694 Shares 9737 views

Polowanie gun „Sauer”: modelka, zdjęcia i dane techniczne

Gun „Sauer” jest chyba znana każdemu łowcy w Rosji, co nie jest zaskakujące. Od początku działalności produkcyjnej, firma starała się umieścić swoje produkty na rynku Radzieckiego, który w końcu się okazało. Jest godne uwagi, ale broń jest tworzona w oparciu o osiągnięciach znanych rusznikarzy świata, co znajduje odzwierciedlenie w cechach strukturalnych niemal wszystkich modeli.

Gun „Sauer” oryginalnie pochodzi ze standardowym przenoszenia: to mieli różne rodzaje dławików dla lewej i prawej beczce, że podoba zarówno przez myśliwych i miłośników. Pnie różnej dokładności trafienia do 60-65% przy pełnym Choke i 50-55% na poluchoke. Rozważmy najpopularniejsze modele i zapoznania się z ich właściwości technicznych. Zacznijmy od tych produktów, które zostały wyprodukowane przed I wojną światową.

Model „Bocian”

Ten pistolet był jednym z pierwszych, które zostały wykonane w oparciu o maszynach. Jednak ten model nie jest już produkowany z powodu niepełnej budowy zamków. Ale jednostki tego modelu były podstawą tych karabinów, które zostały wyposażone w potrójny system blokujący – kontroluje górny klawisz. „Stork” – pistolet „Sauer” 12 i wskaźnik 16 miernik 20 używane do utworzenia złoże Walnut, a sama broń ma bardzo małą masę – około 3 kg. Piękne pnie uzupełnione ozdoba w formie rycin na metalu.

Model „Bocian” i jego prototypy były podstawą dla karabinów sportowych, które były wykorzystywane w strzelaniu pułapkę, jako podstawę dla wielu późniejszych modeli udał Wyzwalacze przylegające i połączone karabiny z gładką i gwintowaną lufą.

„Jastrząb”

To hammerless pistolet „Sauer” był stale doskonalony, a zmiany były pierwsze zamki w bloku. Pierwszymi produktami były niższe blokowania podwójne obramowanie i szczyt jako „głowy lalek”. Następnie model został wydany, bywszy potrójny zamek. Dalsza poprawa pistolet tworzenia złożonego bloku, z tyłu, który był w postaci szerokich podwójnymi nacięciami oraz ramion wyposażonych w policzkach bocznych.

Już w 1920 roku pistolet głowice hammerless „Sauer” (12 kaliber) zostały wyprodukowane ze zmniejszoną średnicą lufy, które jednocześnie spełniają obowiązujące przepisy. modelu „Jastrząb” stało się podstawą do reszty produkcji, w którym trzony umieszczony poziomo, jak i układ zamka zastosowano Ansona opóźnienia. Pnie zablokowane na podstawie układu potrójnego, a za pomocą wyłącznika zamknięty tylko szeptem.

Model 15

Również hammerless broni, że różne układy blokujące wyposażanie high-end Holland Holandia. Ornamenty grawerowania wykonany w najlepszych tradycji stylu angielskim. Ten pistolet „Sauer” stał się prototypem hammerless modelu tee 25A. Jego charakterystyczne cechy – położenie na sprężyny powrotnej burtami i szepnął i niższy Guise – wywołać gwintowaną lufę. Hammerless tee na podstawie zamki na tablicach bocznych popytu, choć drogo kosztować. Dlatego roślina włączony do produkcji maszyn modele oparte. W rezultacie, nowy model miał hammerless tee na pozorem wyzwalania i iść do przodu spust lufy z jednego do drugiego, to wystarczyło, aby przesunąć przycisk na szyjce polu.

Trendy produkcji broni w czasie wojny

Pierwsza modernizacja produkcji „Sauer” odbyła się w czasie po pierwszej wojnie światowej. W tym czasie niemieckie karabiny „Sauer” zostały przeprowadzone tylko przez maszynę na maszynach, które były około 2000 pistoletów jechaliśmy zrobić ręcznie. Modele zostały również ręcznie dopracowanie szczegółów, po których zostały wygrawerowane i mozaiki drewniane lub metalowe.

Z powodu światowego kryzysu gospodarczego i późniejszej wojnie zakład włączony do produkcji wojennej. Dopiero w lecie 1945 roku niemieckie karabiny „Sauer” zaczęły być produkowane na tym samym poziomie. Specjaliści zauważyć, że jakość nowego modelu uzyskano odpowiednikami przedwojennych.

Powojenne trendy

Po zakończeniu wojny zakład został prowadzony przez sprzedaż produktów głównie w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym, że broń był pionowy układ skrzyń, włącznie z ich połączeniu. Karabin wyposażony w zamki Kerstona, mechanizm spustowy Blitz lub pierdnięcie. Poziome ułożenie wałów używanych w kilku modelach, które mają jeden lub dwa spust. W ciągu 60 lat utworzonych fabryki „Sauer” pistolet został wprowadzony do obrotu pod różnymi nazwami, co tłumaczy stopniowego łączenia z roślin z innymi spółdzielniami. Na przykład, we współpracy z firmami z Belgii powstał karabin myśliwski.

Oznaczenia i logo

Niemieckie karabiny robione były stale wymagane i opcjonalne testy, informacje, na którym wyświetlana jest na samym produkcie. Na przykład, Figura 1 pokazuje, że lufy wstępnie testowane proszku, figura 2 pokazuje, że wzór jest utrzymywany testu prochu po montażu, cyfra 3 obchodzi pistolety kalibru i tak dalej. To niezwykłe, ale znaki były stale się zmienia.

Napis i logo są na lufie, blok odbiornika kolbą talerzu. Są one prezentowane w różnych formach: „I. P. Sauer i Syn „czy” Sauer „literą S. Nie bez rysunku: we wczesnych modelach często przedstawia mężczyznę z klubu, ale najbardziej popularne były pistolet” Sauer „3 pierścienie. Splecione pierścienie były tylko wskazanie, że model stworzony z niektórych gatunków stali, często Krupp. I w zależności od stopnia zużycia i niezawodności, a także od cech konstrukcyjnych takich produktów nie różniły się od tych, które zostały stworzone na podstawie innych rodzajów stali.

Z biegiem czasu obraz w postaci trzech pierścieni i człowiek z klubu przestała być wykorzystane do znakowania. Gun „Sauer” (trzy pierścienie) został zastąpiony przez model, w którym ludzie oznaczony służył na kowadle w NRD i okręgu z trzech splecione litery S w Niemczech. Spójrzmy teraz na najbardziej popularnych modeli, które zostały dostarczone w języku rosyjskim.

Model 8

Model ten jest dubeltówka strzelba, która wyposażona jest w pudełku w kształcie zamków, potrójnym systemem blokującym. Długość lufy – 71 cm (kaliber 12) lub 70 cm (16 gauge). Uzupełnieniem modelu automatyczny bezpieczeństwo ma standardową lufę ssania, wyposażony prawo poluchokom, w lewo – pełną chokom. Shotgun „Sauer 8” inny prosty stan, jak można wykorzystać kolorowy wystrój Kalka powierzchni pudełka. Pudła z drewna (z orzecha włoskiego) i ma pistoletowy uchwyt i podschechny występ. Ten model został dostarczony na rynek rosyjski jest pierwszym. Wyróżnia się niezawodnością działania, ale stopniowo fabryka oferowane zmodyfikowany produkt.

Modele 47, 47e i 47S 47ST

Polowanie genowej „Sauer” – model dwie beczki również potrójny system blokujący. Pnie są przeznaczone dla 12 i 16 skrajni. Istnieje automatyczny bezpieczeństwo, lepsze wykończenie. Model 47E wyposażona jest w wyrzutnik, a także ulepszone urządzenie stykowe.

47S – Jest to pistolet, który ma mechanizm wyrzucania zużytych kaset, uzupełnione zamki na bokach deski, ze sprężyny powrotnej znajduje się z tyłu. potrójny system blokujący, kaliber – 12 th i 16 th. Jest to pistolet polowanie „Sauer” to elegancki ozdobne grawerowanie, oraz stworzenie litego drewna złożyć używany orzech. Uzupełnienie szyi modelu pistoletu i podschechny występ. Główną różnicą między tym rodzajem broni w zamki, które są montowane na płytach metalowych. Ma to pozytywny wpływ na poprawę właściwości użytkowe wyrobu.

Athletic rodzaju model 47 jest 47ST. Został on stworzony na podstawie specjalnej stali i karabin przeznaczony do luf kalibru 12, 16 i 20. Pistolet „Sauer” (16 gauge) posiada następujące cechy: uruchomienie skrzynki zasuwy czołowej odbywa się za pomocą przycisku styk jest wyposażony w blokady wyrzutnik, który wyrzuca strzelać rękaw w pistolecie otwarcia. Utwardzania jest wykonywany na podstawie marmurowej kurzu, dodatkowo, to jednoczęściowy model ozdobiony deseniem drewna, co daje trwałość i modny wygląd.

Model 29 E i 29S

Ten pistolet sportowy posiada mechanizm, który rzuca tuleja jest przeznaczony do fotografowania w pułapkę. Gun „Sauer 29E” wyposażona jest w pudełku w kształcie zamków, Triple blokujących pni systemowych, kaliber – tylko 12 nieautomatycznym bezpiecznika. Boki Box uzupełnione pin wskaźnik młoty pluton. Na specjalne zamówienie, model ten wyposażony jest drogie buketnye grawerowane polu, a na żebrze przedstawiono gołębia.

W rzeczywistości mamy tradycyjną broń „Sauer” (trzy pierścienie), które są uzupełnione przez staranne wykończenie, i przeszedł kilka zmian: wyposażona w wyrzutnik jest przeznaczony tylko dla 12 kalibru 760 mm pistolety mają silne dławiki, angielski łóżko. Na wykonanie żądania z bogatym wystrojem w postaci nici domków, jak również artystycznym trawionej pad i wytłoczenia w postaci wizerunków ptaków i zwierząt.

Specjalnego pistoletu sportowego jest model 29S: to należy do wysokiej klasy produktów, które mają zostać wykorzystane w pułapkę. Zamki znajdują się na tablicach bocznych, szyby Zablokowane podwójny pasek Purdue-pass, który połączony jest z najwyższej jakości i niezawodne mocowanie. Model współpracuje z wkładami z 12 kalibru. Zamówienia specjalne są tworzone przez „Sauer” pistoletu może być uzupełniony rysunkami różnych scen.

Karabinki „Sauer”

Ta niemiecka fabryka oferowane klientom z całego świata, a nie tylko myśliwskich i sportowych karabinów, ale karabiny. Prezentowane są w kilku seriach. Karabinki „Sauer 202” dostępne są w kilku wersjach i przyciągnąć uwagę doskonałej jakości, niezawodne działanie. Strzelanie z karabinów danych opiera się na różnych rund, które są wystarczające do różnych rodzajów polowań – od Ełk nosorożca. Model jest całkowicie zanurzony, który jest tak blisko do zabytków, więc nie zaszkodzi oczy myśliwego. Stworzony przez modeli „Sauer” pistolety wymagają szczególnej uwagi na opiekę nad nimi: tak nie powinno być narażone na działanie wilgoci broni. To niezwykłe, ale strzelba jest modyfikacją dla leworęcznych.

Cechy konstrukcyjne modelu pozwalają na szybką zmianę lufy. Z drugiej strony, ze względu na konieczność usunięcia łodygi często mają strzelać broń, która wymaga czasu. Dogodna lokalizacja w zatrzasku konstrukcji pozwala na szybką zmianę sklepu, i jest to niewątpliwa zaleta tego modelu.

Innym popularnym shotgun – model 303. Jest to jedna z elitarnych broni, która jest o wiele w swoim wyglądzie. Ten karabin samopowtarzalny, ma ciekawy design i wysoki poziom bezpieczeństwa. Automatyczna blokada iglicy jest wyzwalany przez niepełnego zamknięcia bramy, a zewnętrzny dmuchawa sprężyną jest całkowicie cichy w eksploatacji. Odbiornik można ustawić potężne celowniki optyczne.

Shotgun z uchwytem 1933

Jest to kolejny niezawodny pistolet „Sauer”. Zdjęcie pokazuje, że główna różnica – w obecności ułożone beczek. Broń była i pozostaje popularny, ponieważ jest wykonany na specjalnym obrabiarki i może być dostarczony w dowolnej sprzętu zgodnie z wymaganiami myśliwych. W tym modelu, wagę przywiązuje się do prostego i niezawodnego wytwarzania elementów zamków i ich połączenia, co zapewnia bezpieczną pracę.

Każdy myśliwy docenią głębokie fundamenty pni i systemu myśl-gate urządzenia, który jest używany, aby móc wyposażyć chyba drogich i high-endowych modeli. W związku z tym wiercenia zmniejsza ryzyko podczas ruszania z bramą, przy zastosowaniu amunicji dużego kalibru. R ma również wpływ na wzmocnienie osiowych końcach popychacz, bez osłabienia ścianki beczki. Wszystkie elementy mechanizmu blokującego tym bezpiecznikiem spustu, znajduje się w zasięgu wzroku i zabezpieczone, które jest gwarancją bezpiecznej eksploatacji. Złożyć trwały, wykonany z wysokiej jakości drewna, oraz solidne drewniane ściany utworzone przez płaskie czopy, które wchodzą w głąb urządzenia zamykającego.

Blokowanie odbywa się lufa przekrój śruby, która odznacza się niezawodność i bezpieczeństwo. W tym przypadku broń może być dodatkowo wyposażona w wyrzutnik łuski.

Jak widać, każdy pistolet Model produkowany przez niemiecką fabrykę „Zaeur” spełnia wymogi myśliwych i miłośników. Oraz możliwość uzupełnienia lub modyfikacji poszczególnych elementów oryginalnego wystroju aplikacji pozwala każdemu, aby stać się właścicielem unikalnej broni. Unikalny pistolet będzie godne zakończenie swojej kolekcji broni.