442 Shares 8580 views

Jak skonfigurować router Asus RT-G32? Router i konfiguracja oprogramowania Asus RT-G32

Materiał ten jest przeznaczony dla tych, którzy nie wiedzą, jak skonfigurować router Asus RT-G32. Postępując zgodnie z instrukcjami w tym podręczniku, ty decydujesz tego zadania bez problemów.

Wybór lokalizacji

Pierwszy etap – to właściwy wybór miejsca, w którym masz zamiar zainstalować router Asus RT-G32. Z jednej strony, powinny znajdować się w pobliżu gniazdka o napięciu 220V AC. Z drugiej strony, w miejscu przewodu powinna osiągnąć dostawcy. Trzecim ważnym elementem w tym przypadku – jest to okazja, aby pożyczyć skręcony jest na swoim miejscu, aby utworzyć część przewodowej sieci komputerowej parę. Gdzie te trzy elementy przeszedł bezpiecznie, zaleca się, aby zainstalować router. A oto jak umieścić router – własny biznes. Może on być zamontowany, na przykład, kołki w ścianie lub umieszczone na półce. Tutaj to wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Dlaczego zaktualizować oprogramowanie?

Przed jak skonfigurować router Asus RT-G32, mamy do czynienia z jednym bardzo ważnym punkcie. Dla poprawnego i właściwego działania routera musi być zainstalowane na komputerze najnowsze aktualnej wersji oprogramowania. Pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów, na przykład, aktywując w trakcie działania urządzenia. Dlatego obowiązkowo trzeba sprawdzić wersję oprogramowania zainstalowanego i jeśli jest nieaktualne, a następnie należy uaktualnić do najnowszej wersji w tej chwili. Sama procedura określenia aktualnej wersji oprogramowania zostaną opisane w dalszej części.

połączenie

W przyszłości trzeba prawidłowo podłączyć router Asus RT-G32. Aby rozpocząć przewód od zasilania, aby ustawić gniazdo z okrągłym „wierzyć” napis. Znajduje się on w pobliżu anteny. W tym samym urządzenie jest podłączone do źródła zasilania. Następny drut (powinien być przygotowany wcześniej) od dostawcy do żółtego gniazda połączonego z napisem „Internet”. W końcowym etapie przełączania odbywa się skręconą parę, która pochodzi z routera. Jeden jego koniec jest zainstalowany w komputerze lub laptopie (w złącze karty sieciowej) i drugi otwór w dowolnym routerem, takie jak „LAN 1”. Po tym, przełączanie router jest zakończone i można sprawdzić wersję oprogramowania zainstalowanego na nim. Aby to zrobić, włącz go, naciskając przycisk „wierzyć”. Podobnie, zasilanie komputera i poczekać do końca buta. Następnie uruchomić dowolną zainstalowaną przeglądarkę (na przykład: „Internet Explorer” z „Microsoft”). W wierszu adresu wybierania następującą kombinację cyfr i znaków interpunkcyjnych 192.168.1.1. Następnie kliknij przycisk „Enter”. W odpowiedzi na monit. W każdej ze swych pól, należy wpisać „admin” i kliknij przycisk z napisem „OK”. Następnie pojawi się okno z ustawieniami routera. Górna część zawiera wersję oprogramowania routera. Pamiętamy go i wyłączyć go. Następnie podłącz kabel od dostawcy bezpośrednio i włącz komputer. Następnie uruchom przeglądarkę i znaleźć za pomocą „ADR” oficjalną stronę w wyszukiwarce. Przejść do niego. Znajdziemy najnowszy firmware dla RT-G32 i porównać go z tym, który mamy zainstalowanego na komputerze. Jeśli wersje są takie same, nic się nie dzieje, po prostu przejść do następnego kroku. W przeciwnym razie, należy pobrać zaktualizowaną wersję routera i zainstalować go. W każdym razie, trzeba przywrócić system przełączania do stanu pierwotnego.

aktualizacja oprogramowania

Po powrocie do pierwotnego stanu przełączania jest aktywowany przez naciśnięcie przycisku z napisem „Believe” komputera i routera ASUS RT-G32. Firmware jest zainstalowany w następujący sposób:

 1. Poczekaj, aż komputer uruchomi się.
 2. Otworzyć dowolną przeglądarkę zainstalowaną na komputerze, wpisać adres w całej swojej linii o tej samej kombinacji cyfr i znaków interpunkcyjnych – „192.168.1.1”, kliknij przycisk „Enter”.
 3. W polach login i hasło wpisane „admin” i kliknij „OK”.
 4. Top wskaże aktualną wersję oprogramowania. Kliknij lewym przyciskiem manipulatora.
 5. znajduje się przycisk „Wybierz plik” w oknie, które zostanie otwarte.
 6. Następnie przejdź do folderu pobrania i znajdź plik z nową wersją firmware i naciśnij przycisk „Wybierz”.
 7. Następnie kliknij „Wyślij”. Rozpocznie się proces aktualizacji. Na koniec router restartuje.

Opcja 1: Konfiguracja routera za pomocą specjalnego narzędzia

W zestawie z każdym routerem sieci bezprzewodowej jest CD-ROM. Jest to specjalne narzędzie, które pozwala skonfigurować go poprawnie. Aby skonfigurować urządzenie sieciowe w tym przypadku jest następująca:

 1. Gdy router i komputer jest zainstalowany w napędzie jest ostatnim CD – ROM.
 2. Idź w „Mój komputer” przez dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem manipulatora.
 3. Następnie wykonać podobne działania na ikonę napędu CD – ROM.
 4. W oknie, które zostanie otwarte, wybierz „Quick Setup” (w wersji angielskiej – «Quick Setup»).
 5. Następnie wykonaj polecenia kreatora, należy ustawić podstawowe parametry routera. W pierwszej kolejności – to nazwa punktu dostępu i hasło do połączenia. Również należy określić rodzaj szyfrowania (WPA2 jest zalecany do wyboru – maksymalny stopień ochrony). I jeszcze jedno – jest to adres sieciowy routera oraz DNS. Domyślnie jest skonfigurowany tak, aby automatycznie akceptować te parametry. W przypadku umowy o świadczenie usług określonych, a następnie wskazać, że jest ich (takich jak statyczny adres IP i DNS).
 6. Pod koniec router zostanie ponownie uruchomiony.

Na to całkowicie wykończone konfiguracji routera Asus RT-G32. „Rostelecom” lub jakikolwiek inny dostawca wymaga instalacji typu połączenia. Na pewnym etapie musi być ustawiony. W tym przypadku – «PPPoE». Dla innych dostawców informacji można sprecyzować w umowie. Początkujący użytkownicy przegapić tego punktu widzenia, dlaczego mają z tego powodu występują problemy. Zaletami tej metody są oczywiste – wpływ użytkownika na proces konfiguracji jest minimalny. Ale nie można ustawić parametry ręcznie, na przykład, kanał używany.

Opcja 2: Korzystanie z przeglądarki

Innym sposobem, aby skonfigurować router – jest skorzystanie z przeglądarki internetowej. W tym przypadku możliwe jest skonfigurowanie urządzenia sieciowego, jak podoba się użytkownik. Metoda ta jest uniwersalna i odnosi się do wszystkich typów urządzeń. Procedura jego realizacji jest następujący:

 1. Gdy router i komputer uruchamia dowolny z zainstalowanych przeglądarek.
 2. «192.168.1.1» Rekrut adres routera.
 3. W polach login i hasło wpisane «Administracja».
 4. Znajdź przycisk „Wireless” i kliknij na nią raz lewym przyciskiem manipulatora.
 5. W oknie, które się otworzy określ niezbędne ustawienia. Większość z nich można uzyskać od dostawcy umowy (np adres sieciowy i DNS). Ale typ szyfrowania, jak opisano powyżej, lepiej jest wybrać „VPA2”. Nazwę sieci i hasło, aby połączyć się z nim według własnego uznania, zapytać. W ten faktycznie kończy się ustawieniem routera Asus RT-G32. „Beeline”, lub dowolny inny dostawca wymaga instalacji typu połączenia. Nie zapomnij go wskazać. Dla „Beeline” – jest „L2TP”. To może być wybrany z listy rozwijanej.

Konfiguracja połączenia

W zasadzie, to konfiguracja router Asus RT-G32 jest zakończona. Ale jest to niezbędne do wykonywania połączeń bezprzewodowych z urządzenia i sprawdzenie dokładności powyższych działań. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Z notebooka na wejściu do centrum zarządzania siecią (ikona w prawym dolnym rogu w postaci etapów).
 • Lista dostępnych połączeń. Na tej liście znaleźć nazwę naszego punktu dostępu i kliknij na nią dwukrotnie prawym ramieniem.
 • W odpowiedzi, użytkownik zostanie poproszony o wprowadzenie hasła, który został ustawiony w poprzednim kroku.
 • Potem, kiedy odebrany adres sieciowy, ikona połączenia sieciowego stanie się jasne. To sugeruje, że operacja zakończyła się sukcesem.

Jeśli wykonane prawidłowo, zestaw połączenie nie działa, należy sprawdzić prawidłowość komputera osobistego, zainstalować sterowniki karty sieci bezprzewodowej – to jest główny problem, który może pojawić się na tym etapie.

Test operatywność

Tak więc dochodzimy do ostatniego etapu, jak skonfigurować router Asus RT-G32 – test. Operacja ta pozwoli upewnić się, że jest dostęp do Internetu. Procedura testowania następujących:

 1. Włączyć zasilanie routera i komputera, naciskając cały ten sam przycisk z logo „Believe”. Mamy czekać aż do końca ostatniego pobrania i nawiązać połączenie.
 2. Uruchomić żadnej z przeglądarek zainstalowanych na komputerze osobistym.
 3. Wpis adresów wejściowych wprowadzić na przykład: «qip.ru», a następnie naciśnij klawisz „Enter”.
 4. Po 10-15 sekundach (w zależności od prędkości) musi być aktywny zasobów Internetu otworzy.

Jeśli wszystko działało, to teraz można przeglądać strony internetowe, blogi i inne zasoby informacyjne w globalnej sieci. W przeciwnym razie powtórzyć wszystko jeszcze raz i poszukaj błędów.

streszczenie

W tym artykule, taka procedura, jak skonfigurować router Asus RT-G32 została szczegółowo opisana. Spełniając wcześniej stwierdzono wytyczne nie będą trudne do utworzenia takiego urządzenia sieci, nawet takiego użytkownika, który właśnie spotkali się po raz pierwszy z takim sprzętem.