678 Shares 6144 views

Asus RT-N12: Konfiguracja routera

Tani i bardzo funkcjonalny ruter entry-level – to Asus RT-N12. Ustawianie swojego programu firmware oraz stworzenie małej sieci lokalnej – to co zostanie szczegółowo w ramach materiału.

Charakterystyka routera

Aby rozpocząć, należy zauważyć, że do wyznaczania RT-N12 nie leży jedno urządzenie, a cała rodzina routerów. Większość parametrów technicznych, z nielicznymi wyjątkami, są one identyczne. Ale ten rodzaj obudowy różnią. Również na końcu opisu dodaje się do oznaczenia modelu alfanumerycznych serii routerów, na przykład Asus RT-N12 d1. Ustanawiając nowy standard dla wszystkich urządzeń z tej serii. Reszta specyfikacji technicznej są następujące:

 • Cztery wyjściowe porty RJ-45 (żółty kolor). Są one przeznaczone do tworzenia części przewodowej sieci poprzez skręconą parę i wymieniać informacje z prędkością 100 Mb / s. Ponieważ telewizory są podłączone do routera (który nie ma Wi-Fi), IPTV – top box lub drugiego routera (to może być stosowane, na przykład, aby zwiększyć zasięg sieci bezprzewodowej).
 • 2 anteny zapewnienie bezprzewodowego przekazywania informacji o sieci z prędkością do 300 Mb / s. Natychmiast warto zauważyć, że obsługuje prawie wszystkie standardowe Wi-Fi, oprócz «a» i «ac». Pierwszym z nich jest już przestarzałe i nieaktualne? i to nie jest tak często spotykane w gadżetach bezprzewodowych. Drugi przyszedł po czym zaczął sprzedawać routery rodzinę.
 • Za organizację do łączenia urządzeń usługodawcy ma jeden port RJ-45 na obwodzie jest w kolorze niebieskim. Maksymalna prędkość jest ograniczona do standardowej 100 Mbit / s. W rezultacie, wymiana danych z Globalnego wstęg LAN w oparciu o taki router może tylko w określonym tempie.
 • Sygnalizująca stan urządzenia przypisany do paska LED (lub znajduje się na przednim panelu lub na górze
  Pokrywa). To pozwala określić, czy zasilanie (wskaźnik POWER z napisem), Internet (WAN LED), praca (wskaźnik bezprzewodowej Wi-Fi) i przewodowej (LAN diody 1-4 z napisem) sieci.

Przed instalacją

Przed zainstalowaniem i skonfigurowaniem routera zbadać szczegółowo umowy zawartej z dostawcą świadczenia usług. Zawiera on informacje, które są wymagane podczas instalacji. Ten typ połączenia i typ adresu (statyczne lub dynamiczne) oraz hasło, aby uzyskać dostęp do globalnej sieci. Wszystkie te dane są niezbędne w procesie dostosowania do dokonania w Asus RT-N12. Ustawienie „Rostelecom” -przyłączeniem wymaga zainstalowania tych wartości:

 • Connection Type – PPPoE.
 • Nazwa użytkownika i hasło określone w umowie.
 • Adres IP musi być dynamiczny w tym przypadku.

Pozostałe parametry pozostają niezmienione Asus RT-N12. Ustawienie „Beeline” -przyłączeniem jest nieco inna i wymaga ustawiając następujące wartości w ustawieniach routera:

 • Rodzaj połączenia w tym przypadku, L2TP.
 • Adres IP jest pobierany automatycznie od dostawcy sprzętu routera.
 • również ustawić nazwę użytkownika i hasło, bez których nie ma dostępu do globalnej sieci jest niemożliwe.

W każdym przypadku, przed ustawienie, należy określić wymagane wartości ustawień routera w umowie z dostawcą.

Produkt jest dostarczany

Typowy pakiet w tej serii urządzeń. Obejmuje ona:

 • Router RT-N12 Series.
 • Skrętka, zaciśnięty na obu końcach, o długości 1 m.
 • Zasilacz Przewód łączący się z routerem.
 • Krótki przewodnik po konfigurowania i korzystania z urządzenia w sieci.
 • Karta gwarancyjna.
 • CD-ROM z dokumentacją techniczną i oprogramowania.

pokaz

Jak wspomniano wcześniej, routery serii mają panel LED. Dzięki niemu można szybko i łatwo określić stan routera. W zależności od modelu, może być wyświetlany na górnej lub na panelu przednim wieko. Składa się z następujących elementów wskaźnikowych:

 • Pierwszy od lewej do prawej strony znajduje się dioda zasilania. Podczas uruchamiania routera miga powoli, a podczas pracy jest stabilny. W niektórych modelach nie ma routera WPS wskaźnik i jego funkcja w poszukiwaniu nowego urządzenia z tej samej technologii i nazwisko robi dokładnie zasilania, na przykład, Asus RT-N12 C1. Konfiguracja połączeń bezprzewodowych w tym przypadku uwidoczniono za pomocą często miganie diody LED.
 • Drugi wskaźnik – urządzenie sygnalizacyjne z siecią bezprzewodową. Z kontynuowała urządzenie jest gotowe i luminescencji w zamian miga w sposób ciągły.
 • Kolejny wskaźnik – WAN. To pokazuje, że jesteś podłączony do globalnej sieci. Podobnie jak w poprzednim przypadku, jego świecenie wskazuje obecność połączenia i ciągłe mruganie – jest wymiana informacji z Internetu.
 • Następny LED – WPS – nie jest dla wszystkich modeli tej rodziny routerów. Zaczyna migać tylko podczas konfigurowania nowego połączenia bezprzewodowego przy użyciu technologii WPS.
 • Ostatnie 4 wskaźniki LED są podłączone portów LAN1-LAN4. Jeśli port nie podłączony, dioda jest wyłączona. W obecności związku to świeci w sposób ciągły. Ale w procesie wymiany danych miga.

Tymczasowy system ustawienia routera

W pierwszym etapie konfiguracji routera jest konieczne zbieranie tymczasowy system. Aby to zrobić, router wyruszył w pobliżu komputera PC lub laptopa. Następny kompletny skrętka z jednego końca wyznaczonego w każdym z 4 żółtym LAN-portowy, a drugi – do gniazdka sieciowego pokładzie komputera PC lub laptopa. Następnie zasilanie ustalenia umieszczone w pobliżu wylotu oraz przewŒd – gniazdo routera. W tym układzie rozrządu jest gotowy do konfiguracji Asus RT-N12. Ustawienie jest teraz zredukowana do włączania komputera i routera i wprowadzenie niezbędnych danych w tym ostatnim.

dostosowanie oprogramowania

Następnie włącz router i komputer. Po pobraniu, każdy z nich trzeba uruchomić dowolny z zainstalowaną przeglądarkę internetową na komputerze. W swoim pasku adresu, należy wykręcić cztery numery trzycyfrowe oddzielonych „” charakter. Pierwszy z nich – 192, drugi – 168. a ostatnie dwie są takie same – 001. Następnie kliknij Enter. W odpowiedzi na komunikat prosi o podanie loginu i, oczywiście, swoje hasło. W naszym przypadku są one takie same – admin. Następnie pojawi się okno z ustawieniami interfejsu urządzenia sieciowego. Poniżej przedstawiamy wszystkie parametry, które zostały wcześniej wyjaśniony. Ponadto, należy wprowadzić nazwę przyszłej sieci bezprzewodowej i hasło do niego dostęp. Nadal konieczne jest ustawienie metody szyfrowania WPA2 – zapewnia zdecydowanie najwyższy poziom ochrony. Na koniec nie zapomnij, aby zapisać zmiany. Następnie zamknąć interfejs konfiguracji routera i zamknąć przeglądarkę. Wyłącz komputer i router, demontaż tymczasowego systemu.

Podłączenie na stałe

Teraz konieczne jest ustalenie stałego miejsca (powinien znajdować się jak najbliżej do centrum mieszkania – zapewni to maksymalny zasięg bezprzewodowego zasięgu) ASUS RT-N12. Konfiguracja urządzenia sieciowego skończy, wystarczy go podłączyć i sprawdzić jego ustawienia. Stały schemat podobny czas. Różnica między nimi polega jedynie na tym, że przewód wejściowy jest podłączony do dostawcy niebieskiego portu WAN. Do żółtych portów urządzeń, które będą wymieniać informacje za pośrednictwem przewodów podłączonych do sieci LAN. Również połączony z przewodzącym wtyczki z zasilacza, która jest zainstalowana w najbliższym gniazda lub przenoszenia.

Test odcinek drutu

Następnie należy koniecznie przetestować funkcjonalność zmian konfiguracyjnych do routera Asus RT-N12. Ustawianie Beeline-połączenie lub jakakolwiek inna skończy, i tylko trzeba zweryfikować dokładność zmian konfiguracyjnych. Aby to zrobić, gdy router i komputer podłączony do sieci za pomocą skrętki, uruchomić na ostatni dowolnego z zainstalowanych przeglądarek. Następnie w swoim pasku adresu wpisz adres żądanej witryny, a następnie kliknij „Enter”. Jeśli wykonane prawidłowo, otworzy stronę główną wybranego portalu internetowego.

Sprawdzanie stronie sieci bezprzewodowej LAN

Następnie należy sprawdzić część bezprzewodowej sieci komputerowej realizowanego przez Asus RT-N12. Konfiguracja WiFi zostało już wykonane w poprzednich krokach. zamów badanie za pomocą gadżetów mobilnych, w tym przypadku jest następująca:

 • Router powinien być włączony i musi funkcjonować podłączenie do globalnej sieci.
 • Przejdź do ustawień urządzeń mobilnych i dostarczyć listę dostępnych sieci bezprzewodowych. W otrzymanej listy wybierz nazwę, która została wcześniej określona.
 • Następnie wniosek musi wprowadzić hasło.
 • Po tym, należy zamknąć wszystkie otwarte okna wcześniej i czekać na potwierdzenie adresu sieciowego. Jego odbiór wskaże Wskaźnik zmiany „Wi-Fi” w górnej części ekranu.
 • Następnie należy uruchomić przeglądarkę i otworzyć każdy z możliwych portali internetowych.

Jeśli wykonane prawidłowo, a następnie niemal natychmiast otwiera odpowiedni zasób tematyczny. Aby skonfigurować połączenie bezprzewodowe z komputerem PC lub laptopem identyczny. Tylko do tego celu zamiast panelu dotykowego jest niezbędne do korzystania z manipulatora. Bar zadaniem w tym przypadku znajduje się na dole.

Aktualizacja do najnowszej świeże firmware

Aby zapewnić niezawodną i stabilną pracę routera trzeba koniecznie zaktualizować oprogramowanie, lub jak to nazywa, firmware. Aby to zrobić, gdy router i komputer do uruchamiania każdego z zainstalowanych przeglądarek na drugie. W swoim pasku adresu wprowadź asus.com i kliknij „Enter”. Po otwarciu oficjalnej stronie internetowej producenta przejdź do sekcji „Support” (znajduje się w górnym menu strony internetowej). Następnie, w ciągu wyszukiwania jest wpisane całkowicie modelu routera i kliknij przycisk „Szukaj”. Następnie przejdź do sekcji „Drivers & Utilities”. W następnym kroku należy wybrać wersję systemu operacyjnego z listy rozwijanej, a lista otwiera, pobrać nowe oprogramowanie na komputerze. Następnie przejdź do ustawień routera (to już opisano) i przejdź do opcji „Ustawienia zaawansowane” (znajdujący się w kolumnie menu routera). W nim, wybrać pozycję „administracja”. Następnie przeniósł się do „Aktualizacja oprogramowania”. Użyj okna „Przeglądaj” otworzyć Pobieranie aktualizacji z dysku twardego i znaleźć wcześniej ściągnięty firmware i wybierz ją. Następnie zamknij to okno i kliknij przycisk „Wyślij”. Następnie należy uruchomić procedurę aktualizacji oprogramowania urządzenia sieciowego. Na koniec zostanie automatycznie otworzyć stronę główną ustawień routera. Można wtedy zamknąć menu konfiguracji routera i zamknąć okno przeglądarki.

IPTV

Ta seria routerów pozwala na podłączenie do globalnej internetowej IPTV STB. Aby to zrobić za pomocą skręconej pary obciskanej go podłączyć do każdego z 4 portami LAN-router (który, jak wspomniano wcześniej, żółty). Następnie, przy użyciu dowolnego komputera, smartfona lub laptopa podłączonego do sieci, i przejdź do konfiguracji urządzenia sieciowego na procedurze opisanej poprzednio. W menu konfiguracyjnym routera, przejdź do prawej kolumnie w sekcji „Ustawienia zaawansowane”. W następnej fazie przejścia na karcie podrzędnej WAN i poruszać się do „połączenia” Internet. Wtedy możemy znaleźć pozycję „Port IPTV», a na liście rozwijanej wybrać dokładnie port, do którego konsola jest już podłączony. Dalsze utrzymanie zmian oprogramowania dokonanych w parametrach Asus RT-N12. Ustawianie set-top box IPTV-over, można przejść od ustawień routera i sprawdzić go w akcji. Wcześniej, oczywiście, nie zapomnij, aby podłączyć go do telewizora i do zasilacza sieciowego. Nie zapominaj także, że konieczne jest, aby włączyć przycisk zasilania.

wyniki

Po wszystkie poprzednio wykonane manipulować w pełni operacyjny Asus RT-N12. Ustawienie go jest ponad, a teraz jest możliwość podłączenia różnych urządzeń sieciowych i używać ich do miejsca przeznaczenia. To jest do załadunku i rozładunku różnych informacji z globalnej sieci.