764 Shares 1758 views

Gotowanie dla siebie. Idealna przyprawa do kurczaka

Prawidłowo zbierane przyprawa może zmienić smak uznania naczyń. Nie jest to zaskakujące, ponieważ z przyprawami cały rozkładanie wojny i koszt gram niektóre z nich są porównywalne do cen metali szlachetnych. Ale pomyłka w wyborze mogą być śmiertelne i zepsuć danie. Wszystko to ma zastosowanie do przepisów z drobiu. Oznacza to, że trzeba wiedzieć, jaka powinna być idealna przyprawa do kurczaka.


Przyprawy używane do kurczaka

Jeśli kurczak jest zaprawiony, samo mięso jest dość łagodny, a nawet suche. Najczęściej doświadczony kucharz jego wytwarzania z zastosowaniem zmielony czarny pieprz lub czerwony lub ich mieszaniny, majeranek, szałwia, imbir, pietruszka, koper, rozmaryn, curry, kminek, i innych. Wiele z nich ma specyficzny smak i aromat, a tylko jeden z ich celowniku stanie radykalnie zmienić smak mięsa drobiowego.

Ale chyba najbardziej powszechne przyprawa do kurczaka – to sól. Po dodaniu jeszcze gotowane mięso będzie smaczne i dlatego nie sucha. A nawet rosół pozostały po ugotowaniu pierś kurczaka, staną się bardziej nasycony. Ponadto doskonale uzupełniają i ujawniają smak innych przypraw podczas gotowania całego kurczaka w piekarniku lub na grillu. Ale nie nadużywać go, a nie tylko ze względów zdrowotnych.

Nie rzadziej używane i inne przyprawy. Ostra papryka kurczak daje pożądany ostrość. Szef kuchni poleca przechowywanie go pieprzem i zmielić tuż przed użyciem. Jednak w życiu codziennym, to przyprawa do kurczaka częściej już masy. Czerwony, czarny, biały, zielony i różowy pieprz każdy ma swoje osobliwości, ale jest to mieszanina pomaga otworzyć się smak w całości.

Zioła, takie jak pietruszka, rozmaryn, koper mogą być stosowane pojedynczo lub w połączeniu z innymi przyprawami. Mają delikatny aromat i lekko przeplatane naturalny smak mięsa z kurczaka. Jednakże, wraz z dodatkiem świeżego zarówno w postaci suchej, naczynia kurczaka nabyć kolor narodowy. Jest to szczególnie zauważalne w kuchni kaukaskiej. Dwa popularne potrawy gruzińskie: sacivi i chakhokhbili – po prostu wykonane z kurczaka z dodatkiem dużej ilości przypraw i ziół.

Sosy i marynaty do kurczaka

Ale nie tylko przyprawy i zioła mogą być wykorzystane do przygotowania kurczaka. Sos lub marynata – wielki przyprawa do kurczaka, który sprawi, że mięso przetargu, soczyste i rozpływają się w ustach. Najczęściej już pokrojony marynowane tuszy drobiu lub jego części. W tym celu, odpowiednie mieszaniny soli, pieprz, cebula i poci majonezu. Nawiasem mówiąc, ta ostatnia może zostać zastąpiona naturalnego jogurtu lub kefir. I dodać 2-3 łyżki koncentratu pomidorowego dać gotowej potrawie piękny kolor.

Z rozprzestrzenianiem się chińskiej i japońskiej kuchni na zachodzie pojawił się i słodko-kwaśne marynaty do kurczaka. Składają się one zazwyczaj z sosem sojowym, imbirem, młode pędy czosnku i cebuli, selera i marchwi. Od czasu do czasu dodaje się do nich nawet ananas, miód i kwaśne jabłka. Warto zauważyć, że we wschodniej części naczynia nie są solone. Było gorąco, przyprawy i sosy doprawiane solą. Oczywiście, te ogórki są idealne jako przyprawa do kurczaka, pieczone w piekarniku.

Szybkie Zestawy przyprawy do kurczaka

Jest oczywiste, że subtelnie czuć żądaną proporcję tych lub innych przypraw do gotowania kurczaka można kilka potraw. A ponieważ w prawdziwym życiu gospodynie wolą kupować gotowe zestawy przypraw i ziół. Zostały one opracowane przez kucharzy i już zawierać tylko niezbędne składniki. Jednak nie wszyscy producenci są pilni w ich tworzeniu. Dlatego należy dokładnie zapoznać się z paczki i wybierać tylko sprawdzone producentów. Oczywiście, taki zestaw przypraw nie powinien zawierać skrobi, soli, i glutaminian sodu.

Konkludując

Są naczynia, w którym jest ona określana przyprawy i zioła smak. Jednym z nich jest grillowany kurczak. Według klasycznej receptury cały ptaka tuszy przetarł solą, przyprawami i olejem roślinnym. Następnie umieszcza się w piecu o godzinnym suszeniu w temperaturze 200 ° C. Klasyczny przyprawa do kurczaka z grilla zawiera czarny pieprz, gałka muszkatołowa, oregano, cebula, czosnek i jałowca. Taka kombinacja daje mu kuszącą zapach, ładny kolor skórki i niepowtarzalny smak.