756 Shares 2726 views

VW Sharan – niemiecki minivan pochodzenia włoskiego

Jeśli porównać rynek amerykański i europejski na sprzedaż minivanów, ten ostatni jest bardziej podobny do stoiska. Ale co roku liczba modeli zakupionych w tym segmencie wzrasta, a te, które stały się popularne są stopniowo aktualizowane, a teraz aktualny model VW Sharan jest dostępny dla fanów tej klasy samochodów .


Ten samochód od 1995 roku został sprzedany w ilości przekraczającej 230 tysięcy pojazdów, z ponad połową sprzedawanych w Niemczech. Kluczową rolę w tym sukcesie odgrywały nie tylko godność samochodu, ale także reputacja największego automatu w Europie, specjalizującego się w małych wagonach.

Volkswagen Sharan – to niemal uniwersalny samochód. Ten pojazd nadaje się zarówno do podróży służbowych jak i dla całej rodziny. Efektem ścisłej współpracy Forda z Volkswagena był model minivanów, który zajmuje jedną z wiodących pozycji wśród pojazdów nowych i używanych.

Na rynku pojawiły się trzy takie samo samochody, między innymi VW Sharan, Ford Galaxy i Seat Alhambra. Zewnętrznie miały różnice tylko w małych szczegółach. Mówimy o zderzakach, światłach, krata chłodnicy i wykończenia wnętrza. Na samochodach o znakach Seat zainstalowano silniki Forda w objętości 2,3 i 2 litry. Co do innych
Przedstawiciele nazwani wyżej, a potem "serce" służyły jako sprawdzone w czasie silniki niemieckiego producenta samochodów Volkswagen.

Większość samochodów wyprodukowanych w ciągu pierwszych kilku lat jest podobnych do takich "twardych pracowników". Salon luksusu nie jest przydzielony, a zderzaki mają bezbarwny wygląd. Jednak wszystko zmienia się, gdy popyt konsumenta mówi, że samochód zostanie zakupiony. Następnie pakiet staje się bogatszy.

Ale w przypadku Volkswagen Sharan, konieczne jest tylko siedzenie w salonie, ponieważ sceptycyzm paruje gdzieś. To nie jest dziwne, ponieważ przestrzeń jest wystarczająco dużo, a lądowanie jest wysokie, podobnie jak na samochodach terenowych, co zapewnia doskonałą widoczność podczas kontroli. To prawda, w VW Sharan nieco wstecz jest trudne . Zasadniczo, jak również w ciężarówkach, musisz podłączyć lusterka boczne, ponieważ normalnym użyciem lusterka tylnego umieszczonego w tylnej części tylnej lusterka jest normalne.
I chociaż większość pojazdów na rynku tej klasy ma 7 miejsc, w przypadku Volkswagen Sharan, nabywca będzie musiał zapłacić za trzeci rząd siedzeń. Czasami można spotkać i 6-osobowe opcje. Wśród nich i VW Sharan Carat, w kabinie, w której projektanci zainstalowali sześć oddzielnych siedzeń z zagłówkami. Nawiasem mówiąc, w najlepszych wersjach samochodu, przednie fotele można obrócić o 180 stopni.

Ale wielu fanów niezawodnej niemieckiej technologii może być zdenerwowany faktem, że Volkswagen Sharan nie jest produkowany w Niemczech. Zakład, w którym samochód jest produkowany, znajduje się w ojczyźnie Seat. Ale eksperci twierdzą, że włoskie pochodzenie nie szkodziło w żaden sposób. Całą przyczyną jest niemiecki pedantry, który zapewnia kontrolę nad wszystkimi jej produktami.