565 Shares 8368 views

Dla dzieci chodzący: w jakim wieku, jak wybrać

Zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka w dużej mierze zależy od jego aktywności fizycznej: ile porusza i jak zróżnicowana jego ruch. Taki sposób spędzania czasu wpływa na emocjonalne okruchy. Dla dzieci, które jeszcze nie nauczyły się chodzić na własną rękę, najlepszym sposobem poznania środowiska – studium i kontemplacji świata, siedząc na ręce ukochanej mamy. Więc dziecko może dotknąć wszystkiego co dotyanet. Kid próbuje Dozwolone przedmioty na zębie, odwracając głowę w poszukiwaniu czegoś ciekawego, opracowanie nowego ruchu. Jednak nie każda mama może sobie pozwolić, aby spędzić cały dzień i noc bez przerwy z malucha. Co więcej, czasami potrzebuje odpoczynku. Wielu rodziców zdecydował się na zakup chodziki dla niemowląt wydaje się bardzo udane. Po tym wszystkim, urządzenie to pozwoli matkom nawet na krótki okres czasu i wolnych rąk do zrobienia prace domowe, a dziecko jest rozproszony i razvlechon.


Walkers: co to jest?

Dziecko pieszych na kółkach – urządzenie, które pozwoli na dziecko, które jeszcze nie umie chodzić, poruszać bez pomocy rodziców. Stanowią one ramy na kółkach, wewnątrz której znajduje się specjalny „siodło” dla dziecka. Więc maluch może jeździć po mieszkaniu, siedzi w nim i przesuwając swoje stopy z podłogi. Jednym z dobrze znanych marek – dziecko wędrowcy Baby Care. Są one produkowane z wykorzystaniem wielu nowoczesnych technologii. Spacerowiczów, których cena jest inna, można kupić w sklepie żadnych dzieci. Zazwyczaj koszt rozpoczyna się od 2 tysięcy rubli kończy 6 th. P. Produkty tego producenta spełnia wszystkie jakość i bezpieczeństwo międzynarodowe standardy: fizyczne i środowiskowe. Istnieje wiele odmian akcesoriów dziecięcych. Na przykład, klasyczne, transformatory, walcówka, krzesla, chodziki walking. Skoczków – innego rodzaju akcesoriów dziecięcych.

Zworki: co to jest?

swetry dziecięce zwane siedzenie dla dziecka, które jest trochę jak worek kangura wyposażona w wysokiej plecy i piersi. Fotel-attached plecak pasy specjalną sprężynę. Są one połączone z pierścieniem za pomocą którego urządzenie zawieszone w drzwiach. Skoczkowie dziecko wiszące, ale dotyka podłogi z podeszwą. I, zginanie i prostowanie nóg, może odbić się kilka centymetrów. To urządzenie może być używane z chwilą, gdy miękisz zaczyna aktywnie odepchnąć stopy powierzchni, na której został umieszczony.

Jak wybrać malucha walker?

Jeżeli rodzice zdecydowali się na zakup spacerowiczów okruchy, to trzeba bardzo uważnie do wyboru urządzeń podrzędnych. Niewłaściwe akcesorium może spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia dziecka. Kupując je, zapytać sprzedawcę, aby pokazać certyfikat jakości towarów i sprawdzić możliwość składania. Spacerowiczów, których cena waha się od 900 do 6-7 tys. Rubli, może znacznie ułatwić życie mama niemowlęcym. Weźmy pod uwagę dane, które należy uwzględnić przy wyborze akcesoriów dla dzieci.

Wybór Walker: ważne jest, aby zwrócić uwagę?

Baza akcesoriów Ta dziecka powinny być mocne i szerokie, aby maluch nie mógł się przewrócić, gięcia lub pochylony nad krawędzią. Może on być wyposażony w gumowy zderzak: będzie zmniejszyć siłę uderzenia w przypadku kolizji. Cóż, jeśli Walker można złożyć. Są one bardziej wygodne do przechowywania i przenoszenia. Niektóre modele są również wyposażone muzyki lub gry pad, zdejmowana miseczka. Wyprowadzanie na biegunach może działać jako zwykły piechur i kołysanie.

Dziecko nie spadł ze swojego pojazdu, siedzenie powinno być wystarczająco głęboko. Podczas przesuwania cały ładunek zostanie skoncentrowana między nogami okruchy, więc to musi być zrobione z gęstej tkaniny i jednocześnie nie być zbyt trudne. Stałe i wysokie oparcie jest również konieczne: będzie wspierać dziecko w pozycji pionowej, co zapobiega końcówkę do tyłu. Fotelik powinien mieć zdejmowaną pokrywę. Dobrze, jeśli jest łatwy do czyszczenia.

Pamiętaj: im więcej koła znajdują się na obwodzie podstawy, bardziej zwrotny i stabilny dla dzieci spacerowiczów. Powinny one być obracany we wszystkich kierunkach i obracać łatwo. Najczęściej są ciche i nie uszkodzić podłogi – wykonany z silikonu. Wysokość chodzika powinno się zmieniać w zależności od wzrostu dziecka: powinna ona dostać się na podłogę całą stopę bez zginania nogi w tym samym czasie. W przeciwnym razie transportu tej dziecięcy niekorzystnie wpływają na tworzenie się układu mięśniowo-szkieletowego okruchów systemowych. Ponadto, nie należy przekraczać maksymalnej masy określonej w paszporcie walker i wzrostu dziecka. Zazwyczaj te wartości są 12-15 kg, a 80 cm.

Jakie są spacerowiczów?

Z pewnością każdy rodzic jest, wygląda na to akcesorium dla dzieci: specjalnej ramie, która jest wyposażona w koła i siedzenia dla dziecka, dając możliwość poruszania się po obszarze pomieszczenia. Różnica pomiędzy tymi urządzeniami? Chodzik dla małych dzieci mogą mieć różne wzory. Na rynku są prezentowane w różnych kolorach, mają różne dodatkowe elementy, które nie pozwolą pulchny chłopczyk nudzić.

Typy spacerowiczów

Rynek zabaw towary oferuje rodzicom wiele akcesoriów modelu. Każdy będzie mógł odebrać dziecko na najdogodniejszej opcji:

  • Klasyczny Walker. W pojeździe Ta dzieci będą mogły miękiszu bez wsparcia rodziców poruszać się po sali, obserwując otoczenie, w celu poprawy umiejętności i zwiększenia stabilności nogi.
  • Wyprowadzanie na biegunach lub transformatorów. Taka konstrukcja pozwala transportować dziecięcy łączyć funkcji kołysania i zwykłym piechurem. Posiada regulator wysokości, bar z zabawkami, wygodne siedzenia, i tak dalej.
  • Zworki. Zewnętrzna konstrukcja tego Akcesoria dziecięce przypomina nosidełka, który jest wyposażony w specjalne pasy. Zazwyczaj jest on zawieszony w drzwiach. Skoczkowie mogą być wykorzystane w ciągu sześciu miesięcy, ale należy uzyskać pozwolenie ortopedy.
  • Chodziki inwalidzkie. Opcja ta jest bardzo lubiący dzieci. Budowa zabawka jest na kółkach, który jest niezbędny do wysuwania. Ten rodzaj Walker jest przeznaczony dla dzieci, które są już w stanie stać i chodzić.
  • Walker spaceru (dla dzieci z porażeniem mózgowym). Budowa ma suport do łokcia lub oznacza walker rollatory wyposażone tylny wspornik.

Jak dziecko może być w walker?

Lepiej zacząć od 3-5 minut. Ponadto możliwe jest stopniowe zwiększanie czasu. Aby uniknąć nadmiernego stresu na kręgosłup dziecka, nie zaleca się zachować okruchy w walker dłużej niż 40 minut. Ponadto, dziecko nie powinno być w tym urządzeniu więcej niż 1-2 razy dziennie. Naukowcy udowodnili, że dzieci, które więcej niż 1 godzinę (od dłuższego czasu) są piechurem, zaczynają chodzić na własną rękę znacznie później niż okruchy, które były zaangażowane w ten pojazd reżimowi czasie. Głównym czynnikiem decydującym o czasie trwania Akcesoria korzystania przez dzieci – dziecko nastrój. Jeśli zaczyna działać w górę i staje się ociężały, zmęczony, i nie ma potrzeby zmiany rodzaju działalności.

Wiek, w którym można umieścić dziecko w walker

Zacznij korzystać przetransportować dzieci tylko wtedy, gdy dziecko nauczył się siedzieć bez pomocy i sam w łóżeczku. A dokładnie do momentu, dopóki nie robi pierwsze kroki. Około 6 miesięcy do roku. Mimo wieku w tej sprawie – parametr bardzo warunkowego. Sukces w rozwoju świata do Twojego dziecka!