627 Shares 8630 views

Plombami: GOST, waga, producent, zdjęcia. Jak zdjąć plomby?

W słowniku Dahl „Seal – z wiszącym plombą”. Początkowo była stosowana do towarów celnych. Prowadzenie – miękki ciągliwy metal, który łatwo jest umieszczać stempla, uszczelnienia i nie mogą być usunięte bez uszkadzania zastosowany wzór. Plomby ołowiane same własności stosowane dzisiaj, pomimo faktu, że jego forma i znaczenie stały się łatwiejsze z czasem.

Trochę historii

Najstarszym zachowanym dziś wypełnień zostały wykonane w VI-VII wieku pne.

Historycznie rzecz biorąc, uszczelka – nie tylko ochrona przed nielegalnego wjazdu, jest to również znak władzy i własności znaku towarowego, a talizman. Pierwsze foki zostały wykonane z wosku i wosku. Następnie, w XIV wieku (w każdym razie archeolodzy znaleźli western uszczelnienia obrotu tego wieku) były ołowiane plomby, które ewoluowały i poprawie, ale nadal istnieją, choć są one dość pchnął nowoczesne blokowanie i urządzeń uszczelniających.

W Azji Środkowej, ołowiane plomby były rzeczywisty dowód przekroczenia granicy celnej Buchary. Zostały one nałożone na niektórych grup produktów do Samarkandy zwyczajów, zostali zastrzeleni na granicy i wrócił do Samarkandy, a kupcy otrzymują odpowiednie wynagrodzenie.

W dziewiętnastowiecznej Rosji plomby – jest niezmienny atrybut wyposażenia handlowego. Każdy producent lub handlowiec, handel miał uszczelnienia, a dla zachowania wszystkich towarów zostały uszczelnione, ruszywszy. Na początku ubiegłego wieku, aby uszczelnić wszystkie towary, w tym łatwo psujących się produktów mlecznych. Zachowane plomby ołowiane Handlu czasu – cenne dowody historyczne. Na nich można prześledzić rozwój (w nowoczesnych warunkach), lekkie i przemysłu spożywczego, frachtu i stosunków handlowych w cesarstwie rosyjskim.

Co to plomby

Plomb GOST 30269-95 (bank lub zbiór gotówki) – są to małe płytę z dwoma otworami przelotowymi 2,5 x 2 mm, która jest gwintowana drutu lub sznura uszczelniającego, z jednej strony, a zagłębienia na drugiej stronie węzła. Gdy jest właściwie umieścić na szczypiec do drutu zgrzewającego umieszczony druku, drut i montażu są mocowane w uszczelce.

Standardowe średnice plomb – 8 mm, 10 mm, 16 mm, wysokość – 5,5 mm, 6,5 mm i 7,2 mm. Istnieją specjalne plomby ołowiane o średnicy 3,5 mm biżuterii.

Plomby jest wykonany z miękkiego znaku pierwotnego ołowiu C0 i C1 od wyniku średniej – jest produktem przetwarzania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, i może zawierać resztkowy kwas.

Ponadto taki przewód ma wiele innych właściwości mechanicznych, staje się mniej lepki. Dlatego też, najbardziej niezawodny i przyjazny dla środowiska producentem ołowiu uszczelka, która monitoruje jakość nie tylko produkty, ale także materiały, z których są produkowane.

Główni producenci, po pierwsze, nie należy używać ołowiu odpadów baterii i po drugie, promieniowanie i chemicznych prowadzonych przez ołów.

Stosowanie plomb

Plombami zainstalowane na dowolnym obiekcie, czy to zamknięte drzwi, biurka, sprzętu, towarów. Szczypce z unikalnym nadrukiem może być jedna osoba, a zatem nie może być zainstalowany wymienić uszczelkę.

Banki korzystające plombami przechowalni są worki i torby z gotówką zbiórki pieniężne uszczelnione.

Są one używane i podczas transportu towarów w kontenerach morskich i kolejowych i samochodów ciężarowych, magazynowanie towarów w magazynach i wartości dziennych uszczelniania pomieszczeń, aby uniknąć nieuprawnionego wtargnięcia, wykrywanie i ewentualnej kradzieży lub podstawienie wartości.

Zastosować plomb do uszczelniania i stacje transformatorowe, urządzenia metrologiczne różnych sposobów pomiaru, na przykład gazu, liczniki energii elektrycznej.

Szczypce, pętla uszczelnienia

Plombami zainstalowane przy pomocy specjalnego narzędzia. Ten metal szczypce (kleszcze) w opakowaniu, który zawiera metalowe płytki o średnicy 10 mm, na której są wyryte wypukłe lub wklęsłe z liter, cyfr, symboli małe. Liczba znaków na płytkach jest ograniczona. Po ściśnięciu uszczelki policzki kleszcze ołowiane (na dole), umieszczoną między nimi, zdeformowany, i otrzymuje unikalny obraz.

Dla uszczelnienia stosuje się specjalny dwużyłowy kabel skręcony. Jeden rdzeń – prosty Center – jest podstawą drugi skręcony – średnie. Tłoczone cewki montowane bezpiecznie trzymać uszczelkę, nie pozwalając mu się wyślizgnąć.

Specjalna technologia produkcji drutu poprawia jego odporność na warunki atmosferyczne i naprężenia mechaniczne, a co najważniejsze, do otwarcia przestępcy.

Zazwyczaj zwoje drutu produkowane ciężarze jednego kilograma.

Montaż plomb

Aby zainstalować uszczelkę, konieczne jest, aby wyciąć kawałek drutu lub juta szpagatu pożądanej długości, przekazać go przez ucho obiektu, który chcesz chronić przed hakerami, a następnie otwarcie plomby, wyciągnij go jak najbliżej do łap i wycisnąć szczypce. Następnie trzeba sprawdzić wiarygodność zainstalowanych fok – to nie powinno być przeniesione drutu.

Pozorna prostota instalacji z niedostatecznego przygotowania uszczelnienia instalatora może prowadzić do problemów. Specjaliści muszą znać słabości uszczelek, aby być w stanie symulować scenariusze nieupoważnionym dostępu do odróżnienia jej objawów i oznak szczypce podmiany.

Druki i plombiratory należy bezwzględnie wziąć pod uwagę, przeniesione zgodnie z zasadami, które zapobiegają nieuprawnionemu dostępowi do urządzenia jest szczelnie zamknięty.

Uszczelnienie powinno być również przeprowadzona zgodnie z zasadami, prowadzenie ewidencji pieczęci.

Jak zdjąć plomby

Wyjąć plomby mogą być przez cięcie nożyczkami lub uprząż przekąska cięcia drutu. Przywrócić połączenie się nie uda, trzeba tylko zainstalować innej foki.

Niektórzy „eksperci” udało się usunąć uszczelkę, a następnie zamontować, ogrzewając ją. Rozszerza się po podgrzaniu szczelin, zmniejsza się i uszczelnienia drutem. W związku z tym, pożądane jest, aby końce drutu po ponownym gwintowania otworów węzeł, a następnie wkręcenia ich gniazdach w przeciwnym kierunku, a następnie jest szczelnie przylegać zaciskowych szczypce.

Jeżeli dopuszczony usunięcie plomb muszą także przestrzegać zasad. Przed wyjęciem uszczelki należy zbadać, sprawdzić jego integralność, aby znak w dokumentach towarzyszących lub czasopismo.

Jeśli okaże się, że uszczelka jest uszkodzona lub rozerwana, akceptacja uszczelnionego pudełko jest wykonane w obecności Komisji z przygotowaniem ustawy, która musi wskazywać stan uszczelki i drutu.

Zalety i wady plomb ołowianych

Główną zaletą korzystania z plomb jest ich taniość i łatwość montażu. Ponadto, są one zdolne do wytrzymywania wysokich i niskich temperatur, ich wahania.

Ręcznie bez użycia narzędzi, które jednak nie jest trudno dostępne, usunąć, zwłaszcza niepostrzeżenie plomby rozwiązać.

Indywidualny nadruk na szczypce, co jest trudne do wykonania, utrudnia uszczelek podrabianych i zastępczych. W razie potrzeby, oczywiście, można pokonać każdą przeszkodę, na przykład, przekupić, ale w jakiś sposób wpłynąć na pracownika, który jest odpowiedzialny za szczypiec lub zamówić kopię druku.

Kiedyś były plastikowe plomby zabezpieczające, zaczął mówić, że brak dużo wagi i plombą, chociaż uszczelka waży około 4 gramów na kilogram i odpowiada za około 250 sztuk o średnicy 10 mm. Jest mało prawdopodobne, że jeden bypass jest wymagane do uszczelniania liczbę drzwi lub jako worki z gotówką, a nawet więcej kontenerów morskich, całkowita masa uszczelek i drutu stał namacalna.

Sprzęt do produkcji plomb ołowianych

Małe ręczne maszyny do produkcji plomb ołowianych różnych producentów wyglądać mniej więcej taki sam, a sam proces. Tygiel oddzielnie stopiony ołów, a następnie wlano do form na urządzeniu mechanicznym z dwoma uchwytami. Jednym z nich odciąć bramę (wewnętrzny, który jest wypełniony ołowiem), kiedy w postaci ołowiu twardnieje, a drugi pchnął gotowych wypełnień. Wydajność ręcznych maszyn, począwszy od 35 do 70 kg plomb na jedną zmianę.

Istnieje niewielka ilość instalacji elektrycznej 20 kg produktu na godzinę i półautomatycznych, wydajność tego 25 kg / h.

Producenci plomb ołowianych

W Rosji istnieje wiele dużych firm na liście działań tam, gdzie jest produkcja plomb. Prawie każde większe miasto ma swoje własne producentów plomb. Zazwyczaj te firmy są zaangażowane w produkcję i dostawę systemów kontroli dostępu i zabezpieczeń oraz współpracować z głównych klientów: banków, fabryk, firm transportowych, sklepów.

Mają własną produkcję, dobry park maszynowy z CNC i wykwalifikowanych specjalistów, który pozwala produkować wysokiej jakości produkty w niskich cenach. Sprzęt do grawerowania pozwala wykonywać żadnych wyraźnych obrazów na płytkach szczypce na zamówienie.

Obecnie istnieje wiele urządzeń nowsze niż szczypce z plomb ołowianych i drutu uszczelniającej napełniania, ale odpisać stare, sprawdzone nie wspominając dekad i stuleci plomb jeszcze wcześnie.