300 Shares 2310 views

Co to jest wino lodowe? Szczególnie popularne opinii producentów

Jakie skojarzenia masz po usłyszeniu słowa „wino lodowe”? Prawdopodobnie będzie to dobrze schłodzony napój z soku z winogron. Jednak nie jest to prawdą. Fajne może być dowolny wino, choć jego smak i aromat może być prawidłowo rasprobovat tylko wówczas, gdy napój jest serwowane w temperaturze pokojowej, szeroki szkła. Więc w tym zdaniu osadza inne znaczenie. Więc co to jest wino lodowe? Ten dar, który prezentuje nam zimno. Dzisiaj przyjrzymy się szczegółowo technologii jego wytwarzania, więc wiesz, czego się spodziewać, jeśli są oferowane spróbować tego przysmaku. To naprawdę zasługuje na uwagę.


Oddech zimy – wino lodowe

Wyobraź sobie winnice. Z pewnością przed oczami raz jest zalane słońcem trawnik, bujna zieleń i pachnące bukiety. Ale jest też inny obraz: poczerniałe winorośli na białym śniegu i ciemnobrązowe jagody, które są bardzo podobne do rodzynek. Że są surowcem, z którego wino lód. To nie jest jakieś winogrona nadające się do produkcji egzotycznym drinku. Winiarze w całym okresie wegetacji, decyduje, które owoce pozostają na krzewie. Wino z winogron lodzie dumnie nazywany „płynnym złotem”. I rzeczywiście, nie jest to łatwe do przygotowania. Winiarze muszą opuścić owoce na gałęziach aż ich zabije mrozem. A temperatura jest zbyt niska, zbyt katastrofalne dla niego. Optymalnie czerpać kiedy termometr spadła do -8 ° C.

Cechy sok z mrożonych winogron

Chciałbym jeszcze raz podkreślić fakt, że specyfikacje zastosowanie wyłącznie do jagód, które zostały zamrożone na winorośli. Opcja bardziej ekonomiczne – zamrozić je w pracy – traci wiele ze swojej jakości, więc w ten sposób można przygotować tylko tanią imitację. sok winogronowy lód jest bardzo słodki. Cukier nie zamarza, pozwala wycisnąć bardziej skoncentrowany i intensywny moszczu gronowego. Rezultatem jest mała liczba bardzo słodkie wino deserowe, która jest ceniona przez smakoszy. W tym wczesnym, silne mrozy i inne czynniki mogą doprowadzić do tego, że liczba jagód, nadających się do produkcji, to będzie wystarczająco mała. W rezultacie, cena wina lodowego jest kilka razy wyższa niż w przypadku innych rodzajów win deserowych. Jest to zazwyczaj sprzedawane w małych butelkach, co dodatkowo paliw interesie konsumentów i stymulować popyt.

Co mówią smakosze, którzy stało spróbować wina lodowego (opinie)

W rzeczywistości, fanów, którzy są zainteresowani w elitarnych marek wina, spróbuj zebrać je, nie tak dużo. To właśnie z powodu tej sieci zwrotne znikomej ilości. Ale ci, którzy próbowali go powiedzieć, że wino lód pachnie mroźnej świeżości. Ale smak trochę trudniejszy do opisania. To świetny bilans delikatnych smakach owocowych i świeżą kwasowością, która jest bogato przyprawionych bogaty słodycz.

Na pochodzenie napoju jest już legendą, ale dokładniejsza wersja jest taka, że po prostu nie winiarze usunięte w czasie winogrona, bo jesień była bardzo ciepła, a następnie gwałtownie uderzył mrozy. W celu ratowania zbiorów, jagody zebrane w nocy i natychmiast dopuszczone do produkcji. W tym przypadku, po procesie fermentacji, zdali sobie sprawę, że otrzymali zupełnie nową, niepowtarzalną wino. Do tej pory technologia produkcji nie zmieniła się znacznie. Pozostaje trudna, ale daje wspaniały efekt.

odmiany węgierski

Jest to historyczny ojczyzną win. Produkujemy je tylko w regionach winiarskich takich jak Eger, Wilanów, Tokai, Sopron. Kiedy ten lód wino (Węgry) jest wysoko cenione wśród miłośników tego boskiego napoju. To niesamowite, jak niespokojny troska tutaj zachować tradycję produkcji, a sprawa jest w żaden sposób najprostszy. Winiarze każdym razem ryzykując, że jagody ulegnie pogorszeniu w deszczową pogodę. Jeśli pogoda jest jasne, zimne mogą marudzić, a potem ptaki będą jeść winogrona. A gdy mrozy hit pierwsze owoce trzeba zebrać je w postaci mrożonej, ręcznie, aby uniknąć uszkodzenia lodowej skorupy. Natychmiast żniwa idzie pod prasę i kryształy lodu pozostają w prasie, a implikuje jedynie grubą sok. Jego ilość jest niewielka, zaledwie 2 ton wina można uzyskać od 50 ton winogron. Jak widać, na Węgrzech produkować arcydzieła. Najbardziej popularne marki – to Vylyan Pincészet Vylyan Jégbor, Varga Pincészet Jégbor Ádám Pincészet Silenos Jégbor. Węgierskie wina eksperci nazywa specjalnego. Sądząc po opiniach, te odmiany mają najbardziej bogaty smak i wyraźny smak owoców. Obrazowo w bukiet czuł nuty brzoskwini i mango.

niemiecki wyłącznym

W rzeczywistości, nie tylko na Węgrzech produkuje wino lodowe. Niemcy nie jest daleko w tyle z nim, a także wyświetla wielki rynek odmiany. Tym bardziej, że to właśnie tutaj po raz pierwszy i było, choć w sposób losowy, otworzył swoją technologię produkcji. We Frankonii w 1794 roku hit niespodziewane przymrozki, a to było odkrycie sposobu produkcji wina deserowego. Już po jego sąsiad przepis szybko przejął, a także rozpoczęto produkcję wina lodowego Austria.

smakowitość

W rzeczywistości, wszystkie odmiany, mimo jedności procesu, różne od siebie. Dlatego, aby znaleźć coś, co naprawdę trzeba spróbować, będzie musiał spróbować więcej niż jeden z nich. Niemiecki wino lodowe – prawdziwy klasyk, to cechy kusząca słodycz i światło wyrafinowania. Smak objawia się powoli, jeden po drugim, przynosząc do notatek przednich miodu, moreli, brzoskwini i mango, melona. Posmak odsłania pełną pętlę orzechy odcieni i kwiatowych aromatów. Jednocześnie wino jest bardziej gęsta, bardziej jak likieru, nie za nic, że jest on nazywany „płynne złoto”. Do tej pory najbardziej znany wykonane są z winogron Vidal i nazywa Eiswein. Niemieckie wina są preferowane przez większość tych, którzy kiedykolwiek próbowali Aisa. Sądząc po opiniach, smak tych napojów naprawdę wspaniałe, gęste, intensywne i niezapomniane.

Aysvanov Wino z Austrii

Były jednymi z pierwszych przyjął technologię produkcji wina lodu Austriaków. Nie jest to zaskakujące, jak wymiana handlowa między dwoma krajami sąsiadującymi było zorganizowane bardzo dobrze. W tym winnicy Kracher od samego początku to słynie z wspaniałych win słodkich. To dzięki win deserowych całego świata wiedział o tym małym regionie winiarskim. wino lód z kolekcji Kracher serwowane w najdroższych restauracjach i zachwycają swoją niesamowitą smak. W rzeczywistości, opinii tej marki wina jest bardzo mała, ponieważ koszt wina jest bardzo wysoka i nie każdy może sobie pozwolić. Sądząc po opiniach, smak win z tej kolekcji jest bardzo słodki, ale dlatego, że chcą dla większości fanów katalogowe win deserowych i są używane po głównym posiłku.

"Fanagoria"

Jeden z największych rosyjskich firm winiarskich. Jego winnice zajmują około 3000 ha. W przedsiębiorstwie pełny cykl produkcyjny i wylewa ogromną ilość alkoholu, która jest ceniona nie tylko w kraju, ale również za granicą. Priorytetem firmy – najwyższa jakość. To dzięki tym stosunek do swojej pracy na całym świecie znane marki takie jak „nazwy Saperavi” i „Cabernet Sauvignon”, „”, a także wiele innych. Jednak oddzielna pozycja w liście jest wspaniały produkcji wina lodowego. Rosja nie bardzo nadaje się do produkcji wina oraz wczesnego i silnych mrozów może łatwo zniszczyć całą pracę, nie pozostawiając wyśmienite drinki. Ale eksperci nie rzucać w górę ręce, każdy rok zadowolić nas swoim „płynnego złota”. Sądząc po opiniach, lód wino z tej kolekcji są bardziej delikatny smak, co oznacza, że będzie odwoływać się do większej liczby odbiorców.

Wino lodowe Riesling

Jest to kolejny majstersztyk ze słynnej winnicy „Fanagoria”. produkcja trzech odmian wina lodowego została uruchomiona w 2010 roku. To dało nową rundę sukcesu. Ice wina „Riesling” był legendą rosyjskiego wina. Ice blask złoty kolor przypominający jasne zimowe słońce i delikatny, kwiatowy zapach przypominający gorącym latem, gdy klastry wsypano słodki sok. Odmiana ta otrzymała liczne nagrody, w tym złota na międzynarodowym konkursie w Bułgarii i 16 międzynarodowej wystawie „Vinorus, Vinoteh”. Sądząc po opiniach konsumentów „Riesling” to prawdziwy klasyk gatunku: jasne wino, smaczne, aromatyczne i nie najdroższe, jak to się dzieje w Rosji.

Nadal uważa krajowych producentów

Icewine „Myskhako” – kolejna wielka marka rosyjskiej produkcji wina. Jeśli ta odmiana była początkowo wyłącznie Zachodnia wynalazek, ale dziś nie mniej smaczne odmiany są produkowane w Rosji, które dają smakoszy rozkoszy. Jednakże producent dokonał drobnych korekt, które są prezentowane klasy inne notatki. Stół to słodkie wino, które dojrzewa w dębowych beczkach przez co najmniej 12 miesięcy. W rzeczywistości, to „Riesling” późny zbiór. Aromat jest bardzo delikatna z tonami puszkach brzoskwinia, ananas i owoców cytrusowych. A smak – prawdziwa ekstrawagancja. To przyjemny i orzeźwiający kwasowość nadąża z owocową słodyczą. Jednocześnie odkrywa smak gruszki, moreli i ananasa. Bardzo smaczne, ale dość drogie. Sądząc po opiniach, jest to jeden z najbardziej pysznych i aromatycznych win.

Jak używać tego napoju

Może być podawane jako posiłek przed lub po, lub nawet jako deser. Zaleca się do temperatury pokojowej 12-14 stopni. Najlepszą rzeczą, na stole, aby umieścić małe kieliszki wina lub kieliszki do wina. Ale jeśli pić wina podczas posiłku, to jest konieczne w celu zapewnienia, że danie nie było słodsze niż napój. Doskonale łączy lodu wino z orzechów i owoców, czekolady i sera. Należy pamiętać, że otwarcie butelki nie jest przechowywany przez dłuższy czas, co oznacza, że po wypiciu konieczne jest ponowne korek i wstawić do lodówki. Ponieważ wino będzie wstać do dwóch tygodni. Biorąc pod uwagę, że ten rodzaj wina wlewa się do małych butelek 0,3 litra, to nie jest trudne do korzystania z drinkiem w tym czasie. Butelki powinny być zabezpieczone przed działaniem promieni słonecznych i w wysokiej temperaturze (powyżej 20 °). Dlatego lepiej jest wlewa do szklanki, natychmiast wyjąć butelkę z powrotem do lodówki.

podsumować

Powiedzieliśmy o wino lód nie jest przypadkowy. Ich znakomity bukiet jest tak fascynujące, że coraz więcej ludzi stać fanów napoju. Jeśli lubisz win deserowych, może być zapoznanie się z materiałem przedstawionym tu też decydują się spróbować. W porównaniu z większością win prezentowanych obecnie na rynku, kosztować znacznie więcej. Tak mała butelka będzie kosztować 100 $, a następnie, jeśli nie mówimy o najbardziej promowanych marek.

„Fanagoria” (ice wina „Riesling”) – smaczne i wykwintne desery, ale także doskonały prezent na każdą uroczystość. Dlatego, jeśli masz zamiar odwiedzić, zwłaszcza jeśli przód świąt Bożego Narodzenia, upewnij się zająć, że w koszu prezentów był taki butelkę. Proszę sobie wyobrazić: mroźny wieczór, zamieć na zewnątrz, i masz kieliszek wina lodowego … Nadszedł czas, aby wyobrazić sobie, że jesteś w bajce o Królowej Śniegu!