255 Shares 2865 views

Przyzwyczajamy dziecko do kąpieli: praktyczne porady

Dziecko jest tą samą osobą, co my, tylko małe. Jeśli rodzice doświadczyli korzystnych efektów kąpieli lub sauny, oznacza to, że dziecko, organizm niosący nasz kod genetyczny, jest zobowiązany nie tylko do miłowania tej aktywności, ale także do uzyskania efektu zdrowotnego z kąpieli.

Tradycyjnie saunę i saunę uznaje się za przydatne dla dzieci w celu zapobiegania przeziębieniu, u dzieci z atopowym zapaleniem skóry (ale nie w ostrym okresie), z nadwagą. Jest to kąpiel z mokrą parą, odpowiednią dla dzieci z przewlekłym zapaleniem oskrzeli (ale nie w ostrym okresie), astmą oskrzelową (ale nie w ostrym okresie), u dzieci z dyskinezą przewodu żółciowego. Jeśli dziecko cierpi na konkretną chorobę, rodzice muszą skonsultować się z lekarzem. Jakakolwiek choroba w ostrej formie jest już przeciwwskazaniem do kąpieli. Zawsze na pytanie trzeba podejść w rozsądny sposób, bez ekstremizmu.

Która kąpiel do wyboru dla dziecka?

Każdy z rodziców odwiedza, jeśli nie ma przeciwwskazań. Pełny katalog kąpieli suchych i mokrych w Moskwie można znaleźć w katalogu http://www.allsauna.ru/msk/ Łaźnia mokra nie jest przeznaczona dla dzieci cierpiących na astmę oskrzelową i częste napady padaczkowe. Cała reszta – witamy!

W jakim wieku mam zacząć?

Polecamy po 3 latach. Są kochankowie przyzwyczajenia dziecka do kąpieli z kołyski, ale ten problem jest dość indywidualny. W tak młodym wieku zawsze istnieją "ale" i "jeśli". I trzy lata to taki magiczny wiek, kiedy rodzice już dobrze znają osobliwości organizmu swojego dziecka, dziecko już mówi i potrafi wyrazić swoje nastawienie do tego procesu, może być przygotowany psychologicznie do łaźni, uprzednio mówił, że jest cudowny, i ostrzegł, że teraz Będzie trochę gorąco.

Więc postanowiłeś, psychicznie, dziecko zostało przygotowane.

Gdzie zacząć praktycznie?

Zacznij od minimum: minimalnej temperatury, minimalnego czasu, minimalnej liczby wizyt, minimum powiązanych procedur.

Po raz pierwszy

Idealnie po raz pierwszy przejdź do terma o temperaturze 60 ° C, usiądź na dolnej półce, rozejrzyj się i natychmiast wyjdź. Zależnie od reakcji, możesz znowu iść nie dłużej niż 2-3 minuty. I to wszystko. Na pierwszą wizytę wystarczy.

Potem patrzymy na reakcję, analizujemy błędy, wykonujemy pracę nad błędami. Poprawiamy błędy nie wcześniej niż tydzień.

Po raz drugi

Druga wizyta może trwać 3 razy, z przerwami co najmniej 10-15 minut i nie więcej niż 3 minuty, temperatura może wzrosnąć do 70-80 ° C.

Po raz trzeci i wszystkie kolejne wizyty

Rodzice muszą widzieć w reakcji dziecka, jak reaguje na tę lub tę procedurę. Jeśli źle reaguje na składnik aromatu, tymczasowo usuń lub zmień zapachy dla przyjemniejszego dla dziecka. Nie musisz natychmiast wylewać malucha czcionką lub wrzucić do lodowca, po prostu zacznij ciepły prysznic, a na koniec przez parę sekund, włącz zimno, stopniowo dziecko będzie przyzwyczajać się do zimnego prysznica i będzie gotowe do następnego etapu.

Nie spieszyć się i być konsekwentnym. Po pozytywnym nastawieniu do kąpieli, uczyni Pan najważniejszym krokiem na drodze do poprawy dziecka, ponieważ pozytywna postawa jest kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorstwa.