714 Shares 6689 views

Czym różni się od routera i routera, które urządzenie jest lepiej wybrać?

Router jest różny od routera? Większość ludzi jest tak niedouczeni i nie od razu odpowiedzieć na to pytanie. W ramach niniejszego artykułu zostaną podane kompleksową odpowiedź na nią, i będzie udzielić wskazówek na temat wyboru i konfiguracji tych urządzeń.

Jaka jest różnica?

Często źle poinformowani użytkownicy pojawia się pytanie: „routera lub routera – co jest lepsze?” Najciekawsze jest to, że za tymi słowami kryje się samo urządzenie sieciowe, które łączy się z lokalnych sieć komputerów. Jedyną różnicą jest to, że słowo „router” – angielski, przybył do naszego języka, a „router” – krajowego. Funkcje wykonywane przez nich są identyczne. Oba są wyposażone w jedno gniazdo wejściowe do podłączenia złącza pary skręcone od dostawcy i co najmniej 4 porty (może być więcej), aby połączyć się z lokalnymi urządzeniami sieciowymi. Ponadto, bez wątpienia, są one wyposażone w specjalny nadajnik bezprzewodowy Wi-Fi. W przeciwieństwie do koncentratora lub router przełącznika jako router, – aparatury bardziej inteligentną. Utrzymuje tabelę adresów podłączonych komputerów. Jeśli chodzi o wiadomości zewnętrznych, sprawdza adres odbiorcy. Jeśli on jest na stole, dane są przenoszone bezpośrednio do odbiorcy. W przeciwnym razie informacje są usuwane jako niepotrzebne. To inteligentne podejście może znacznie odciążyć sieć lokalną i lepszego wykorzystania jego zasobów. Więc pytanie: „Czym różni się od routera Router” można odpowiedzieć następująco: „Nic! Jest synonimem ".

wybór

Tradycyjnie, routery, w zależności od konstrukcji, podzielonych na przemysłowych i domowych. W pierwszym przypadku jest to dedykowane urządzenie. Są one najczęściej wykorzystywane do organizacji sieci korporacyjnych, i jest odpowiedzialny za prawidłowy dobór administratora sieci, który jest technicznie wyszkolonych specjalistów. Ale z routerów domowych jest znacznie bardziej skomplikowana. Kup swoje zwykłych użytkowników, którzy nie są dobrze wyszkolonych i doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego możliwe jest, aby wprowadzić następujące zalecenia:

  1. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na producenta. Najlepsze są znakami towarowymi Routery D-Link, Asus i Zyxel.
  2. Należy zwrócić uwagę na maksymalną szybkość transmisji danych w sieci bezprzewodowej. W większości przypadków jest to 150 Mbit / s. Ale nie jest to urządzenie, które może transmitować 300 Mbit / s. Im więcej – tym lepiej.
  3. Nie zapomnij sprawdzić sprzęt. Muszą być dostępne, oprócz routera, zasilacz, instrukcja obsługi w języku rosyjskim, kabel miernik skręcone związku pary i wstępnej konfiguracji i sterownik CD.
  4. Następnie spojrzeć na trybów pracy sieci bezprzewodowej. Tylko dwie opcje: «ABG» i «BGN». Jeśli smartfon jest wyposażony w nadajnik radiowy standardu „A”, ten ostatni typ routera to nie będzie działać. Ogólnie rzecz biorąc, powinno być koordynowane i pracować w tym samym trybie. W przeciwnym razie mogą wystąpić problemy z połączeniem.

Niektóre sklepy mylić źle poinformowani nabywcy, szukać różnych urządzeń sieciowych wzywając metki. Jednocześnie ci, którzy idą z obcym słowem, są one droższe. Jeśli taki sklep zapytać sprzedawcę, że: „jak inny router, z routera pierwszy i dlaczego jest droższy” W większości przypadków nie będzie w stanie uzyskać jasną odpowiedź. Dlatego te wyloty lepiej ominąć. Jakość produktów w nich, co do zasady, jest w wątpliwość.

ustawienia

Jak wspomniano wcześniej, różnica routera z routerem Dopiero w pochodzeniu słów. Z technicznego punktu widzenia, urządzenia te są identyczne, i jak je skonfigurować nie jest inaczej. Składa się z następujących etapów:

  1. Podłączenie zasilania, wejście od dostawcy i drutu skręcone pary miernika do komputera PC lub laptopa.
  2. Włączenie komputera i routera. Pamiętaj, aby czekać aż do końca ładowania każdego z nich.
  3. Uruchom przeglądarkę i wpisać adres: «192.168.1.1» (w niektórych przypadkach, dwa ostatnie numery „0.1” – patrz instrukcja).
  4. Określ nazwę sieci, hasło dostępu i metody szyfrowania (najlepiej wybrać WPA2 – maksymalny poziom bezpieczeństwa).
  5. Zrestartowaniu routera, skończysz.

wyniki

W tym artykule nie tylko rozważyć różnicę pomiędzy routerem z routera, ale również dać im praktyczne porady na temat wyboru i konfiguracji. Postępując zgodnie z wcześniej ustalonymi wytycznymi, można kupić dokładnie to urządzenie sieciowe, które jest idealnym miejscem dla każdego konkretnego przypadku. Mamy również wskazana kolejność ich połączeń i ustawień. Nic skomplikowanego o tym, taki problem może obsłużyć nikogo, w tym początkujących.