218 Shares 5076 views

Bułgarski pomocnik Blagoy Georgiev

Blagoy Georgiev – bułgarski piłkarz, grający dziś na rosyjskiej „Orenburg”. Gracz na 34 lat, tak że szczyt swej okazałości pozostało, aw najbliższej przyszłości jest prawdopodobne, aby zakończyć jego karierę. Blagoy Georgiev mówiąc w środkowej połowie, ale pozycja ta jest uniwersalna, ponieważ może zakładać zarówno konstruktywne i destrukcyjne funkcji.

Początki kariery

Blagoy Georgiev urodził się 21 grudnia 1981 w Bułgarii, gdzie rozpoczął studia na Akademii słynnego bułgarskiego klubu „Slavia”. Wraz z nim zawarł profesjonalny kontrakt w 1999 roku. W swoim pierwszym sezonie dla klubu, pomocnik grał tylko 19 gier w drugim sezonie, sytuacja nie uległa zmianie – w Georgiev było zastąpienie i pozostawione na polu 20-krotnie. Jednak od 2001 roku dobra stał się ważnym członkiem zespołu. Po tych dwóch sezonów spędził w klubie cztery i pół roku, zagrał w sumie 174 meczów i strzelił 46 goli. Zima 2006 Blagoy Georgiev został promowany: dostał sześć miesięcy do wynajęcia w hiszpańskim „Alaves”. Tam grał dziesięć gier, a kiedy wróciłem, dano mu roczną dzierżawę w Belgradzie „Crvena Zvezda”, gdzie grał przez 26 meczów. Sezon 07/08 Georgiev spędził na wypożyczeniu w niemieckim „Duisburg”, który ukazał się na boisku w 33 meczach i strzelił trzy gole. Pierwsza połowa sezonu 08/09 27-letni pomocnik spędził w „Fame”, rozegrał dla swojej rodzinnej klub ma 14 gier, ale zimą 2009 roku przeniósł się do Grozny „Terek”, więc pomocnik był w Rosji.

Przejście do „Tereku”

Blagoy Georgiev, biografia która miała nagły skręt, natychmiast zyskał miejsce w bazie. Tam spędził cztery lata, grając 111 mecze i zdobył siedem bramek. Ale w zimie 2013 roku jego umowa dobiegła końca, więc pomocnik przeniósł się do nowego klubu, który stał się perm „Amkar”.

Game over "Amkar"

Piłkarz Blagoy Georgiev w „Amkar niedużo zakleszczony. Przez dwa lata, wstąpił dziedzinie tylko 37 razy, strzelając trzy gole. Po tym, jego kontrakt wygasł, a Bułgarzy musieli szukać pracy ponownie. Tym razem jest osłonięta Kazan „Rubin”.

Segment w „Ruby”

W „Ruby” pomocnika również spędził dwa lata, ale jego postępy są znacznie bardziej imponujące. Georgiev zagrał 49 mecze i był ważnym graczem dla zespołu. Jednak lata miały swoje żniwo, więc umowa nie przedłużono do niego i musiał znaleźć pracę nie jest tak prosta. Dlatego w lecie 2016 roku Bułgarzy w ostatnim dniu okienka transferowego zgodził się na umowę z „Orenburg”.

Ostatni klub

kontrakt z nowym zawodnikiem klubu został zaprojektowany przez jeden rok. Do tej pory grał Georgiev dziewięciu meczach, strzelając dwie bramki w nich.

Występy w reprezentacji

Dla reprezentacji Bułgarii Georgiev grał pięćdziesiąt gier, strzelając pięć goli w nich. Jego ostatni mecz w reprezentacji odbył się w 2011 roku, podczas gdy Bułgarzy pokonali Ukraińców z wynikiem 0: 3, a Georgiev rozegrał czterdzieści minut. Niestety, nie mógł przedostać się do kadry narodowej na jednym dużym turnieju. W związku z powyższym, wszystkie trofea, które zdobył, Georgiev odebrał wraz z „Red Star”, kiedy był tam w dzierżawę od 2006 do 2007 roku. Potem zdobył zarówno mistrzostwo i Puchar Serbii.