205 Shares 5560 views

Tuning "Chevrolet-Aveo T300" – nowe możliwości od producenta

Chevrolet Aveo T300 – generowanie budżetu samochodu 2012-2014. Ten model zastąpiono popularnym modelem T250. Impulsem do tworzenia nowej modyfikacji było zwiększenie wyposażenia technicznego od konkurentów. Tuning "Chevrolet-Aveo T300" od producenta spełnił wszystkie oczekiwania. Przede wszystkim samochód ma wiele jasnych elementów konstrukcyjnych. Ten kolorowy design, potężny zderzak oryginalnej postaci, wydłużone reflektory światła głowy, czyste światła okrągłe światła przeciwmgielne itp.

Na rynku rosyjskim Chevrolet Aveo T300 został zmontowany na Avtotor, który znajduje się w Kaliningradzie. Eksperci przewidywali wysoki poziom sprzedaży, biorąc pod uwagę wyposażenie techniczne samochodu. Obecnie możemy powiedzieć, że wszystkie nadzieje producenta zostały spełnione, a model objęł pewne stanowiska w segmencie budżetowym. Nowy "Chevrolet Aveo" (cena zaczyna się od 550 tys. Rubli). Wyprodukowano dwa typy nadwozia: sedan i hatchback.

Chevrolet Aveo T300 sedan

Model został po raz pierwszy przedstawiony w 2011 roku w Genewie. Od razu zrobiła pozytywne wrażenie na ekspertów i kierowców. Nowy sedan należał do klasy B. Na rynku amerykańskim model ten jest sprzedawany pod nazwą Chevrolet Sonic, na rynku rosyjskim – z indeksem T300. Samochód jest napęd na przednie koło, jest oferowany w dwóch poziomach wykończenia. Tuning "Chevrolet-Aveo T300" wykazuje znaczne zmiany w wielkości. Przede wszystkim producent zwiększył długość rozstawu osi, w nowym modelu osiągnął długość 2525 mm. Warto też zauważyć, że wymiary miernika uległy zmianie – 1509 mm. To pozwoliło znacznie zwiększyć poziom stabilności samochodu.

Wymiary karoserii były dłuższe: długość – o 89, szerokość – 26, wysokość – o 11 mm. Teraz wymiary Aveo T300 wynoszą odpowiednio 4399 x 1735 x 1517 mm. Dzięki temu rozwiązaniu można było zoptymalizować przestrzeń wewnętrzną, a także zwiększyć pojemność bagażnika (502 litry). Obecnie jest to największy w swoim segmencie.

Chevrolet Aveo T300 hatchback

Przednie napędowe hatchback zadebiutował przed sedanem. W 2010 r. W Paryżu odbyła się wystawa, w której producent przedstawił zaktualizowaną wersję Aveo T300. Model został oparty na platformie GM Gamma II. Wymiary samochodu wzrosły: 4039 x 1735 x 1517 mm. W rezultacie wnętrze stało się bardziej przestronne i wygodne, które jest odczuwalne zarówno z przodu, jak iz tyłu. Oferowany jest hatchback z 3 i 5 drzwiami.

Przeprowadzono tuning techniczny "Chevrolet-Aveo T300". Teraz kierowcy mogą wybrać pakiet z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym. Pierwsza oferta o pojemności od 70 do 115 litrów. W drugim – 75-95 litrów. Z. Są one wyposażone w mechaniczną i automatyczną skrzynię biegów dla 5-6 stopni. Chevrolet Aveo T300 jest przyznawany 5 gwiazdkami przez program Euro NCAP.

Ten model na kierownicy różni się zwrotnością, dzięki czemu ma wyższą manewrowość. Jeśli jednak w trakcie jazdy, szczególnie przy prędkości, samochód uderza w przeszkodę na drodze, zawieszenie reaguje natychmiast i jest tak zauważalne, że można ją nieco przesunąć na bok rufy samochodu, co jest dość niebezpieczne w zimie.

Projekt

Najnowsze generacje zyskały spektakularną powierzchnię nadwozia i zmodernizowane wypełnienie kabiny w stylu hi-tech. Ostatni tuning "Chevrolet Aveo T300" dał samochód cechą drapieżnika, który we wczesnych modelach nie był widoczny. Takie oryginalne rozwiązanie stało się znakiem tylko najnowszych modyfikacji. Kratka chłodnicy jest dwupoziomowa, błotniki są wystarczająco duże, skomplikowane wzornictwo optyki, łuki kół stały się formami wdmuchiwanymi, a zakrzywione żebra pojawiły się na kapturze. Dzięki tym zmianom, samochód, który wymaga energicznego i szybkiego ruchu.

Zewnętrzna część tylna nieco psuje ogólny obraz. Reflektory nie pasują do koncepcji. Jednak styl jest nadal widoczny. Można powiedzieć, że zasadniczo usprawniony zderzak pomaga.

"Chevrolet-Aveo T300" nie jest pozbawiony wad. Kierowcy mają napady ergonomii, a konkurenci są znani, w których ta dyscyplina jest wypracowana bardziej jakościowo. Urządzenia to informacyjne i dobrze odróżniające się, wygodne opcjonalne przyciski, ale dopasowanie krzesła jest niewygodne, a widoczność pozostawia wiele do życzenia. W bagażniku znajduje się dok, tylna kanapa jest wygodna, pasażerowie nie czują się zakłopotane.

Specyfikacje techniczne

Silnik Chevrolet-Aveo T300 spodoba się właścicielom. Producenci przedstawili kilka opcji do wyboru:

  • Jednostka 1.2 na benzynie może rozwinąć 86 litrów. Z., Uzupełnione mechaniczną skrzynią na 5 stopni, przyspieszenie trwa 13,4 sekundy, ograniczenie prędkości 171 km / h, zużycie paliwa w mieszanym cyklu nie przekracza 5,5 litra.
  • Silnik jest 1,4, z turbodoładowaniem, przyspieszany w 12,1 sekundy i 100 litrów. Z. Zużywa paliwo w mieście 6,8 litra, w mieszanym trybie – 5,9 litrów. Może dać "maksymalną prędkość" 175 km / h.
  • Elektrownia o pojemności 1,6 litra umożliwia maksymalną prędkość 190 km / h. Wyposażony jest w pięcioprocesową mechanikę i automatycznie (6 stopni). Zużycie benzyny około 6-7 litrów, przedział czasu przyspieszania trwa 11,3 sekundy.
  • 1.6-litrowy silnik Diesla dostarcza 115 litrów. Z., Zakończono sześciobiegową manualną skrzynią biegów i automatyczną skrzynią biegów. Pakiet jest dostępny wyłącznie na rynku rosyjskim.

Kilka słów o cenach

Powstanie cen wpływa na sprzęt. W Rosji dostępne są tylko dwa: LTZ i LT, a dotyczy to sedanu i hatchbacka.

Możesz kupić Chevrolet Aveo T 300 2014 w prawie każdym salonie. Polityka cenowa różni się w następujących granicach:

  • Sedan z manualną skrzynią biegów – 550 tys. Rubli., Z automatyczną skrzynią biegów – 590 tys. Rubli;
  • Hatchback 1.6 z automatyczną skrzynią biegów – 600 000 rbl. I kompletny zestaw LTZ zaczyna się od 650 000 rbl.

"Aveo T300" jest ekspresyjny, dlatego jego głównym odbiorcą są młodzi ludzie.