacji.

Trzeba też zwrócić uwagę na cel spacerów. Podczas cieplejszych miesięcy, dzięki wycieczki do parku lub wychowawcy miasta pomaga dzieciom rozwiązać kilka problemów. Aktywny wypoczynek można połączyć ze znajomości z przyrody i zwierząt ojczyzny. Dodatkowo, świeże powietrze przyczynia się do poprawy apetytu i snu dzieci. Przeszkodą do codziennego środowisk może być zbyt niska temperatura powietrza lub opadów. W lato Jednocześnie nauczyciele powinni zapewnić dzieciom spędził mniej czasu w słońcu i kapeluszach. Prawie wszystkie rodzaje działalności dziecka w przedszkolu w lecie można przeprowadzić na świeżym powietrzu.

aktywność komunikatywny

Głównym zadaniem przedszkola jest przygotowanie dziecka do dorosłości. Mały człowieczek musi nabyć wiele umiejętności, zanim wejdzie ona w społeczeństwie. Jest to nie tylko zdolność do rozmowy lub przeznaczone do wykorzystania przedmiotów gospodarstwa domowego, ale także prawidłowa komunikacja z innymi.

Większość dzieci po prostu znaleźć wspólny język zarówno z rówieśnikami i dorosłymi. Ale w każdej placówce opieki nad dzieckiem jest zawsze zamknięta grupa dzieci, które mają trudności ze względu na socjalizację. Takie zachowanie może być związane z cechami charakteru dominującego lub edukacji. Często choroba w rodzinie, prowadzi do tego, że dziecko zamyka się w sobie i nie chce komunikować się ze swoimi przyjaciółmi. Główne rodzaje działalności dzieci mają na celu pomóc temu dziecku. W zabawny sposób nauczyciel pomaga mu otworzyć się i nawiązać kontakt z rówieśnikami.

Nieuporządkowana aktywność komunikacyjna w przedszkolu przyczynia się również do rozwoju małych aparatu mowy. Zajęcia mogą obejmować komunikację z dziećmi na niektórych tematów, zadań sytuacyjnych, dyskusja, odgadywania zagadek. Bardzo popularne wśród dzieci cieszył fabułę gry. W roli ulubionych bohaterów bajki dzieci stają się bardziej pewni siebie, odkryć ich potencjał twórczy.

aktywności zawodowej w wieku przedszkolnym

Aby istnieć w pełnej społeczeństwa, dzieci potrzebują nie tylko nauczyć się komunikować, ale także dbać o siebie. Wszystkie rodzaje działalności dziecka w przedszkolu dzieci propagowanie nauki niezależność. Powinny one być w stanie się ubrać i zachować urządzeń kuchennych bez pomocy dorosłych.

Od prac domowych też nie jest ostatnim miejscem. Dziecko powinno być zaznajomieni z działalnością dorosłych. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do prac domowych. Nie tylko nauczyciel uczy dzieci kulturę życia, ale także rodzice w domu. Nawet u dzieci w wieku przedszkolnym wraz z wiekiem rodziców nauczyciele muszą uczyć się opieki nad dzieckiem. Wszystkie dzieci muszą posprzątać po zabawki i urządzeń kuchennych. Przedszkolak powinien wiedzieć, że wszystko ma swoje miejsce.

Wspólna aktywność dorosłego i dziecka przyczynia się również do rozwoju społecznego. Maluch szybko uczy się rozwiązać niektóre zadania domowe, zaczynają rozumieć zakres jego znaczenie w społeczeństwie.

działalności produkcyjnej

Zajęcia w przedszkolu nie można sobie wyobrazić bez rysowania, modelowania i zastosowań. Wszystko to jest produktywna działalność, która promuje rozwój umysłowy. W klasie dzieci uczą się wyrażać swoje myśli, pokazać wyobraźnię. To było w przedszkolu może położyć miłość do sztuki, a rodzice są zwykle w tym momencie ujawnić dziecko lub ten talent.

Pochwała jest bardzo ważnym momentem działalności produkcyjnej. W żadnym wypadku nie można podać dziecku w wieku przedszkolnym w przypadku błędu. Mentor może odnosić się tylko dziecko, sugerują, jak byłoby to optymalne rozwiązanie konkretnego problemu. To nie przypadek, w przedszkolu nie ma systemu klasyfikacji. Dziecko musi wiedzieć, że maluje lub aplikacji skóra gorzej niż inni.

działalności produkcyjnej w przedszkolu ułatwia zapoznanie dziecka z otoczeniem, z podstawowych kolorów i kształtów. Ponadto, rysowanie i modelowanie przyczynić się do rozwoju koordynacji ruchowej.

zajęcia muzyczne i artystyczne

Muzyczne rodzaje działalności dziecka w przedszkolu zawarte śpiew, instrumenty podpevanie, Play, i odkryte gier z akompaniamentem muzycznym. Na tych sesjach chłopcy rozwijają kreatywność. Wiele dzieciaków cieszyć się lekcje z wokalnej improwizacji. To muzyczne i artystyczne działania mające na celu przygotowanie dzieci do występów. Dzieci uczą się, aby cieszyć się przed dużą publicznością.

Czytanie w przedszkolu

Pomimo faktu, że dzieci zaczynają czytać dopiero w wieku szkolnym, aby uczyć tej umiejętności opiekunów trzeba długo przed tym. Dziecko musi najpierw nauczyć się słuchać i rozumieć produkt. Bardzo ważną umiejętnością jest umiejętność obsługi książkę. Dzieciak musi wiedzieć, że nie można oderwać strony, patrząc na ilustracji.

W grupie średniej, nauczyciel zaczyna wprowadzać dzieci liter. Przede wszystkim dzieciom uczyć się łatwo wymówienia litery. Są to proste samogłoski i spółgłoski. Następnie dzieci uczą się, aby dodać liter w sylaby, a ich – w słowach.

Działania dziecka w przedszkolu muszą być koniecznie związane z uczenia małych wierszy. Ćwiczenia tego rodzaju przyczyniają się do rozwoju umysłowego, trenować pamięć dziecka. Dowiedz się krótkie historie i dowcipy z rodzicami tych dzieci są również w domu.

Właściwa organizacja zajęć rekreacyjnych są również ważne

Poznanie podstawowych umiejętności dziecka w centrum opieki nad dzieckiem jest na pierwszym miejscu. Ale właściwie zorganizowanych imprez kulturalnych i rozrywkowych w przedszkolu są również ważne. Że dzieci mogą pożytecznie spędzić wolny czas w grupie, powinny być dobrze zorganizowana przestrzeń. Szczególną uwagę należy zwrócić na dorosłych zabawek. Ogromne korzyści mają odpowiednią strefę rolę salonu, kuchni lub aptece. Zabawki specjalne sprawiają, gry dla dzieci fabularne żywsze.

Warunki działalności dzieci w przedszkolu, a także obejmować wydarzenia teatralne. Prezentacja i historie pomóc dzieciom lepiej skonsolidować materiał pokryty. Ponadto, istnieją korzystne warunki do wszechstronnego rozwoju dziecka w ścianach instytucji dziecięcych w wieku przedszkolnym.

Niania czy żłobek?

Dziś, coraz więcej rodziców wolą wychowania w domu. Tymczasem, to u dziecka w wieku przedszkolnym mogą uczyć się umiejętności zachowania społeczne role. Między dziećmi zestaw doświadczeń w różnych formach. Nawet negatywne doświadczenia, że nie można uzyskać w murach jego domu, dziecko będzie korzystać. Gra jako wiodącej formy aktywności dzieci przyczyni się do pełnego rozwoju dziecka w zespole.

Wraz z tym, że ma swoje zalety i wychowywać dzieci w domu. Opiekunka edukacja nauczyciel będzie wywierać wszelkie wysiłki, aby wychowywać dziecko, biorąc pod uwagę szczególne cechy jego charakteru. Będzie to okazją do podniesienia jej najwyższą jakość.